IZM uz citiem amatiem rotē ministrijas augstas amatpersonas un ieceļ jaunu valsts sekretāru

pedagogu algu reforma

No 1.novembra Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāre Līga Lejiņa kļūs par Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāju, savukārt esošais centra vadītājs Guntars Catlaks – par IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta vadītāju, informēja ministrijā.

Ministrijā uzsvēra, ka abiem ierēdņiem ir apritējis viens termiņš konkrētajā amatā, tāpēc, izvērtējot IZM prioritātes, nolemts stiprināt Politikas iniciatīvu un attīstības departamentu, un Catlaks sevi esot apliecinājis kā spilgtu stratēģi un konceptuālu jautājumu risinātāju.

Savukārt VISC darbībā, kas pārvalda arī kompetenču pieejas ieviešanu, uzrauga projekta “Skola 2030” realizāciju, nepieciešamas strukturālas izmaiņas un operatīvāka lietu administrēšana, strikti ievērojot sasniedzamos rezultātus noteiktos laika termiņos, kur noderēšot Lejiņas lielā administratīvā pieredze.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) pateicas abiem ierēdņiem par darbu un sagaida labus rezultātus jaunajās pozīcijās.

Turpmāk IZM valsts sekretāra pienākumus no šā gada 1.novembra pildīs Jānis Volberts. Pēc IZM paustā, Volbertam ir pieredze valsts pārvaldē, strādājot IZM, Ekonomikas ministrijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, kā arī vadot nevalstisko organizāciju “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

Latvijā un ASV iegūtā izglītība pārmaiņu un procesu efektivitātes vadībā kombinācijā ar finanšu un juridisko izglītību ļaus Volbertam nodrošināt IZM darba uzdevumu efektīvu izpildi un darba nepārtrauktību, klāstīja ministrijā.

Kā uzsvēra ministrijā, Šuplinskas svarīgākā prioritāte Krišjāņa Kariņa (JV) valdības deklarācijā ir izglītības kvalitātes stiprināšana, tāpēc pamatā tiek turpinātas sāktās nozares reformas, pārskatot resursu izlietojuma efektivitāti, cilvēkkapitāla nodrošinājumu un ataudzi, centrā liekot bērna, jaunieša un studenta spēju un talantu attīstīšanu.

Tās ieskatā, pie būtiskākajiem izpildītajiem darbiem ir jānosauc kompetenču pieejas standartu izstrāde, jauns modelis doktorantūras studijām un akadēmiskā personāla ataudzei, pedagogu un akadēmiskā personāla atalgojuma pakāpeniska kāpināšana, jaunu valsts pētījumu programmu uzsākšana un pētniecības resursu intensificēšana Covid-19 seku mazināšanai.

Vienlaikus ministrijā akcentē, ka atsevišķās tās struktūrvienībās, līdzīgi kā augstākās un vispārējās izglītības sistēmā, nepieciešami strukturāli pārkārtojumi un efektīvāka cilvēkresursu pārvaldība.

Augustā jau ziņoja, ka beidzoties pilnvaru termiņam, iespējams, amatu varētu zaudēt IZM valsts sekretāre Lejiņa.

Portāla Puaro.lv ir sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar