Petraviča turpinās apvienot ministres un deputātes amatus, taču tas neesot kompensāciju dēļ

Labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) ir vienīgā valdības locekle, kura nav nolikusi deputātes mandātu. Algu par darbu Saeimā Petraviča nesaņem, tomēr viņai pienākas kompensācijas par dzīvesvietas īri un transporta izdevumiem.

Viņa arī turpmāk apvienos ministres un deputātes amatus. Kaut gan Petraviča bieži kavē Saeimas komisijas sēdes, ministre uzskata, ka abus amatus spēj apvienot.

Pēc kļūšanas par labklājības ministri gada sākumā “KPV LV” partiju pārstāvošā Ramona Petraviča teica, ka deputātes mandātu kādā brīdī noliks. Vispirms vajadzējis panāk stabilitāti tobrīd grūstošajā “KPV LV” Saeimas frakcijā un jāapstiprina tehniskais valsts budžets. Tagad deputātiem sācies rudens darba cēliens, un Petraviča par mandāta nolikšanu nedomājot. 

“Šobrīd vispār par to neesmu ne domājusi, ne frakcijā apspriedusi. Šobrīd man ir citas svarīgas prioritātes – pensiju jautājums un budžeta jautājums. [..] Varbūt jājautā citiem ministriem, kāpēc viņi ir izvēlējušies nolikt mandātu. Tas būtu pretjautājums. Es domāju, ja es apvienoju [amatus], tas man drīzāk palīdz, nevis traucē,” sacīja ministre.

Petraviča uzskata, ka ar amatu apvienošanu tiekot galā labi. Viņa ir vienīgā deputāte, kura strādā tikai vienā Saeimas komisijā – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. Kopš kļūšanas par ministri viņa no komisijas deputātiem sēdes kavējusi visbiežāk.

No kopumā 54 sēdēm Petraviča apmeklējusi nedaudz vairāk nekā pusi – 31.

“Es neesmu skaitījusi, cik [sēdes] es esmu apmeklējusi vai cik es esmu kavējusi. Ir arī komandējumi. Protams, es nekad neesmu kavējusi kādu neattaisnotu iemeslu dēļ. Vienmēr sekoju līdzi, kas notiek [neatkarīgi no tā], vai es esmu tajā sēdē klāt vai neesmu,” skaidroja politiķe.

Ja Petraviča mandātu noliktu, Saeimā iekļūtu “KPV LV” Kurzemes vēlēšanu sarakstā pirmais aiz strīpas palikušais Edgars Kronbergs, kurš šobrīd ir Saldus novada domes deputāts. Viņš iepriekš paudis uzskatu, ka ministrei mandātu vajadzētu nolikt, taču pēdējā laikā par Petravičas plāniem neesot interesējies.

“Šis ir jautājums viņai, vai viņa spēj šos abus darbus apvienot. Deviņi esošie ministri ir nolikuši savus mandātus. [..] Kamēr nekas šajā sakarā nenotiek, turpinu strādāt Saldus novada domē,” sacīja Kronbergs.

Petraviča par deputātes darbu algu nesaņem, tomēr viņa izmanto deputātiem pienākošās kompensācijas par transporta izdevumiem un dzīves vietas īri. Vidēji mēnesī Petraviča kompensācijās no Saeimas saņem aptuveni 650 eiro.

“Nē, absolūti kompensācija noteikti nav tas iemesls, kāpēc es saglabāju amatu,” sacīja Petraviča.

“KPV LV” frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs tikmēr atbild, ka jautājums par Petravičas deputātes mandātu neesot aktuāls.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vilks
Vilks

Alkatīgā ž rka