Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

Imants Parādnieks

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu ideologs Gatis Eglītis izlikās, ka ir tikai nejauši garāmejot parakstījis grozījumu priekšlikumu, lai gan ir zināms, ka JKP šāda paša satura priekšlikumus pirms tam ir sniegusi Finanšu ministrijā (Finanšu ministrijas gatavots apkopojums pielikumā).

Beigās deputāte Ilze Indriksone tomēr atzinās, ka neko nesaprot no priekšlikumā ierakstītajiem skaitļiem, jo tos atnesis Imants Parādnieks. Imants savukārt nervozi skaidroja, ka esot veicis rūpīgu analīzi un konsultējies ar Finanšu ministriju un Veselības ministriju un tā taču esot nauda onkoloģijai, kas tiek atņemta tabakas industrijai.

Te gan ir vairāki jautājumi:

– Finanšu ministrijas gatavotajā apkopojumā minēts, ka tik straujš nodokļa palielinājums karsējamai tabakai rada riskus pārrobežu tirdzniecībai un nelegālai tirdzniecībai;

– Tāpat apkopojumā minēts, ka Veselības ministrija atbalsta akcīzes nodokļa celšanu cigaretēm par 10% (kas būtu reālāks papildus ieņēmumu avots);

– Finanšu ministrs Jānis Reirs ir publiski pateicis, ka netic papildus naudai no karsējamās tabakas akcīzes nodokļa celšanas un nekāda papildus nauda valsts budžetā onkoloģijai nav paredzēta.

Tad rodas jautājums, ar ko Imants Parādnieks ir konsultējies?

Šķiet, ka ar lēto cigarešu segmenta līderi Japan Tobacco International (JTI), jo viņu jau vasarā izplatītajā prezentācijā redzamie skaitļi gandrīz simtprocentīgi sakrīt ar Imanta Parādnieka izstrādātajiem un bīdītajiem priekšlikumiem.

Bet to Imants Parādnieks cenšas noklusēt, tā vietā apgalvojot, ka, pazeminot procentuālo akcīzes nodokli cigaretēm no 20% uz 15% atbilstoši JTI vēlmēm, viņš padarīs lētās cigaretes mazāk pieejamas. Padomājam loģiski – cik ticami ir tas, ka to piedāvā kompānija, kurai ir aptuveni 40% no lēto cigarešu segmenta?

Daudz ticamāk ir tas, ka premjera padomnieks Imants Parādnieks ir atradis sev labu pozīciju, kurā turpināt izpildīt lielākus un mazākus pasūtījumus.

Turklāt ļoti veiksmīgi, jo pasūtījums veiksmīgi virzās uz priekšu gan valdībā, gan Saeimā, neskatoties ne uz kādiem argumentiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Nevārds
Nevārds

Vai šamais pārstājis pa svešām gultām vazāties , ja sāk tabakas biznesā līst … ???

patriots
patriots

Virsrakstā būtu bijis jābūt “pasūtinājuma”, nevis “pasūtījuma”. Pasūtīt var tikai to idiotu kas šo ķengu rakstu ir sastādījis.

fakts
fakts

gadījuma sakaros ieņemti bērni grib ēst un bombonkas arī
ignorēt šo faktu nenozīmē tos izmainīt un parāda saistības 500 000 eur jāatstrādā

Vilks
Vilks

Kad tās cūcības vienreiz izbeigs?