Mediķu arodbiedrība: Kariņš vienpersoniski izlēmis veidot jaunu darba samaksas sistēmu veselības aprūpes nozarē

Krišjānis Kariņš

Inga Rudzīte, LVSADA darba koordinētāja

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir konstatējusi, ka Ministru prezidents A. K. Kariņš vienpersoniski bez loģiska pamatojuma ir izlēmis veidot jaunu darba samaksas sistēmu veselības aprūpes nozarē.

Konkrēti – LVSADA aizvadītā gada pēdējās dienās saņēma no Veselības ministrijas uzaicinājumu deleģēt pārstāvi domnīcā, kas ietvers piedalīšanos iknedēļas darbnīcās četru stundu garumā, lai strādātu pie ārstniecības personu atalgojuma modeļa prototipa. Domnīcas darba organizāciju paredzēts uzticēt Valsts kancelejas ekspertiem, kuri darbosies kā inovācijas metožu pārvaldītāji un eksperti atalgojuma sistēmu veidošanā.

LVSADA likās dīvaini, ka nepieciešamība pēc šādas domnīcas ar inovācijas metožu pārvaldītājiem iepriekš nav pārrunāta ne Nacionālajā trīspusējā sadarbības padomē, nedz arī Veselības nozares stratēģiskajā padomē. Tāpat nebija skaidrs, kādi ir līdzšinējās darba samaksas sistēmas trūkumi, kas būtu jānovērš. Lai precizētu situāciju, LVSADA lūdza Veselības ministriju atbildēt uz minētajiem jautājumiem.

Atbildes vēstulē Veselības ministrija paskaidroja tikai to, ka, pildot Ministru prezidenta A. K. Kariņa doto uzdevumu, ir uzsākusi darbu pie jaunas ārstniecības personu darba samaksas kārtības.

LVSADA ieskatā šāda valdības rīcība ir neprofesionāla un nepieņemama. Ir skaidri redzams, ka bez reāla pamatojuma tiek vienpersoniski veidots kārtējais birokrātiskais karuselis, lai novērstu sabiedrības uzmanību no galvenās patiesās problēmas – likumisko garantiju par darba samaksas pieaugumu nozarē nepildīšanas.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,  Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kindzulis
Kindzulis

Varbuut beidzot kaads megjina aptureet melno caurumu, saucaas “nauda mediciinaa”. Medikji bljauj, dod mums naudu algaam, iereednji to visu speej izseet vai sasheemot, un Valsts nav mieraa visu laiku gaazt nodokljus maisaa bez dibena.
Kaut kaa visiem vajadzetu vienoties, nevis meetaaties ar teikumiem bez seguma

nekā
nekā

Neko nepadarīsi – arī premjeram laiks par savu veselību parūpēties. Katrs jau savas laimes kalējs un gadnieks par mediķu pakalpojumiem. Vienōtība vienosies kopējā baznīcas kora dziesmā ar lūgšanam