Kariņš par ārstu pieprasīto Pavļuta demisiju: Jābūt uzmanīgiem un nedrīkst ļauties panikai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Latvijas Ārstu biedrības pieprasīto veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju uzskata par ļoti nopietnu signālu.

“Es sadzirdu ārstu neapmierinātību. Tikšos ar Latvijas ārstu biedrību, lai pārrunātu situāciju. Šis laiks nav viegls, jo īpaši ārstiem,” šorīt intervijā LTV sacīja premjers K. Kariņš.

Pēc premjera teiktā, šajā situācijā būtu jābūt diezgan uzmanīgiem un ļoti svarīgi esot neļauties panikai, tomēr jāatrod veids, kā iet cauri krīzei.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) Latvijas Ārstu biedrības prasību par veselības ministra Daniela Pavļuta (“Attīstībai/Par!”) demisiju uztver nopietni un tiksies ar ārstiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” uzsvēra Kariņš.

Viņš sacīja, ka sadzird ārstu neapmierinātību, tādēļ tiksies, lai viņus uzklausītu un saprastu motivāciju, kā arī to, kāds risinājums tiek piedāvāts.

“Svarīgi neļaut panikai pārņemt ne mediķu, ne sabiedrības prātus. Mums jāatrod veids, kā šim visam iziet cauri,” sacīja premjers.

Viņš norādīja, ka normālā situācijā nozares ministrs būtu tas, kurš palīdzētu nozarei tikt galā ar krīzi. Tas, ka Pavļuts to nespēj, ņemot vērā Ārstu biedrības prasību, esot nopietns signāls. 

Kariņš pieļāva, ka ārstu neapmierinātība var vairoties, ja iekšēji nozares ministrs nav skaidri izrunājis notiekošo ar mediķiem. Premjers uzsvēra, ka jebkura ministra galvenais pienākums ir komunikācija ar nozari. Tādēļ viņu dara bažīgu tas, ka nozares biedrība izceļ tieši komunikāciju kā vienu no ministra problēmām.

Premjers centīšoties tikties ar Latvijas Ārstu biedrību jau trešdien. Tādējādi pagaidām Pavļuta demisijas pieprasījumu premjers nekomentēja. Viņš arī sacīja, ka bieži “nepauž savu personīgo viedokli”.

“Es šobrīd koncentrējos uz darāmo darbu. Mums visiem būtu jākoncentrējas uz to, kas jādara,” sacīja Kariņš, aicinot doties vakcinēties, kā arī sakot paldies tiem, kuri to jau ir izdarījuši. 

Pēc valdības vadītāja domām, normālos apstākļos tam būtu jābūt ministram, kurš tiek galā ar šādu situāciju, bet, ja nozare norāda, ka tas nenotiek, tad ir jāiesaistās viņam kā premjeram.

Tāpat K. Kariņš nesaredzot krīzi viņa vadītajā valdībā.

Premjers: Ārstu prasību par veselības ministra demisiju uztveru nopietni, tikšos ar viņiem

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) Latvijas Ārstu biedrība prasību par veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) demisiju uztver nopietni un tiksies ar ārstiem, raidījumā "Rīta Panorāma" uzsvēra Kariņš. https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/premjers-arstu-prasibu-par-veselibas-ministra-demisiju-uztveru-nopietni-tiksos-ar-viniem.a427479/

Posted by LTV Ziņu Dienests on Trešdiena, 2021. gada 27. Oktobris

Mediķu arodbiedrība atbalsta Pavļuta demisijas pieprasīšanu

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pilnībā atbalsta Latvijas Ārstu biedrības valdes lēmumu par veselības ministra Daniela Pavļuta demisijas pieprasīšanu, informē LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte.

Jauno ārstu un Māsu asociācijas pievienojas prasībai par Pavļuta demisiju

Arī Latvijas Māsu asociācija un Latvijas Jauno ārstu asociācija pievienojas Latvijas Ārstu biedrības prasībai par veselības ministra Daniela Pavļuta („Attīstībai/ Par!”) demisiju.

Otrdienas, 26. oktobra, vakarā Ārstu biedrība pieprasīja ministra demisiju, ņemot vērā Veselības ministrijas ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu.

Šim pieprasījumam tagad pievienojas Latvijas Māsu asociācija un Latvijas Jauno ārstu asociācija, Latvijas Radio apstiprināja abās asociācijās.

Tāpat šo soli atbalsta Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), paziņojumā medijiem norādīja arodbiedrība.

Kā zināms, Latvijas Ārstu biedrība aicina valdības vadītāju nekavējoties pārskatīt krīzes vadību valstī un lēmumu pieņemšanā iesaistīt veselības nozares profesionālās organizācijas un ekspertus. Ārstu biedrība uzskata, ka veselības ministram un VM bijusi neprofesionālo pieeja Covid-19 radītās krīzes risināšanā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar