Latvijai jāgatavojas jaunām krīzēm, brīdina Latvijas Bankas prezidents

Latvijas bankas prezidents

Latvijai ir jāgatavojas nākamo gadu krīzēm, kas noteikti būs, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Ņemot vērā šogad zemo Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu, nākamgad Latvijas ekonomika augs straujāk. Izaugsmi veicinās arī tas, ka Latvija aktīvāk varēs apgūt Eiropas Savienības (ES) struktūrfondus.

“Taču nav labi tas, ka Latvija ir uzsēdināta uz struktūrfondu adatas. Ja ir pieejami fondi, tad mūsu ekonomika aug, ja nav – tad mēs krītam,” teica Rimšēvičs.

Latvijas Bankas prezidents uzsvēra, ka Latvijā šobrīd ir īstais laiks sakārtot mājsaimniecību un īstenot strukturālās reformas. Īpaši svarīgi tas ir tādēļ, ka nākamajos gados gaidāmas krīzes.

“Mums ir jāgatavojas nākamo gadu krīzēm, kas noteikti būs, situācija nekļūst labāka. Šis ir īstais laiks, lai sakārtotu savu mājsaimniecību, lai nākamo gadu krīzes mūs vairs nespēj ievainot tik smagi kā 2008.gadā,” sacīja Rimšēvičs.

Viņš uzsvēra, ka šobrīd nedrīkst celt nodokļus un pasliktināt uzņēmēju stāvokli, turklāt beidzot Latvijai ir jābeidz dzīvot pāri saviem līdzekļiem.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bafutas Fons
Bafutas Fons

Tas, ka kapitālisma sistēmā periodiski notiek krīzes, nav nekāds jaunums, to zina visi, kas kaut drusku ko jēdz no ekonomikas. Tādejādi šādam paziņojumam, kas izteikts ar visziņa un pareģa toni, nav nekādas jēgas.

Vārds
Vārds

Tad sāc pretekli ar savu algu un ierosinājumu pretekļlīdzīgajiem tās samazināt. Ja jau esi pretekli tik gudrs un spējīgs, un kā bieži par sevi(neadekvāti lielo algu saņēmēji) sakāt “..ar savām zināšanām esmu jebkur gaidīts atplestām rokām utt.”, ta lasies prom no LV naudas siles. Dari to ātri!! Jo viss, kas pretekli ir, tas ir SAZAGTS, lai vai kā pretekli iebilstu!!

P.S. Neesi tā vērts, lai uz tu ar lielo T pat uzrunātu, kur nu vēl uz jūs ar lielo J.
Pretekļi ir un paliek pretekļi.