Pavļutam sajūta, ka ir zibensnovedējs valdības darba problēmām, atkāpties negrasās

Pavļuts

Veselības ministram Danielam Pavļutam (AP) “nedaudz ir sajūta”, ka veselības ministram pašlaik cenšas uzkraut visu atbildību par Covid-19 krīzes smagumu un izmanto kā zibensnovedēju valdības darba problēmām.

Pavļuts intervijā TV3 norādīja, ka viņam ir informācija, ka daļa mediķu, kas piedalījās vēstules tapšanā, kurā pieprasīta viņa demisija saistībā ar Covid-19 krīzes vadību, gribējuši šo vēstuli sūtīt kā signālu visai valdībai, ne tikai veselības ministram.

Pēc ministra teiktā, šobrīd ir Covid-19 krīzes vissmagākais posms, tāpēc pats viņš atkāpties neplāno, jo uzskata, ka nav īstais laiks vainīgo meklēšanai.

Taujāts, vai “Attīstībai/Par” paliks valdībā, ja premjers Krišjānis Kariņš (JV) tomēr pieprasīs viņa demisiju, Pavļuts atteica, ka par to vēl esot pāragri runāt.

Vērtējot vēstulē izteiktos pārmetumus, Pavļuts stāstīja, ka ticies ar daudziem veselības aprūpes speciālistiem, tostarp no privātā sektora, un šī sanāksme, pēc viņa domām, beigusies ar vienotu izpratni, ka visiem nozarē strādājošajiem ir jānāk talkā lielajām slimnīcām Covid-19 pacientu aprūpē.

Mediķu mobilizācija, par kuru izskanējusi lielākā kritika, esot galējais variants, bet izslēgt to nevar, norādīja ministrs, atkārtoti uzsverot, ka situācija ir ļoti smaga un nepieciešams saprast, ka pārējai nozarei jānāk palīgā lielajām slimnīcām, kuras pārslogo ar Covid-19 saslimušie.

Pavļuts atzīst, ka krīzes laikā viņam ir trūcis laika dialogam ar visiem veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, jo šajā laikā visvairāk tiek runāts ar krīzes visvairāk skartajām iestādēm – slimnīcām, taču viņš sola runāt ar nozares pārstāvjiem, lai rastu vienotu izpratni par situāciju.

Politiķis pieļauj, ka daļa mediķu dusmu saistītas ar valdībā iestrēgušo mediķu atalgojuma jautājumu, kuru nobremzējuši premjers un finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), jo risinājums esot par dārgu.

Kā zināms, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir pieprasījusi veselības ministra Pavļuta demisiju, pārmetot viņam Veselības ministrijas (VM) ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu.

Kariņš tikās ar LĀB un paziņoja, ka saspīlējums starp veselības nozari un veselības ministru ir kritisks. Kariņš neatklāja, prasīs vai neprasīs Pavļuta demisiju, uzsverot, ka plāno sarunu ar koalīcijas partneriem par šo jautājumu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: skaties.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
maza
maza

Jēga jau te maza, kādas atklāsmes pemeklē… no tā jau gada ākstīšanos ar štabistem, harēma padomniekiem un poļitpadomēm darba darīšanas vietā nekas jau nesanākKamēr nepielc, ka sabūvejis pats sev iluzoru pili, tad ta ir tas zibens novedējs Par visatļautības un pofigisma kuktivēšanu kādam ir jāmaksā – un tad ir ieguvis nevekcinētu pūli To pašu, kas ir ar mieru atbalstīt un pieciest praijduu. Ja nepielec, tad izvēle jau nav lieta

Lui
Lui

Interesanti sakrīt, prasa tik tad demisiju, kad klavierspēlētājs saka ka būs jāiet reāli uz slimnīcām strādāt un maksās to algu ko oficiāli saņem savā medicīnas iestādē. Protams, ka privātiem dakteriem panika – oficiāli tak viņi saņēma tuvu minimālai, viss aploksnītēs. A te reāli slimnieki un un maza alga. Līdz šim valdība un ministrs varēja laist muļķi, ārstiem tas netraucēja, jo kovid nauda pumpējās iekšā desmitiem miljonu. Tagad bikses deg…

Māris
Māris

Pavļuts kaut ko nesaprot, kas ir pieprasījis viņa demisiju??? Tā nav Saeimas opozīcija, cilvēki ielās un tirgus laukumos un t.t. Tie ir ārsti, mediķi, medpersonāls, lielākā mediķu saimes daļa, kas sniedz iedzīvotājiem, to veselībai un dzīvībai, tik svarīgos medicīniskos pakalpojumus. Un Veselības ministrija ir iestāde, kurai jānodrošina ārsti un viss medicīniskais personāls ar infrastruktūru, iekārtām, aparatūru, medikamentiem un visiem palīglīdzekļiem, lai tie varētu sniegt pacientiem augstāko iespējamo medicīnisko palīdzību, veselības atgūšanai un darba spējas atjaunošanai. Bet veselības ministrijas mājas lapā par Veselības ministrijas virsmērķi un mērķi ir tikai ūdens un nekā konkrēta……..

poiu
poiu

Pavļuts: Atcerties, tā vienmēr būs kāda cita kļūda!

reņģe
reņģe

vai kāds par to šaubūjās?

prožektori
prožektori

Pats taču savu tēlu tādu radīja visu gadu- ar visvarošu, visspējīgu, ideālo šatābu, masu fotosesijām, mēdiju sakurinātu superpuiku… tā slava jau mainīga kategorija…. un tad te atklāsmes brīdis pēc izcilām prezentācijām, kad redzam šī lielā trokšņa rezultatīvos rādītājus saslimstībā un slimnīcu piepildījumā

fārtings
fārtings

Tik sliktu vadītāju nevar lietot par zibensnovedēju, bet tādus materiālus parasti nodod pārstrādei.

Лукашенко
Лукашенко

Люблю етого мальчика