Šķeļas ZZS – Zaļā partija Saeimas vēlēšanās varētu startēt ar Reģionu apvienību un Liepājas partiju

ZZS

Pēc 20 gadu sadarbības uz izjukšanas robežas nonākusi partiju apvienība Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS). Latvijas Zaļā partija (LZP) vēlas norobežoties no līdzšinējā apvienības sabiedrotā Aivara Lemberga un rudenī gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar jaunu partneri – Latvijas Reģionu apvienību (LRA) un Liepājas partiju, veidojot jaunu apvienību.

ZZS tika izveidota tieši pirms 20 gadiem. Tagad “zaļie” norādīja, ka partijai nav iespējams atrasties apvienībā, kuras sadarbības partneris ir “Latvijai un Ventspilij”. Apvienības ciešās saites ar bijušo Ventspils mēru Aivaru Lembergu ir galvenais iemesls, kāpēc LZP vēlas pamest ZZS, sacīja LZP līderis Edgars Tavars.

“Karš Ukrainā ir mainījis notikumus ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā.  Mums ir jāpauž skaidra vīzija, ko gribam darīt, un spert soli uz priekšu. [Tā ir atteikšanās no] “Latvijai un Ventspilij”,” skaidroja Tavars.

Viņš norādīja, ka LZP iepriekš veikta domnieku aptauja un vairāk nekā divas trešdaļas pateikuši, ka nesaredz LZP iespēju apvienībā sadarboties ar partiju “Latvijai un Ventspilij”. “Un darījām zināmu to mūsu partneriem Latvijas Zemnieku savienībai, kura, kā acīmredzot noprotams, vēlas turpināt sadarbību ar partiju “Latvijai un Ventspilij”.”

Latvijas Zemnieku savienībā (LZS) norādīja, ka Lemberga pārstāvētā partija “Latvijai un Ventspilij” piedāvājumu slēgt sadarbības vienošanos ar ZZS uz nākamajiem četriem gadiem nav izteikusi, līdz ar to šāds jautājums par sadarbību līdz 14. Saeimas vēlēšanām nav aktuāls.

LZS priekšsēdētājs un “zaļzemnieku” līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze uzskata, ka LZP aiziešana apvienībai nebūs zaudējums, tomēr par tādu soli ir neizpratnē.

Krauze uzskata, ka aizgājēju nevēlēšanās sadarboties ar pirmajā tiesu instancē notiesātā bijušā Ventspils mēra Aivara Lemberga partiju “Latvijai un Ventspilij” nav pietiekams arguments,

jo par sadarbību nākamajā Saeimā ar Ventspili vēl nemaz neesot notikušas sarunas.

“Es domāju, ka tas ir pārsteidzīgi. Viņi acīmredzot cenšas kaut kādus savus mērķus sasniegt kaut kur citur, viņi varbūt nav spējuši kaut ko realizēt šajā brīdī. Nesaprotu to iemeslu, kāpēc viņi iet prom ar argumentu par sadarbību ar Lembergu, jo tā nav iespējama, jo pati “Latvijai un Ventspilij” nav tādu vēlmi izrādījusi. Līdz ar to aiziešanas argumenti ir citi, kas vēl nav zināmi,” sprieda Krauze.

LZP par nākamajiem sabiedrotajiem vēlas LRA un “Liepājas partiju”, premjera amatam piesakot ekspremjeru Māri Kučinski, kurš līdz šim skaļi iebildis sadarbībai ar Lembergu. Kučinskis pirms jaunās apvienības oficiāla paziņojuma no intervijas šodien gan atteicās.

Jaunā apvienība sola nākt klajā ar spēcīgu piedāvājumu. “Ir nepieciešami talantīgākie spēki Latvijas vadībā, tāpēc mēs veidojam kopīgu sarakstu,” norādīja LRA priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Lai arī kuluāros vēl tiek spriests, vai tomēr Lembergs nemēģinās kandidēt, izskan apgalvojumi, ka viņam noteikto sankciju dēļ tādā gadījumā varētu tikt bloķēts bankas konts partijai, no kuras viņš kandidētu.

Savu attieksmi par ZZS šķiršanos viņš jau apvienības biedriem nosūtījis rakstiski: “Tavars pilda Ostapa Bendera un viņa bordāniešu stipendiātu pasūtījumu – izjaukt Zaļo un Zemnieku savienību kā bīstamu politisko konkurentu”.

Cik izdevīga izrādīsies gaidāmā šķiršanās, ekspertu domas dalās.

“Viņi varētu pārliecināt, runājot par Zaļo partiju, “Liepājas partiju”, ka viņi no vecā norobežojas un veido kaut ko jaunu. Iespējams, tas ir citas mērķauditorijas jautājums, ka tie nav vairs tikai zemnieki,” vērtēja Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras docētāja Lelde Metla-Rozentāle.

LZP ar saviem nodomiem un jaunajiem sadarbības partneriem plāno iepazīstināt nākamnedēļ. Zināms, ka preses konferencē plāno piedalīties arī uzņēmējs Uldis Pīlēns, kurš gan vēlēšanās pats nekandidēšot. Kandidēt aicināti arī vairāki pašvaldību vadītāji.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
virgo
virgo

Zemnieku savienība bija Kārļa Ulmaņa partija. Tagad šo nosaukumu ir piesavinājušies uz Maskavu orientēti zaglīgi oligarhi. Vienīgā nacionālā partija šodien ir Nacionālā Apvienība.