Ušakovs saglabās mēra krēslu, prognozē bukmeikeri

Ušakovs

Vasarā gaidāmas pašvaldību vēlēšanas un valdības koalīcijas partijas vienojušās par spēku apvienošanu cīņā pret “Saskaņas” līderi Nilu Ušakovu. Visdrīzāk Rīgas atslēgas netiks nodotas citam īpašniekam, uzskata Triobet bukmeikeri. Iespēju, ka Ušakovs saglabās mēra amatu arī pēc vēlēšanām, Triobet bukmeikeri novērtējuši ar 80% varbūtību.

Pētījumu aģentūras SKDS veiktajā pētījumā 42% rīdzinieku norādījuši, ka vēlēšanās balsos par Ušakovu. Turklāt 18% vēl nav veikuši izvēli, kas nozīmē, ka Ušakovam ir pietiekami liels potenciāls savu atbalstītāju loku paplašināt. Lai kļūtu par mēru. “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” sarakstam nepieciešams iegūt vairāk par 50% balsu, jo balsis par partijām, kas nebūs pārkāpušas 5% slieksni, tiks sadalītas starp domē iekļuvušajām partijām. Šoreiz šādu partiju varētu būt pietiekami daudz.

Par startu vēlēšanās paziņojusi bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna “Jaunā konservatīvā partija”, kuru, pēc SKDS aptaujas datiem, atbalstīs 1% vēlētāju. Tai piebiedrojies bijušais KNAB darbinieks Juris Jurašs. Prognozēts, ka tiks balsots arī Bondara “Latvijas Reģionu apvienība”. Domē visdrīzāk neiekļūs Artusa Kaimiņa “Kpv.lv”. Maz ticams, ka Kaimiņš būs gatavs startēt vēlēšanās uz Rīgas domi un atteikties no Saeimas mandāta, uzskata Triobet bukmeikeri.

Ušakova uzvarai palīdzīgu roku sniegušas arī lielās partijas, nevirzot uz Rīgas domi savus populārākos pārstāvjus. Pagaidām tikai viena no koalīcijas partijām ir oficiāli nosaukusi tiešo konkurentu Ušakovam uz mēra amata krēslu – “Vienotību” kā saraksta līderis pārstāvēs Vilnis Ķirsis. Līdz šim Ķirsis nav bijis starp atpazīstamākajām “Vienotības” sejām, kas noteikti nepalīdzēs cīņā par rīdzinieku simpātijām. Pagājušajās vēlēšanās, izvirzot saraksta priekšgalā atpazīstamo Sarmīti Ēlerti, “Vienotībai” arī neklājās viegli. Tomēr Ķirsim jārēķinās ar ierobežotiem resursiem reklāmas kampaņā, jo “Vienotība” pārkāpumu dēļ ir zaudējusi valsts finansējumu.

“Zaļo un zemnieku savienībā” iekļautās partijas šoreiz izlēmušas Rīgā startēt ar vienu sarakstu. “Latvijas Zaļā partija” nespēja izšķirties par piemērotāko pretendentu uz pilsētas mēram paredzēto posteni. Savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde pirmdien par saraksta līderi startam Rīgas domes vēlēšanās izvirzījusi ZZS valdes priekšsēdētāju Armandu Krauzi.

Tikmēr Nacionālajā apvienībā “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) kā potenciālie Rīgas mēra amata kandidāti uzrunāti Saeimas deputāti Romāns Naudiņš un Rihards Kols, kā arī Rīgas domes deputāte Baiba Broka.

 

Izsakiet savas prognozes komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
hmmm
hmmm

Bukmeikeri pēdējā laikā ir topā.
1. Brtiti neizstāsies 70%
2.Trampu neivēlēs, 95%,
Stāsta morāle. Nav neizdarāmu lietu. Ir tikai slinkums un nevēlēšanās darīt.

Anna
Anna

:) ko gan citu varētu uzrakstīt Saskaņas PR konsultanta portāls?
Pamēģiniet nebūt paredzami.