KNAB „politisko tirgošanos” kvalificē kā kukuļošanu, piemēro Ralfam Nemiro statusu – persona, pret kuru sākts kriminālprocess

Ralfs Nemiro

Pēc, domājams, Nacionālās apvienības pārstāvju „piespēles” un Saeimas telpās ierakstītas politiķu sarunas Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojs (KNAB) Latvijā izplatīto „politisko tirgošanos” un vienošanos par amatiem ir kvalificējis kā kukuļošanu un piemērojis bijušajam ekonomikas ministram, Saeimas deputātam Ralfam Nemiro statusu – persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, KNAB kriminālprocesu oficiāli ir sācis pēc Krimināllikuma 323. panta „Kukuļdošana” otrās daļas, kas attiecināma uz „kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, ja šādas darbības izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi valsts amatpersona, vai arī ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās”.

Taču par īpašu šo lietu padara fakts, ka, kā apliecina Pietiek informācijas avoti, šī varētu būt pirmā reize Latvijā, kad kukuļošanas kriminālprocess ir sākts par diezgan ikdienišķu „politisko tirgu”, politiķiem vienojoties par konkrētiem amatiem. Tieši viens konkrēts amats KNAB skatījumā tad arī varētu tikt uzskatīts par kukuli.

Pietiek informācijas avoti vēsta, ka runa, visticamākais, ir par notikumiem, kas kulminēja, pirmdien savu amatu zaudējot Dobeles novada domes priekšsēdētājam Edgaram Gaigalim no Nacionālās apvienības un šo amatu iegūstot LZS pārstāvim Ivaram Gorskim.

„Zelta balss”, lai notiktu varas maiņa, piederēja domniekam Mārim Feldmanim, kurš ir ievēlēts no partijas R. Nemiro pārstāvētās partijas KPV LV. Savukārt pirms šiem notikumiem norisinājusies – un tikusi ierakstīta – „politiskās tirgošanās” saruna Saeimā, ZZS frakcijas telpās, kurā piedalījies Uldis Augulis, Viktors Valainis, kā arī R. Nemiro un „zelta balss” īpašnieks M. Feldmanis.

Sarunā apspriesta domes vadības rīcība, nerūpējoties par nākamā gada budžeta tapšanu. Tieši M. Feldmanim par viņa balsojumu, gāžot Nacionālās apvienības pārstāvi un atbalstot LZS politiķi, sarunā piesolīts domes priekšsēdētāja vietnieka amats, ko viņš arī ieņēmis, un šādu Latvijas – un ne tikai Latvijas – apstākļiem ikdienišķu politisku darījumu KNAB tad arī uzskatījis par kukuli, apliecina Pietiek informācijas avoti.

Neoficiāli zināms, ka tieši šo pašu amatu iepriekš M. Feldmanim solījuši arī Nacionālās apvienības pārstāvji, taču, apvienības politiķim E. Gaigalim ieņemot domes priekšsēdētāja posteni, par saviem solījumiem “piemirsuši”.

Mediji jau informējuši, ka trešdien KNAB darbinieki Dobeles novada domes ēkā veikuši procesuālas darbības, taču nekādu plašāku informāciju KNAB nav vēlējies sniegt un joprojām nesniedz.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Zģec
Zģec

Vājprāts! Tad jau jebkurā pašvaldībā koalīcijas veidošana un amatu sadale ir korupcija.

mērs
mērs

Un vai tad nav? Vienīgais, ka līdz šim nevienu neņēma aiz bumbām. Ralfu paņēma.

Baušķis
Baušķis

Nu un kā bija Bauskā?Plešs tirgojàs uz nebēdu un ietirgoja savu izpilddirektoru iemetēju,no Jelgavas patriekto. Bauzes tirgū tantes runā,ka bijuši draudi nedot nekādas fondu naudas,ja nebūs tā ,kā Pūce un pakalpiņš grib. Nu un nacionālie roklaižas ir paklausīgi un dara ,kā saimnieki liek.

Māris
Māris

Tas tikai parāda, ka tā saucamā Nacionālā apvienība ir tiešs Ļevita atspulgs, melīgs, zaglīgs, krāpnieks- pašlabuma melētājs.

Haralds
Haralds

Superīgi pateikts! kā naglai uz galvas!

hmmm
hmmm

ex-KPVLV ir odioza kompānija, taču šinī gadījuma tas viss ir stipri jocīgi. Gaidam tad kriminālprocesu pret Levitu, par to ka šamējais apzvanīja Saeimas deputātus un draudēja (!!!!) ar ministru darba kritiku, kas varētu novest pat līdz valdības krišanai! Tas protams nav patīkami, taču ir likumīgi – nekā savādāk cilvēku kolektīvs nemaz nefunkcionē (vismaz līdz brīdim, kāmēr neesam nodevuši izvēli kādam algoritmam, tā sauktajam mākslīgajam intelektam). Pārkāpums būtu, ja teiksim apmaiņā pret labvēlīgu balsojumu piedāvātu naudu, tad gan ir savādāk. Bet balsojums apmaiņā pret balsojumu? Ta jau tā saucamā “koalīcijas padome” ir vienkārši organizēta noziedzinieku grupa – tur katru reizi kautko… lasīt vēl »

knābīti
knābīti

Un Levita noskaidrošana pirms iecelšanas , cik no kliķes balsos par viņu , kā to definēt ?