Policija pārbauda, vai deputāts Kaimiņš nav izkrāpis 500 eiro

Kaimiņš

Valsts policijā sākta pārbaude par to, vai Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) nav samelojis par 2. maija parlamenta sēdes kavēšanas iemesliem, līdz ar to izvairoties no algas atvilkuma aptuveni 500 eiro apmērā.

Kā Puaro.lv jau vēstīja, Kaimiņš neapmeklēja šā gada 2. maija Saeimas sēdi un nedēļu vēlāk vērsās parlamenta prezidijā ar lūgumu viņu par kavējumu nesodīt, jo tas esot bijis attaisnots. “Pārstāvēju frakciju, paužot partijas un frakcijas nostāju un viedokli sabiedriskajos plašsaziņas līdzekļos par Latvijas politisko situāciju pirms Eiropas Parlamenta deputātu vēlēšanām,” Saeimas prezidijam ar savu parakstu apliecināja Kaimiņš.

Ļaunas mēles, protams, melsa, ka Kaimiņš atkal pārdzēris jēgu tā, ka nav spējīgs atvilkties. Pats kaut ko it kā ziņojis kolēģiem par saslimušu suni un lielu nelaimi. Kāds lasītājs (paldies viņam par to), Puaro.lv redakcijai atsūtīja fotogrāfiju, kurā deputāts Kaimiņš redzams pozējam klubā “Piens” 1.maijā – tātad, dienu pirms Saeimas sēdes “nobastošanas”. Deputāta skatiens fotogrāfijā šķiet visai aizmiglots – iespējams, no saspringtām domām par intervijās sakāmo nākamajā dienā.

Lai vai kā, pat ņemot vērā, ka tajā dienā frakcijas sēdē bija paredzēts lemt par viņa atcelšanu no frakcijas priekšsēdētāja vietnieka posteņa, notikums nepelna īpašu ievērību.

Taču viss izskatās daudz neglītāk, kad izrādās, ka Kaimiņš, lai neriskētu zaudēt 25% no pamatalgas daļas, kas viņa gadījumā būtu 592,6 eiro, Saeimas prezidijam iesniedzis paskaidrojumu par sēdes attaisnotu kavēšanu ārkārtas situācijas dēļ.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka deputātam par Saeimas sēdes neapmeklēšanu bez attaisnojoša iemesla par katru sēdi nosaka sodu 20% apmērā no mēnešalgas. Tā kā šogad Saeimas ierindas deputāta mēneša atalgojums “uz papīra” ir 2963 eiro, tas nozīmē, ka viens vienas Saeimas sēdes neattaisnots kavējums vainīgajam izmaksātu aptuveni 500 eiro.

Drīz pēc tam deputāta bijušais politiskais kompanjons, advokāta statusu zaudējušais Aldis Gobzems publiski paziņojis, ka Kaimiņš par Saeimas sēdes neapmeklēšanas iemesliem esot melojis, jo “tajā dienā Kaimiņam nebija nekādas preses, tikai bailes tikt atceltam no amatiņa un ikmēneša algas pielikumiņa”. “Bija tikai sabijies, ka kungu atbrīvos no frakcijas priekšsēdētāja biedra amata. Viņš tajā dienā bija ziņotājs likumprojektam, neviens, Ināru Mūrnieci ieskaitot, nezināja par Kaimiņa prombūtni un meklēja Kaimiņu Saeimas plenārsēžu zālē, kad viņam bija jāziņo. Ja Kaimiņš gatavs melot 500 eiro dēļ, tad ir skaidrs, ka melo un melos par jebko,” situāciju sociālajā tīklā “Facebook” aprakstījis Gobzems.

Tas ir deputāta Kaimiņa līmenis. Melot pat par sīkumiem nieka 500 eiro dēļ. Tajā dienā, 2.maijā, Kaimiņam nekas nebija….

Gepostet von Aldis Gobzems am Dienstag, 21. Mai 2019

25. maijā Valsts policijā saņemts oficiāls iesniegums, kurā lūgts sākt resorisko pārbaudi, lai noskaidrotu, vai 2. maijā Kaimiņš patiešām ir ticies ar “sabiedriskajiem plašsaziņas līdzekļiem” un vai minētā tikšanās, ja tāda tiešām notikusi, ir aizņēmusi visu Saeimas plenārsēdes laiku.

Septiņas dienas pēc iesnieguma nosūtīšanas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirknī pieņemts lēmums atteikties sākt kriminālprocesu, tomēr 19. jūnijā prokuratūra šo policijas lēmumu atcēlusi un uzdevusi veikt papildu resorisko pārbaudi par sūdzībā izklāstītajām ziņām, materiālu nosūtot atpakaļ policijai.

Protams, nokrāpt valstij 590 eiro nodokļu maksātāju naudas nav nekas īpašs, salīdzinot ar tām summām, kas figurē dažādos skaļos kriminālprocesos. Taču izbrīnu rada gatavība riskēt ar vēl vienu kriminālprocesu pie katras pirmās izdevības, lai tik ierautu nāsīs jel kādu summiņu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar