Pīlēns rosina jaunajā valdībā ieviest vairākus viceministru amatus

Lai topošās koalīcijas partneri būtu solidāri atbildīgi par dažādām nozarēm, jaunajā valdībā varētu ieviest vairāk nekā vienu viceministra amatu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja 14.Saeimas vēlēšanās nekandidējušais, viens no “Apvienotā saraksta” dibinātājiem, uzņēmējs Uldis Pīlēns.

Viņš skaidroja, ka AS koalīcijas sarunās jau ilgstoši cenšas panākt, lai topošajiem partneriem nāktos uzņemties solidāru atbildību par vairākām nozarēm. Šā mērķa īstenošanai izdiskutēti dažādi iespējamie instrumenti, tostarp jaunu institūtu vai amatu ieviešana.

Aizvadītās nedēļas izskaņā, kad koalīcijas sarunas vadījis “Jaunās Vienotības” (JV) pārstāvis, aizejošās valdības ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Pīlēnam licies, ka partneru vidū ir izdevies panākt vienošanos par viceministra jeb ministra biedra institūcijas ieviešanu vairākās atbildības jomās. “Tā viceministra tēma piektdien, sestdien, svētdien aizgāja gana labi. Šinī gadījumā tur bija diskusija – trīs vai seši [amati], lai būtu paritātes principi un tamlīdzīgi,” skaidroja Pīlēns.

Tomēr pēc JV līdera, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa pirmdienas paziņojuma pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Pīlēns sapratis, ka jautājums par viceministra posteņu ieviešanu vairākās nozarēs ir noņemts no izskatīšanas. Tas, ka Kariņš pieminējis tikai viena šāda amata veidošanu – aizsardzības nozarē, Pīlēnam bijis pārsteigums.

Pīlēns atkārtoti uzsvēra jau iepriekš vairākkārt pausto, ka AS skatījumā jaunajā valdībā būtu svarīgi vairākās smagās jomās atbildību dalīt starp vairākiem koalīcijas partneriem. Savu vietu kādā no ministru vai viceministru amatiem Pīlēns gan neredzot.

AS dibinātājs arī piebilda, ka AS saredz vēl daudzus neatbildētus jautājumus nākamā gada valsts budžeta rāmja veidošanas procesā, un no viņa teiktā noprotams, ka uz šiem jautājumiem vajadzētu rast atbildes pirms jaunās valdības apstiprināšanas. Par budžeta jautājumiem potenciālajiem partneriem esot paredzētas diskusijas trešdien, 16.novembrī, un ceturtdien, 17.novembrī.

Pīlēns kritizēja Kariņa koalīcijas sarunu vadīšanas stilu, norādot, ka tas ir smagnējs un netieši liekot noprast, ka Rinkēviča sarunu vešanas maniere aizvadītajā nedēļas nogalē viņam likusies tīkamāka.

Jautāts par atbildības jomu sadalījumu topošajā valdībā, Pīlēns atbildēja, ka AS nevairās ne no vienas atbildības jomas, tai skaitā arī no Kariņa piedāvātajām, tomēr, “karājoties gaisā” esot palicis jautājums, kāpēc līdz šim piedāvātajā ministru portfeļu sadalījumā netiek izmantotas no AS Saeimā ievēlēto deputātu kompetences.

Kā ziņots, pirmdien topošās koalīcijas veidošanas sarunu vadītājs Kariņš un Valsts prezidents Egils Levits pēc tikšanās paziņoja, ka pēdējās dienās panākts ievērojams progress attiecībā uz jaunās koalīcijas darba virzieniem un vienošanās par atbildības jomu sadali.

Viens no AS līderiem, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns vēlāk atzina, ka AS ir pieņēmis starplēmumu jeb ir panākta konceptuāla vienošanās par topošās valdības atbildības jomām, taču vēl ar JV jāvienojas par atbildības dalījumu veselības nozarē.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV3 “900 sekundes”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
viss pēc plāna
viss pēc plāna

Katram pīlenam savu ministriju un vēl taču sponsoriem un līdzjūtējiem vajagg savu gabaliņu

Kā tanī senā dziesmā
Kā tanī senā dziesmā

Pē – pē – pē pīlīte peld
Pašu dīķītī vēl,
Pē – pē pīlīte pēkšķina pēk,
Ļautiņi, klausieties, kuš,
Pušu pārplīstat cssss,
Pē – pē pīlīte pēkšķina čušš.

ruksis
ruksis

pek, pek

Ha Ha
Ha Ha

Vajag ieviest virsministra un apakšministra vietas valdīšanas locekļiem.

Leo
Leo

Kariņ , pamācies no Pīlēna , kā jāorganizē nākošās valdības darbs !

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti

Mēs neparko neuzņemsimies solidāru atbildìbu. Mēs tikai pārstāvēsim rietumu banku un krieviju un ļausim pukinam mazgāt caur latviju naudu

cima
cima

Komiski jau tie pīlēna pārspriedumi par valsts pārvaldību, kurā nav ne grama zināsānau kā tas vispār funkcionē. V;ēl viens īpatnis ir tas grantainis, kuram, nabaga bērnam, galviņa galīgi apjukisi – te kā pagats partiju taurētājs, runasvīrs un te kā Saeims priekšsedētājs. Pat pēc daudziem atgādinājumiem nepielec kādos interešu konfliktos iekuļas- pēc tam aicinot balsot par paša sastiķētu valdību un pašam arī balsojot Saeimā. Bet izrādītes jau nevienam nav liegts. Trūkst tikai bakus kādas ekrāna zvaigznes, tv personības ar pavārb nīcām