Latvijā plānota mājsēde līdz 15. novembrim

Krīzes vadības padome pirmdien, 18. oktobrī, uzklausot veselības un citu nozaru speciālistus, lēma, ka ir nepieciešams noteikt daudz stingrākus drošības pasākumus, lai samazinātu Covid-19 infekcijas izplatības aizvien pieaugošo ātrumu, tādējādi pēc iespējas samazinot laiku, kad ārstniecības sistēma piedzīvos pārslodzi. Vienlaikus ir jāturpina palielināt vakcinācijas aptveri, tāpēc ikvienam nevilcinoties jārod iespēja vakcinēties pret Covid-19, lai pasargātu sevi no inficēšanās vai smagas slimības gaitas.

Ārstniecības iestāžu situācija šobrīd ir kritiska, tāpēc visa sabiedrība tiek aicināta solidarizēties ar mediķiem un ievērot stingrus drošības pasākumus.

Jaunie, īpaši stingrie drošības pasākumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju vēl jāapstiprina valdībā, tas plānots ārkārtas sēdē trešdien, 20. oktobrī.

Mājsēdes mērķis ir pēc iespējas apturēt galveno Covid-19 izplatības ceļu – klātienes kontaktēšanos. Tāpēc klātienē nedrīkstēs notikt ne publiski, ne privāti pasākumi.

Klātienē būs atļauta tikai pašu nepieciešamāko veikalu darbība un visbūtiskāko pakalpojumu sniegšana.

Līdz ar to tiktu pārtraukta visu veidu izklaides, labsajūtas, sabiedriskās ēdināšanas u.c. pakalpojumu sniegšana klātienē līdz 15. novembrim.

Attālinātais darbs kā būtisks drošības pasākums aizvien paliks spēkā, tas nozīmē, ka klātienē drīkstēs strādāt tikai noteiktās darba vietās, kas ir būtiskas ekonomikas un sabiedrības funkcionēšanas nepārtrauktībai. Darbiniekiem, kuriem jāstrādā klientu apkalpošanā klātienē, jābūt ar vakcinācijas sertifikātu.

Lai samazinātu savstarpējo kontaktu iespēju, plānots noteikt, ka

laikā no plkst. 20.00 līdz plkst. 5.00 ārpus dzīvesvietas drīkstēs atrasties tikai pamatota iemesla dēļ – darba, ārstniecības pakalpojuma saņemšanas u.tml.

Skolēnu brīvdienas paredzēts pagarināt līdz 29. oktobrim. 1. novembrī klātienē mācības atsāks 1.-3. klašu skolēni.

No 15. novembra mācībās klātienē atgriezīsies 4.-12. klašu skolēni.

Līdz 15. novembrim atceltas visas interešu izglītības nodarbības un ārpusklases pasākumi.

Bērnudārzos paredzēts saglabāt tikai tā saukto dežūrgrupu darbību bērniem, kuru vecāki strādā klātienē kādā kritiski nepieciešamajā darbavietā.

Profesionālā un augstākajā izglītībā mācību procesam jānotiek attālināti.

Pēc 15. novembra paredzēts atjaunot klātienes tirdzniecību, pakalpojumu sniegšanu, izglītību, privātus un publiskus pasākumus, taču primāri tikai zaļajā režīmā – cilvēkiem, kuri ir pabeiguši pilnu vakcinācijas pret Covid-19 kursu un var uzrādīt sertifikātu par vakcināciju vai pārslimošanu.

Spēkā vēl joprojām ir arī prasība līdz 15. novembrim vakcinēties valsts pārvaldē nodarbinātajiem un tiem privātā sektora darbiniekiem, kuri pēc darba devēja izvērtējuma, ir pakļauti inficēšanas riskam un var inficēt kolēģus un klientus.

Preses konference pēc Krīzes vadības padomes sēdes, kurā tika uzklausīti veselības nozares eksperti un lemts par turpmākiem soļiem Covid-19 pārvaldībā

🔴 Preses konference pēc Krīzes vadības padomes sēdes, kurā tika uzklausīti veselības nozares eksperti un lemts par turpmākiem soļiem Covid-19 pārvaldībā. Preses konferencē informē: 💬 Ministru prezidents Krišjānis Kariņš; 💬 Veselības ministrs Daniels Pavļuts; 💬 Tieslietu ministrs Jānis Bordāns; 💬 Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Posted by Ministru kabinets / Government of Latvia on Pirmdiena, 2021. gada 18. Oktobris

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Ministru kabineta mājaslapa

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
circenis
circenis

nevaru sagaidīt brīdi, kad šie varturi žāvēsies vējpūsmē

lauķis
lauķis

Toties ceļošana ierobežota netikšot…
Vajag vēl pilnai buķetei lambda, omega utt paveidus pamēģināt…

esunes
esunes

Aha. Un Jaunzelandei ierobežojot ceļojumus, izdevās izvairīties no Deltas?
Un vidusklaikos Eiropā kādai pilsētai no mēra?
lauķiem vajag aiziet novakcinētes un viss šis pilnībā beigsies.