Nacionālā apvienība veicināšot krievvalodīgo izceļošanu. Nav skaidrs tikai – kā?

Nacionālā apvienība

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) sestdien kongresā pieņēma rezolūciju, kurā mudina veicināt to krievvalodīgo izceļošanu, kuriem nav pieņemama Latvija kā nacionāla valsts.

Rezolūcijā par “sabiedrības saliedētību un Latvijas rusifikācijas mēģinājumiem” VL-TB/LNNK norāda uz pieaugošo Krievijas aktivitāti ar mērķi paplašināt tā dēvēto Krievu pasauli, Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izveidotās Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas “ieteikumu biežāk izmantot krievu valodu saziņai ar Latvijas iedzīvotājiem”, krievu valodas lietojuma palielinājumu Latvijas mediju telpā, vājinot latviešu valodas pozīcijas.

Tāpat tiek pausts, ka VL-TB/LNNK mērķis ir nacionālā, latviska Latvija, nevis divkopienu valsts.

Rezolūcijā VL-TB/LNNK mudina samazināt, nevis palielināt krievu valodas lomu Latvijas mediju telpā, samazināt finansējumu krievu valodā raidošajiem medijiem Latvijā, mazināt krievu valodas pašpietiekamību Latvijā, īstenot stingru uzturēšanās atļauju piešķiešanas politiku un citos veidos veicināt to krievvalodīgo izceļošanu, kuriem nav pieņemama Latvija kā nacionāla valsts.

Nacionālā apvienība aicina stiprināt Valsts valodas centra kapacitāti un sākt pāreju uz vienotu izglītību valsts valodā. Vēl VL-TB/LNNK mudina stiprināt nacionālās kultūras vitalitāti un latvisko kultūras vērtību ilgtspēju, īpašu uzmanību veltījot kultūrizglītībai, bērnu un jauniešu iesaistei latvisko kultūras vērtību saglabāšanā un pārmantošanā.

Nacionālā apvienība aicina kritiski izvērtēt līdzšinējo integrācijas pasākumu lietderību atbilstoši sasniegtajiem rezultātiem un pilnveidot integrācijas procesa pārvaldību, panākot mērķtiecīgāku sabiedrības integrācijai un saliedētībai atvēlēto resursu, īpaši sabiedrības integrācijas fondā, izmantošanu Latvijas Satversmē noteikto vērtību stiprināšanu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Krims
Krims

NA vēl tikai saka, bet Krievija jau dara.

Johans
Johans

viens populisms,opunisms,popunisms un pafoss,bla,bla,bla.