Kolēģu nokaunināts, Eglītis saziņā ar sabiedrību turpmāk sola ievērot “mutes disciplīnu”

Gatis Eglītis
Partijas "Konservatīvie" priekšsēdētājs Gatis Eglītis

Labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP) trešdien, 16. jūnijā, sniedzot paskaidrojumus Saeimā, solīja turpmāk būt uzmanīgāks saziņā ar sabiedrību un ievērot “mutes disciplīnu”.

Kā jau vēstījām, sašutuma vilni bija radījis jaunā labklājības ministra Gata Eglīša ieraksts tviterī nākamajā dienā pēc pašvaldību vēlēšanām par to, ka “naudas plūsmas kontrolēs četras koalīcijas partijas (Nacionālā apvienība, JKP, “Jaunā Vienotība” un “Attīstībai/Par!”), kas primāri rūpēsies par savām pašvaldībām”.

Uz šo ierakstu nekavējoties reaģēja opozīcija, pieprasot ministra demisiju, kā arī liekot viņam sniegt paskaidrojumus parlamentā. Un trešdien ministru uzklausīja Saeimas Pieprasījumu komisijā.

“Ar šo neveiksmīgo formulējumu šajā tvītā… un neveiksmīgais formulējums tādēļ, ka ir ierobežots, teiksim tā, “Twitter” formāts, cik tās zīmes. Līdz ar to ir grūti izteikt, teiksim, to domu līdz galam,” norāda Eglītis.

Ministrs gribējis vērst uzmanību praksei, kādu īstenojušas iepriekšējās valdības: “Tas bija jo īpaši redzams iepriekšējās valdībās, kur vairāk bija pārstāvēta arī ZZS. Man šajā ziņā pat liekas mazliet varbūt komiski, ka viņi par šo visskaļāk iestājas, it kā nezinātu, kāda ir bijusi tā prakse agrāk.”

Šāds skaidrojums ir nepieņemams Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS), kas ministru vaino melošanā.

“Šobrīd arī Eglīša kungs turpina runāt aplamības, jo Eiropas fondos notiek sacensība. Nevis izdala naudu pēc konkrētas vietas, bet pēc sacensības, kurš iesniegs labāko projektu, kurš būs spējīgs to līdzfinansēt,” sacīja ZZS deputāts Uldis Augulis.

Pēc vārdu apmaiņas ar opozīciju, Eglītis atsaucās aicinājumam turpmāk būt uzmanīgākam saziņā ar sabiedrību.

“Ja ministra kungs atvainojas Latvijas sabiedrībai un apņemas nākotnē tomēr šo te mutes disciplīnu, kā prezidenta kungs teica, ievērot, es neredzu, ka šis pieprasījums būtu atbalstāms,” norāda Saeimas deputāts Ralfs Nemiro (KPV LV).

“Es jau esmu atvainojies par šo tvītu, un es varu atvainoties arī šodien. Un skaidrs, ka turpmāk uzmanīgi, daudz uzmanīgāk izturēšos pret publisko komunikāciju. Un, protams, arī šāda veida tvīti, es domāju, ka tie neatkārtosies,” skaidroja Eglītis.

Kamēr Eglītim vēl bija spēkā deputāta mandāts, Saeimas Ētikas komisija jau bija paspējusi viņam izteikt brīdinājumu. Savukārt trešdien izskatītais opozīcijas pieprasījums skaidrot savu rīcību, kas var būt iemesls, lai rosinātu izteikt neuzticību, ar koalīcijas balsu vairākumu tika noraidīts.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: skaties.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
deputāts
deputāts

Ja “mutes disciplīnu” ievēros Eglītis, partijā atrādīsies cits, kurš gribēs brīvi izmuldēties.
Bija taču Bordāns – tagad pieklusa
Bija Jurašs – pieklusa
Bija Eglītis – svēti solās pieklust
Gaidām nākamo partijas oratoru :D

Juraš-Košers-Puze
Juraš-Košers-Puze

Puikiņš vienkārši var darīt un mazāk runāt un lauzties uz fotosesijām- par to partijas sponsori nemaksās.