Rīgas domes koalīcija sākusi šķobīties

Rīgas domes (RD) koalīcija sākusi šķobīties un pazaudējusi vēl vienu partneri, informē LTV raidījums “Panorāma”.

Šonedēļ partijas “Latvijas attīstībai” domes frakcija paziņojusi – tā vairs neatbalstīs Rīgas mēru Mārtiņu Staķi, jo esot vīlusies viņa nespējā pildīt rīdziniekiem dotos solījumus.

Kamēr Vecrīgā, Jēkaba ielā, Saeima sprieda par atbalstu jaunajai valdības koalīcijai, rātsnamā pašreizējā pašvaldības koalīcija sākusi plaisāt.

Rīvēšanās starp “Latvijas attīstībai” frakciju un tās kādreiz tik ciešajiem sabiedrotajiem no “Par!/Progresīvie” frakcijas ilgst jau vairākus mēnešus. Pirms nedēļas tā atkal saasinājās, kad koalīcijas vairākums no Izglītības komitejas vadītājas amata atbrīvoja “Latvijas attīstībai” pārstāvi Ivetu Ratinīku. Drīz pēc tam “Latvijas attīstībai” paziņoja, ka vairs neatbalsta domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi un esot vīlušies viņa vadītajā “pārmaiņu koalīcijā”.

“Pārmaiņas nevedas virknē lietu. Vai mēs zinām par kādiem investīciju projektiem, izņemot tos, ko esmu atvedis uz ostu? Nezinām! Vai mēs redzam nosiltinātas mājas? Neredzam! Vai mēs redzam modernus risinājumus attiecībā uz PP un ESCO [Eiropas prasmju/kompetenču, kvalifikāciju un profesiju klasifikācija] principiem? Neredzam reāli!” pauda RD deputāts Viesturs Zeps (“Latvijas attīstībai”).

Domes priekšsēdētājs šos pārmetumus noraida.

Līdz ar visu trīs “Latvijas attīstībai” deputātu aiziešanu Staķa vadītājai koalīcijai domē ir vairs tikai 34 no 60 balsīm.

Mērs uzskata, ka ar to ir pietiekami, lai turpinātu strādāt, bet vienlaikus atzina – turpmāk nāksies vairāk iespringt ar sēžu apmeklējumu, lai nodrošinātu koalīcijas  vairākumu svarīgos balsojumos.

“Tas nozīmē, ka katram deputātam vairāk jāstrādā pie savas disciplīnas, lai attaisnotu rīdzinieku uzticību. Var būt cilvēki, kas saslimst, var būt komandējumi. Tādēļ nodrošināta iespēja pieslēgties sēdēm attālināti. Vienkārši deputātiem par šo būs daudz vairāk jāpiedomā,” sacīja Staķis.

Arī koalīcijas partneri vienā balsī apgalvo – atlikušās frakcijas spēšot strādāt tikpat labi vai pat saliedētāk nekā līdz šim.

“Tās politiskās partijas, kas veido šobrīd koalīciju, ir gan motivētas turpināt ciešu sadarbību, gan saliedētas savās rīcībās,” apliecināja RD deputāte Linda Ozola (“Konservatīvie”).

“34 deputāti arī joprojām ir vairākums. Tas pat kaut kādā mērā ir vairāk nekā šodien apstiprinātās jaunās valdības vairākums Saeimā,” norādīja RD deputāts Vilnis Ķirsis (“Jaunā Vienotība”).

“”Latvijas attīstība”, būsim atklāti, jau ilglaicīgi nedaudz torpedēja Rīgas attīstību. Arī ar savu tā laika VARAM lēmumu atcelt Rīgas attīstības plānu,” pauda RD “Par!/Progresīvie” frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs.

Rīgas domes koalīciju veido četri politiskie spēki, bet “Latvijas attīstībai” to vidū nebija arī iepriekš, jo šī frakcija bija piesaistīts uz atsevišķa sadarbības līguma pamata.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Xbox
Xbox

Nu Staķis visu laiku rāda, ka neko nedara, tāds kāzu ģenerālis. Rīgas satiksme sačakarēta ar stabiņiem, 3 vietnieki. Savi čomi Rīgas domē uz maksimālo algu, var turpināt. Jaunu attīstības projektu nav, pabeidz, ko Nila laikā saplānoja

Galo
Galo

Glābt var tikai tas civilās savienības likums kā legalizācija attiecībām doe – un pasaule būs glābta!

Airētāja
Airētāja

Ļoti cerams tas nesīs pārmaiņas arī Izglītības un kultūras departamentā, kura manuprāt manuprāt ir pieļāvusi sporta skolas Rīdzene izzagšanu, kāpēc joprojām sodītas personas joprojām strādā un uzturās nepilngadīgu bērnu klātbūtnē, bērniem bailes iet uz Lucavsalas airēšanas bāzi, kuru apsargā tiesāta persona per degvielas kontrobandu, otram trenerim tagad tiesa par saporta skolas Rīdzene bērnu naudas izzagšanu, bet viņs turpina strādāt ar bērniem, kurus viņš ir “apzadzis”, kā vispār acīs var skatīties bērniem, vecākiem, treneriem. TAS IR NONSENS KAS TUR NOTIEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nuja
Nuja

Vieni pederrati ar pārējiem 2 pederratiem nevar rievu platumus pieslīpēt…

progesīvās kakas
progesīvās kakas

Plaisa tai rīgas dibenā ir vajadzīga. Bioloģisko šķidrumu maiņai

aa10aa
aa10aa

tik maza interese par rīdzinieku vajadzībām kā pašlaik sen nav bijusi

LTV
LTV

Pats ”proresīvākais” būs tas , ka Nils nākošajās vēlešanās kļus par Rīgas mēru…

nadježda krupskaja
nadježda krupskaja

Aizver savu pākst ļinda abumēri

Reāli
Reāli

Viņam pat nebūs grūti vinnēt.