Nevis kukuļošana, bet jaunas koalīcijas veidošanas process – KNAB izbeidz kriminālprocesu pret Valaini un Nemiro

Ralfs Nemiro

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) nav saskatījis kukuļdošanu un izbeidzis kriminālprocesu pret Saeimas deputātiem Viktoru Valaini (ZZS) un Ralfu Nemiro (Neatkarīgie).

KNAB iepriekš teicās saņēmis kāda Dobeles novada pašvaldības deputāta iesniegumu, kurā bija pausts viedoklis, ka šogad 9. septembrī parlamenta telpās Rīgā Saeimas deputāti “personu grupā pēc iepriekšējās vienošanās piedāvāja viņam kā kukuli Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieka amatu par to, lai viņš, izmantojot savu dienesta stāvokli, apvienojoties ar pašvaldībā ievēlētajiem deputātiem balsotu par “neuzticības izteikšanu” tā brīža Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājam”.

Jau vēstījām, KNAB „politisko tirgošanos” kvalificēja kā kukuļošanu, piemērojot Ralfam Nemiro statusu – persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

Pēc sarunas Dobelē notika varas maiņa – no amata tika gāzts toreizējais domes priekšsēdētājs Edgars Gaigalis (NA), par jauno domes priekšsēdētāju ievēlēja Ivaru Gorski (LZS), bet Feldmanis, kuram bija izšķirošā balss šajos balsojumos, ieguva domes priekšsēdētāja amatu, kuru gan ļoti drīz pameta.

KNAB pēc saņemtā iesnieguma 17.septembrī sāka kriminālprocesu, lai pārbaudītu, vai lemjot par Dobeles novada domes priekšsēdētāja maiņu, varētu būt pieļauts Krimināllikumā minētais noziedzīgs nodarījums – kukuļdošana personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecinot, ka Dobeles novada domes deputātam piedāvātais politiskais priekšsēdētāja vietnieka amats apmaiņā pret vēlamo balsojumu par konkrētu domes priekšsēdētāja kandidatūru ir uzskatāms nevis kā personisks vai nepienācīgs labums, bet kā daļa no jaunas koalīcijas veidošanas procesa, situāciju novērtējis KNAB.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Villainis un Nemiernieks
Villainis un Nemiernieks

Atkal divi “glābēji”, kas nāk duļķot polītikas ūdeņus.

Mise
Mise

Interesants pavērsiens- balsu pirkšana un zemletes vienošanās tad ar šo lēmumu tieklegalizētas. Un nekādu kompromisu!

Tomass
Tomass

Jēkab , visa pasaule smejās par Latvijas 500 000 kuluļņēmējiem it kā Bordānu un Jurašu , vai neesi lasijis BILD ?