Kariņš: Naudas pedagogu algām nav

Šobrīd valsts budžetā nav papildus resursu pedagogu algām, ceturtdien intervijā Latvijas Radio paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Komentējot pedagogu arodbiedrības prasību pēc papildus līdzekļiem pedagogu algas paaugstināšanai, Kariņš norādīja, ka patlaban tam līdzekļu nav. “Šobrīd nevaru iezīmēt konkrētu avotu, jo visi avoti ir aizrunāti. Nauda caur smagām politiskām sarunām tika sadalīta vairāk vai mazāk taisnīgi,” teica Kariņš.

Viņš pieļāva, ka, iespējams, 2020.gada laikā būs kādas budžeta pozīcijas, kas netiks efektīvi izmantotas, tad varētu domāt par līdzekļu pārdali. Tāpat būs jāseko līdzi, kā attīstīties ekonomika un kā veiksies ar nodokļu iekasēšanu.

Vienlaikus viņš pauda, ka pašvaldībām būtu aktīvāk jāīsteno reformas izglītības sistēmā. “Kad iepriekšējā valdība vienojās par algu paaugstināšanas grafiku, tas bija saistīts ar reformu. Skolu tīklojums joprojām nav tik efektīvs, cik tam jābūt. Šīm reformām ir jāturpinās,” uzsvēra Ministru prezidents.

Nav runa par to, ka trūkst naudas. Nauda ir tik daudz, kā nekad nav bijusi. Ļoti daudz naudas. Un, ē, tikai apetīte.

Gepostet von Aldis Gobzems am Freitag, 11. Oktober 2019

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jābis
Jābis

PARTIJĀM PIEŠĶIRS 4,5 MILJONUS EIRO GADĀ, bet….. Naudas nav! :D , Krištopāns savulaik teica viedus vārdus…. Par skolotājiem strādā 2,3 kursu studenti.. Interesanti, kas mūs drīz sagaidīs slimnīcās un poliklīnikās?

Puķe
Puķe

Vai tad tas nav valsts noslēpums? Un tā to var skaidri teikt? Tad jau drīz pateiks ka zzs čempionu valdības ģeniālā nodokļu reforma katru gadu nes vismaz 1% no IKP Bet tas taču bija čempionu zieds