Tavars atzīst kļūdīšanos, bet vairāki citi no “Apvienotā saraksta” Rajevu uzskata par neuzticamu “uzmetēju”

Igors Rajevs
Foto: Saeima.lv/Flickr

Nesen opozīcijā nonākušais politiskais spēks “Apvienotais saraksts” (AS) attiecībā uz nu jau bijušo frakcijas kolēģi Igoru Rajevu bija kļūdījies, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Viņš uzsvēra, ka, ņemot vērā mobilizāciju politikā, kas notika pēc pērnā gada 24. februāra, ir gandrīz neiespējami pārliecināties par ikkatra cilvēka motivāciju – kāda būs katra izvēle, kad būs jāizvēlas starp personisko labumu un ilgtermiņa vērtībām.

“Attiecībā uz Igoru Rajevu jāatzīst, ka esam kļūdījušies,” pauda politiķis, piebilstot, ka viņa aiziešana no frakcijas nozīmē, ka frakcija turpinās darbu 14 deputātu sastāvā un notikušais nebūtu jāuztver kā traģēdija.

Tavars norādīja, ka lēmumu par aiziešanu opozīcija esot pieņēmuši visi AS frakcijas deputāti, tostarp Rajevs, atsakoties no amatiem, jo “mūsu vērtību vektoros neietilpst politiskais tirgus”.

Rajevs tikmēr sociālajos tīklos, skaidrojot aiziešanas no AS iemeslus, raksta, ka viņš līdz pēdējam esot aizstāvējis viedokli, ka AS jāiet premjeres Evikas Siliņas (JV) vadītajā valdībā. Viņaprāt, AS bija jāpiekrīt uzaicinājumam un jāturpina strādāt koalīcijā, taču tā vietā esot izskanējušas “tikai atrunas un retoriskas konstukcijas”.

Pēc ilgām pārdomām un diskusijām ar kolēģiem Apvienotajā Sarakstā, esmu pieņēmis lēmumu izstāties no frakcijas un kļūt…

Posted by Igors Rajevs on Pirmdiena, 2023. gada 25. septembris

AS parlamenta frakcijas līderis ir pārliecināts, ka vairs nav gaidāmas frakcijas rindu skaitliskas izmaiņas. “Nevar sekot jaunu deputātu atšķelšanās no frakcijas. Šobrīd varu to pateikt cieti,” uzsvēra Tavars.

Tostarp

vairāki AS politiķi pirmdien tviterī aktīvi izplatījuši vēstis par Rajevu kā neuzticamu “uzmetēju”.

Piemēram, deputāts Didzis Šmits (AS) akcentēja, ka, ja viņš būtu tas, kurš lemtu par pielaidēm valsts noslēpumam, tādas nedotu tiem, kuri “uzmet savus tuvākos”.

Šmits arī noraidīja Rajeva teikto, ka viņš vienmēr esot bijis par AS dalību valdībā. “Es piedalījos tajā sēdē, kurā “pulkvedis” kā visi citi vienbalsīgi pieņēma lēmumu nepiedalīties šajā valdībā. Virsnieks?” raksta Šmits.

Kā ziņots, Rajevs kļūs par neatkarīgo deputātu un turpinās darboties kā Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs.

Argumentējot AS frakcijas pamešanu, Rajevs teica, ka pēdējā laikā pārāk bieži palicis mazākumā un “cik tad tu ilgi vari būt mazākumā savā viedoklī”, tāpēc kaut kādā veidā bijis nepieciešams reaģēt.

“Ja esi visu laiku mazākumā, tad paliec arī par destruktīvu elementu arī apvienībai kā tādai,” uzsvēra Rajevs.

Kļūšana par neatkarīgo deputāti automātiski nenozīmējot, ka viņš tagad automātiski visos balsojumos atbalstīšot koalīciju un patlaban būtu uzskatāms par 54. balsi koalīcijai. “Nekad nesaki nekad. To es redzēšu, kā tālāk tas viss izskatīsies. Jebkurā gadījumā es balsošu, kā uzskatu par vajadzīgu. Tā koalīcijas prakse man ne ļoti īpaši patīk,” uzsver Rajevs.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
mjā
mjā

dīvains vai precīzāk daudz izsakošs bija personāža nedaudz pārveidotais Napoleona teiciens TV 24. Protams, uzdodot to par savu :domu”

Gada glezna
Gada glezna

Man tomēr interesē par cik sudraba grašiem pārdevās Rajevs. Tātad. Cik saņem uz “ķepas” iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs (saprotams piedevām deputāta algai).

taja
taja

interesanti, ko viņam piedāvāja, ka tā uzķērās? navnemaz tik dumjš, pasauli redzējis, varbūt parādos???

mēs nerunājam par Bruno
mēs nerunājam par Bruno

Ooo, un Sandra fonā! Kā iet tajā čūsku midzenī?

Spogulis
Spogulis

Beidziet tak tā labas dzīves meklētāja riebīgā mūļa bildi rādīt!

Cieti!
Cieti!

Pulkvedis Igors Pavels Bermunts Rajevs

grūbu kotlete
grūbu kotlete

Tad, kad citi AS deputāti izpildīs ko līdzīgu, būs jāmeklē citi epiteti.

Zane
Zane

Tik pretīgi, ka pretīgāk nevar būt.

Kaimiņš
Kaimiņš

Kad rajevam tiks pasniegta levita medaļa?

Jefiņš
Jefiņš

Vispirms viņam JV pasniegs 30 sudraba grašus.

Ģēniji
Ģēniji

“Vienotā Latvija” turpina visus apspēlēt. Pilnīgi visus. Drīz vairs nebūs ko apspēlēt.

Cieti!
Cieti!

tev skauž

tas
tas

jau sen bija āboltiņas krāsainis sapnītis – vienas partijas pārvalde valstī.Atgriešanās komunistiskajā psrs modelī.