KNAB sāk pārbaudi par Graumani, atklājas fakti par vēl vienas JKP ministrijas „vecāko konsultantu”

Lato Lapsa

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sācis resorisko pārbaudi par faktiem, kas varētu liecināt par Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes priekšsēdētāja Jāņa Bordāna (attēlā) vadītās Tieslietu ministrijas Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko attiecību speciālistes un vienlaikus JKP reklāmas kampaņas veidotājas Hildegardes Graumanes iespējamu fiktīvu nodarbināšanu un atalgojuma saņemšanu par darbu, kas nav saistīts ar tiešo amata pienākumu pildīšanu ministrijā.

Pārbaude sākta saistībā ar faktiem, ko pirms nedēļas atklāja publikācija, – H. Graumane, kura tiek minēta kā faktiskā JKP priekšvēlēšanu kampaņas vadītāja, bez konkursa, uz „uzaicinājuma” pamata pieņemta darbā Tieslietu ministrijā, lai tur, iespējams, saņemtu papildu atalgojumu par saviem pakalpojumiem partijas labā.

Kā izrādījās, partijas vadība, ministrijas pārstāvji un pati H. Graumane nebija precīzi saskaņojuši versijas, līdz ar to, faktiem nākot gaismā, pinās pretrunās gan par to, kā mārketinga speciāliste īsti nonākusi ministrijā, gan par viņas ziedoto naudu JKP jau pēc pieņemšanas darbā ministrijā, gan par viņas pienākumiem partijā un to, kas tad īsti ir vai nav partijas priekšvēlēšanu kampaņas vadītājs.

„Faktiski kampaņas vadītājs oficiāli ir Krišjānis Feldmans. Tas visiem ir tā kā zināms,” – tā, piemēram, skaidroja H. Graumane. Savukārt partijas valdes priekšsēdētāja vietnieks K. Feldmans sākotnēji pavēstīja, ka „visi kaut kā kopā vadām” un ka „šobrīd katrs uzņemas kādu daļu atbildības” un tikai pēcāk, aptverot žurnālistu jau noskaidroto, pārgāja uz versiju „es praktiski par visu tāpat atbildu”.

H. Graumane gan nav vienīgā valsts amatā iekārtotā persona, kas saistīta ar JKP priekšvēlēšanu kampaņu. Reizē ar viņu ir ticis minēts arī Mārcis Krastiņš, kurš savukārt, kā izrādās, ir iekārtots par „vecāko konsultantu” Izglītības un zinātnes ministrijā, – atšķirībā no H. Graumanes viņam vienīgajam visā nodaļā šīs ministrijas mājaslapā nav norādīts ne kabineta tālruņa numurs, ne elektroniskā pasta adrese.

JKP pārstāves Ilgas Šuplinskas vadītā Izglītības un zinātnes ministrija skaidro, ka M. Krastiņš pie konsultanta amata ar 1190 eiro mēneša atalgojumu ticis aptuveni tajā pašā laikā, kad H. Graumane Tieslietu ministrijā, – šā gada aprīlī. Konkurss uz šo amatu beidzies bez rezultātiem, un tad tajā nonācis M. Krastiņš.

Ministrija apliecina, ka M. Krastiņam dota atļauja „veikt blakus darbu ārpus ministrijā noteiktā darba laika”, savukārt ministrijas darba telefons un elektroniskā pasta adrese viņam neesot piešķirta, jo „viņš darba pienākumus pamatā veic attālināti”. Šie darba pienākumi esot bijuši „tiešā veidā saistīti” ar attālinātajam mācību procesam paredzētā audiovizuālā satura radīšanas projekta koordinēšanu.

Uz jautājumu, kas tieši un kad pieņēma lēmumu par šāda vecākā konsultanta nepieciešamību, JKP pārstāves vadītā ministrija neatbildēja. Arī pats M. Krastiņš neatbildēja uz telefonzvanu.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā pieminēto politiķu datus – izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vilks
Vilks

Izskatās pēc patvēruma meklētāja.ĢĪmis kā vecs siers.

Zalzemniek
Zalzemniek

Tikai mūsu klātbūtne garantē ,ka nebūs iespējams zagt.(JKP) Jo mēs vienīgie zagsim