RD vēlēšanas: Labējo partiju apvienošanās izrādījusies neiespējama JKP nostājas dēļ

Gatavojoties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, izjukusi labējo partiju apņemšanās veidot vienu kopīgu sarakstu. Tā vietā katra partija uzsākusi darbu pie savu kandidātu apzināšanas un saraksta veidošanas.   

Brīdī, kad izskanēja paziņojums par Rīgas domes atlaišanu, labējās partijas pauda apņēmību veidot vienu kopīgu sarakstu, lai atgūtu Rīgas atslēgas no desmit gadus pie varas esošās “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai”. Taču tagad apņēmība par kopīgu sarakstu izgaisusi.

Jaunās konservatīvās partijas līderis Jānis Bordāns norādīja, ka “mēs esam neatkarīga partija, un pēdējo dienu notikumi liecina, ka mums atšķiras viedokļi par to, kā ir jāpārvalda valsts, cik svarīgi ir tiesiskie lēmumi”.

Tieši JKP nostājas dēļ arī pārējās partijas sākušas strādāt katra pie sava saraksta veidošanas.

Neoficiāli gan viens no iemesliem, kāpēc izjukusi vēlme startēt ar kopīgu sarakstu, ir bažas, ka partiju pārstāvji vēlēšanu listē aģitētu svītrot konkurentu partiju kandidātus. 

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars atzina – ir ticams scenārijs, ka katra partija startēs ar atsevišķu sarakstu.

“Vienotības” līderis Rīgas domē Vilnis Ķirsis gan joprojām uzskata, “ka labāk ir apvienot spēkus, bet jebkurā gadījumā esam gatavi startēt, gan kopā, gan atsevišķi”.

Pavisam tuvu līdz kopīgam sarakstam nonākuši “Attīstībai/Par!” un “Progresīvie”, un šonedēļ plānots vienošanos arī noslēgt. Kopīgajā sarakstā būtu abu partiju nosaukumi, un mēra amata kandidāts būs Mārtiņš Staķis no “Attīstībai/Par!”.

Staķis norādīja, ka šīs ir īpašas vēlēšanas un svarīgi ir apvienoties, “jo sadalītāki mēs būsim, jo grūtāk būs mainīt varu Rīgā”.

“Progresīvie” saraksta līderis Mārtiņš Kossovičs savukārt sacīja, ka “mums jābūt līdzvērtīgiem partneriem, esam panākuši par nosaukumu vienošanos, un arī mūsu kandidātiem jābūt līdzvērtīgiem”.

Kuluāros jau izskanējuši arī pārējo iespējamo sarakstu līderu vārdi. Tā piemēram, konservatīvie varētu mēra amatam pieteikt Juri Jurašu, “Vienotība” –  Vilni Ķirsi,  Nacionālā apvienība  – Ansi Pūpolu.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kindzulis
Kindzulis

Nevaru neiekomenteet ar krievu filmas varonja tekstu , “Vot Pridurki” :D
Shaja gadijumaa, taas ir Letinju partijas , kuru Augstpratiba novediis pie nakamajiem 10 gadiem bez izmainjaam…

Danta
Danta

Jaunie komunistēni no JKP tā arī nenojauš, kas ir deputātu darbs– te visi tikai graut un lauzt un ar sarkaniem karogiem uz barikādēm. Visi taču redz kā visu pēdējo posta šuplinska, bet bordāns…..

Jancis
Jancis

Un atkal Saskaņa rullēs :)