Politiskie strīdi ir jārisina politiskā ceļā

Egils Helmanis

Egils Helmanis

Vakar es saņēmu ziņu no Augstākās tiesas, ka esmu pilnībā attaisnots saistībā ar mana politiskā konkurenta sadomātajām apsūdzībām.

Bija vajadzīgi 12 gadi, lai visās iespējamās tiesu instancēs beidzot panāktu taisnīgu noregulējumu un tiktu secināts, ka absurdajām apsūdzībām nav nekāda pamata.

Divpadsmit gadi – tas ir ilgs laiks un tik smagas apsūdzības, kuras visu laiku var atgādināt, par kurām visu laiku var publiski runāt, politiķim var maksāt karjeru. Tāds arī noteikti bija manu oponentu aprēķins.

Labi, es par sevi nežēlojos, es esmu dzīvē šo to mācījies un pieredzējis arī ārpus politikas, bijis vietās un situācijās, kas mācījušas izdzīvot, nepadoties, uzvarēt. Mani tik viegli nesalauzt, taču tas nemaina to, ka šāda prakse ir jāizbeidz. Politiskie strīdi ir jārisina politiskā ceļā. Mums katram var nepatikt kāds politiķis, tas ir normāli, taču, ja gribi ieņemt viņa vietu, ej un pierādi, ka vari labāk, ka esi gudrāks, talantīgāks, spējīgāks. Tā vietā dažādi vāji, bet zemiski cilvēki izvēlas pārkāpt jebkādas godīgas un džentlmeniskas politiskās cīņas sarkanās līnijas un fabricē kriminālprocesus. Viņus atbalsta citi, kam liekas, ka Helmanis vai kāds cits ir slikts cilvēks, un kriminālprocess tiek izmantots kā izrēķināšanās instruments. Nu jā, pēc divpadsmit gadiem izrādīsies, ka neesi vainīgs – kā manā gadījumā, bet kuru tad tas vairs interesēs.

Lieta, kurā es esmu beidzot atzīts pat pilnīgi nevainīgu, figurēja visas safabricētas politiskas lietas pazīmes. Notiesāšanai pirmajā instancē tika izmantotas gan viltotas liecības, gan izdomājumi, kas lietas materiālos nav pamatoti ne ar ko. Tas nav normāli. Tas nav tiesiski, tā nedrīkstētu notikt mūsu valstī. Mēs visi kā sabiedrība savā ziņā esam vainīgi pie tā. Mēs priecājamies un sitam plaukstas, kad kādu mums nepatīkamu amatpersonu apsūdz. Mēs domājam – tā viņam vajag. Gan jau pie kaut kā vainīgs ir!

Nebūs noslēpums, ka es neesmu liels partijas JKP fans. Tādu nekompetences un agresivitātes apvienojumu reti gadās sastapt, taču es nebiju starp tiem, kas sita plaukstas, kad tika apsūdzēts Juraša kungs. Daudzi teica – redz, zeme ir apaļa, lai tagad izbauda zāles, kuras tik bagātīgi mācēja izrakstīt citiem. Nē, tas nav pareizi. Ar politiskiem konkurentiem nav jācīnās ar samākslotu kriminālprocesu palīdzību. Mēs tādejādi devalvējam visu tiesisko vidi Latvijā. Mēs esam to devalvējuši jau tiktāl, ka Saeimas Juridisko komisiju vada apsūdzēts cilvēks, un tas visiem principā liekas normāli, nekas īpašs. Taču patiesībā tas ir kaut kas neiedomājams Eiropas Savienības dalībvalstī.

Es neesmu arī gluži Artusa Kaimiņa kā politiķa fans, taču vai tiešām kāds tic, ka viņš tiktu apsūdzēts grāmatvedības datu sagrozīšanā arī tad, ja nebūtu kļuvis par politiķi? Vai 67 gadus vecam vīram, kas nav apsūdzēts par vardarbīgiem noziegumiem, nekur nav bēdzis tik daudzus gadus, tiktu piemērots arests kā drošības līdzeklis, ja tas nebūtu daudziem tik neērts politiķis?

Mēs esam kaut ko salaiduši greizi Latvijā, un kaut kas ir jāmaina.

Kriminālprocess nedrīkst būt izrēķināšanās instruments vai sods par kaut kādiem iedomātiem grēkiem. Politiskajai cīņai ir jābūt godīgai, tiesas un izmeklējošās iestādes politiķiem nav jānoslogo un jāizmanto savu rēķinu kārtošanai.

Mēs bieži sakām, ka gribam būt ziemeļvalsts, gribam dzīvot kā Skandināvijā, – nu tad arī vajag uzvesties tā, nevis kā kaut kur austrumpusē.

Es gribu pateikt paldies visiem saviem vēlētājiem, atbalstītājiem, draugiem, paziņām, kas ir pietiekami gudri un domājoši, lai redzētu cauri šādām safabricētām krimināllietām, spēj domāt ar savu galvu un atbalstīja mani. Paldies Jums! Lai viss notikušais kalpo mums par vēl vienu stimulu veidot savu valsti labāku, tiesiskāku, demokrātiskāku, tādu, kādu mēs vēlamies redzēt savu mīļo Latviju.

Vakar es saņēmu ziņu no Augstākās tiesas, ka esmu pilnībā attaisnots saistībā ar mana politiskā konkurenta sadomātajām…

Posted by Egils Helmanis on Otrdiena, 2021. gada 9. marts

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Facebook

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Neo
Neo

Helmanis ir Ogri reāli pārvērtis, tik daudz uzbūvēts un izremontēts kā viņa laikā reti kurā pilsētā (nu jā, Ventspilī varbūt).

haha
haha

zinām, zinām, cik šis konkrētais kadrs ir “godigs” hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Borda
Borda

bezkompromisa polotbordānisms – un nepaies ne ….

Janka
Janka

Pilnīgs bleķis, par nepatiesām liecībām ir atbildība, par neslavas celšanu ir atbildība. Nevar vienlaikus būt neslavas celšana un pilnīgi nevainīgs. Par Kaimiņu un Lembi galīgi ievilka grāvī. Ja ir pamatas tad protams ka jārosina lieta, jo īpaši pret politiķiem.

Stienis
Stienis

Ko nozīmē “it īpaši pret politiķiem”? Labi ,es saprotu, mūsu ierēdniecība un politiķi lielā skaitā ir kretīni, bet, vai tu saproti, ka likums ir viens visiem. Es piekrītu Helmanim tajā, ka Bordāna režīma valdīšanā nav nekādas loģikas. Viņa viedoklis un nostāja bieži vien ir simetriski pretēja atkarībā no tā, uz ko viņš to attiecina. Un ko tu nesaproti Lembja lietas sakarā? Vai tu saproti, ka patlaban viņš sēž cietumā nevis tāpēc, ka ir atzīts par vainīgu (galīgā instance vēl tikai sekos), bet tikai tāpēc, ka kādam tas liekas normāli? No tevis teiktā es nesaprotu – tu gribi tiesiskumu un demokrātiju… lasīt vēl »