Priekšvēlēšanu aģitācijas kontrolei KNAB sācis sadarbību ar “Twitter” un “Google”

KNAB

Lai kontrolētu, vai politiskās partijas priekšvēlēšanu laikā nepārkāpj aģitācijas kārtību arī starptautiskajos interneta sociālajos tīklos, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis sadarbību ne vien ar “Facebook”, bet arī ar “Twitter” un “Google”. Par to otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

“Mēs pārrunājam tehniskas nianses. Viņiem ir jāizprot, kāds ir normatīvais regulējums Latvijā, kas ir atļauts, kas nav atļauts. Tad viņi no savas puses piedāvā, kā viņi var sniegt šo atbalstu KNAB,” saka KNAB priekšnieks Jēkabs Straume. Sarunas sāktas ar “Facebook” un “Twitter”, un nākamnedēļ notiks arī ar “Google”, kam pieder populārākais videoklipu portāls “YouTube”.
.
Tomēr KNAB šefs neatklāj, ar kādu informāciju dalīties interneta giganti ir piekrituši. “Ja mēs visas kārtis noliekam uz galda, tad varbūt radām priekšnoteikumus, ka tie, kuri vēlas pārkāpt [politiskās aģitācijas regulējumu], zinās, kādā veidā to izdarīt.” Kamēr amerikāņu megakorporācijas ir piekritušas sadarboties, tikmēr Krievijā populārais sociālais tīkls “Odnoklassniki” KNAB aicinājumam sākt saziņu nav atsaucies.Priekšvēlēšanu aģitācijas kontroles periods sāksies 9. jūnijā, bet vēlēšanas notiks 6. oktobrī. 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LNT Ziņas

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar