SKDS: Februārī līderi EP vēlēšanās JV un NA

Pēc četriem mēnešiem notiks Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, kurām iesniegti 16 kandidātu saraksti. Ja EP vēlēšanas notiktu februārī, tad spraigākā cīņa būtu starp diviem politiskajiem spēkiem – “Jauno Vienotību” un Nacionālo apvienību. Tā liecina SKDS aptaujas rezultāti.

Aptauja veikta uzreiz pēc kandidātu sarakstu pieņemšanas no 10. līdz 14. februārim, aptaujājot 1505 balsstiesīgos pilsoņus visā Latvijā.

Foto: LTV/SKDS

Saskaņā ar SKDS aptaujas rezultātiem līderi ir “Jaunā Vienotība” ar 10,2%, bet uzreiz aiz tās ar 10% seko Nacionālā apvienība.  Starpība ir ļoti maza. Tad seko “Saskaņa”– 6,3%, “Latvijas attīstībai” – 5,8% un “Progresīvie”– 5,4%. Aiz tiem “Stabilitātei” – ar 4,7%, “Apvienotais saraksts” un “Latvija pirmajā vietā” – katrai 4,3%. 

“Šeit ir divi ļoti spēcīgi konkurenti [“Jaunā Vienotība” un Nacionālā apvienība], un vismaz šobrīd izskatās, ka starp šiem notiek galvenā cīņa,” vērtēja politologs Jānis Ikstens. 

Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) februāra sākumā 2,9% atbalsts. “Suverēnajai varai” – 2,7%. Jaunajai konservatīvajai partijai 1,9% , apvienībai “Jaunlatvieši ” un “Centra partija” – katrai 1,4%, “Tauta. Zeme. Valsts.” – 0,4%, bet kustību “Par” un partiju “Tautas varas spēks” atbalsta 0,3% vēlētāju.

“Uzmanība vairāk tiek pievērsta kandidātiem, nevis partijām. Vēl ir laiks priekšā, un jārēķinās, cilvēki lēmumu pieņem pēdējā brīdī,” norādīja SKDS pārstāve Ieva Strode.

Ņemot vērā partiju popularitāti starp balsstiesīgajiem, kuri aptaujas brīdī bija izlēmuši par ko balsot, un ņemot vērā pilsoņu gatavību piedalīties vēlēšanās, redzams, ka 5% barjeru februārī pārvarētu astoņas partijas. Zem 5% barjeras februārī palikusi ZZS.

Aptaujā 17,2% bilda, ka nepiedalīsies vēlēšanās, bet 20,2% bija grūti atbildēt uz šo jautājumu.

EP vēlēšanas notiks šā gada 8. jūnijā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
propagandas statistika
propagandas statistika

Atceroties kā gada beigās LTV pornorāma publicēja aptaujas rezultātus tikai tad kad vienotībai izdevīgi (youtube.com/watch?v=GYKbJAb1rLc), tad var izdarīt secinājumu ka arī tagad ir sataisīts tāds rezultāts, lai pie varas esošā partija izskatītos tautas atbalstīta. Kādreiz PSRS laikos taisīja propagandas demonstrācijas ar plakātiem, kuros pauda atbalstu komunistiskajai partijai. Mūsdienās tam kalpo oficiālā statistika.