Kariņš atzīst: Vitenberga virzīšanai ekonomikas ministra amatā aizkulisēs bija “neliela politiska virtuve”

Krišjānis Kariņš

Jautājumā par politiķa Jāņa Vitenberga (KPV LV) virzīšanu ekonomikas ministra amatam bija arī neliels “politiskās virtuves” elements, vakar pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers atzina, ka arī ārkārtējos apstākļos nedaudz ir bijis “politiskās virtuves” elements, piebilstot, ka jautājumā par Vitenberga kandidatūru viņš runājis ar visiem koalīcijas partneriem. “Faktiski neviens neiebilda pret viņu. Šodien visi arī atbalstīja. Spekulācijas [par lēmuma pieņemšanas gaitu] ir dažādas, bet galvenais ir rezultāts,” piebilda politiķis.

Kariņš uzsvēra, ka Vitenbergam patlaban tiek izvirzīti divi galvenie uzdevumi.

“Viņam ir galvenais ar pilnu krūti iesaistīties darbā pie jautājuma, kā palīdzēt uzņēmumiem pārziemot šo laiku, lai viņi varētu pēc krīzes atgūties. Tāpat esmu lūdzis sākt strādāt pie tā, kādi ekonomiskie stimuli būs nepieciešami, lai mēs pēc iespējas ātrāk tiktu uz kājām. Mums ir jāgatavojas situācijas normalizācijai un jāsaprot, kā stimulēt ekonomikas augšupeju,” skaidroja valdības vadītājs.

Kā ziņots, Saeima vakar ekonomikas ministra amatā apstiprināja Jāni Vitenbergu, kurš līdz šim vadīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vitembergs amatā nomainīs savu partijas biedru Ralfu Nemiro.

Par Vitenbergu ministra amatā nobalsoja 69 deputāti, seši balsojuši pret, bet divi atturējās.

Vitenbergu pēc premjerministra Kariņa aicinājuma amatam izraudzījās partija “KPV LV”, pēc kā viņa kandidatūru apstiprināšanai Saeimā virzīja arī Kariņš. Tomēr jautājuma virzīšana uz Saeimu līdz šim kādu laiku tikusi iepauzēta “KPV LV” un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) domstarpību dēļ (par to vairāk lasiet ŠEIT).

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
peles
peles

Kuru gan parsteidz vietu pardošana par politangazētiem lēmumiem…. gan jau redzēts cik melnu kaķi te pircis tumšā istabā

want
want

30 gados – tūrists ir 24. ekonomikas ministrs …..
tas pats variants ka vjačeslavs bija kultūras ministrs- pilnīgi svešs lauks
vjačeslavu vajadzēja par ekonomiku
pilnīgs NONSENS

Ina
Ina

Kariņ , un likumu par OIK atcelšanu karstumā piemirsi , ministrs to neaizmirsīs !

Ivis
Ivis

To visu parādīs, vai mainīsies Rīgas Brīvostas valdes sastāvs vai nē. Realitāte jau sēž tur.