Ierosina lietu par mīklaino auditu Tieslietu ministrijā

Bordāns

Administratīvā rajona tiesa ir ierosinājusi administratīvo lietu saistībā ar Jāņa Bordāna vadītās Tieslietu ministrijas (TM) rīcību, nesniedzot informāciju par tās it kā ieplānoto, bet pēc tam paklusām atcelto “visaptverošo tieslietu sistēmas auditu”, un uzdevusi ministrijai mēneša laikā sniegt tiesai rakstveida paskaidrojumus.

“Tas bija tiesiskuma pazemojums, kas notika, un mēs skaidrosim, kas ir par iemeslu. Bet – sistēmiski, nevis personiski,” ar šādu paziņojumu J. Bordāns februāra sākumā nāca klajā pēc Saeimas lēmuma par viņa partijas biedra Jura Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, pavēstot, ka viņa iecerētais visaptverošais tieslietu sistēmas audits izmaksāšot līdz pat pusmiljonam eiro.

Vēl marta sākumā TM apliecināja, ka mēneša laikā esot nonākts tiktāl, ka notiekot “precīza uzdevuma sastādīšana, kā arī analītiskais darbs” un tiekot strādāts “pie tā, lai apzinātu gan to, kā veicas ar ieteikumu analīzi un to ieviešanu, gan arī tos sektorus vai procesus, kuri nav līdz galam vēl izvērtēti”.

Taču tad 16. jūlija valdības sēdē tieslietu ministrs jau bez skaļiem paziņojumiem no visaptverošā tieslietu audita idejas faktiski atteicās, vienlaikus arī oficiāli apliecinot, ka ministrija vairs nepretendē arī uz šim nolūkam no valsts budžeta jau piešķirto pusmiljonu eiro.

Pēc tam, kad ziņas par šo atteikšanos tika publiskotas, J. Bordāns sociālajā tīklā “Twitter” pavēstīja, ka tā esot dezinformācija: “Jāapbēdina Lato Lapsas cienītāji. Viņš kārtējo reizi dezinformē tautu. TM audits notiek un notiks, kā bija plānots.” Tā kā ne uz kādiem precizējošiem jautājumiem tieslietu ministrs neatbildēja un savu paziņojumu ne izskaidroja, ne arī atsauca, viņa vadītajai ministrijai tika nosūtīts oficiāls informācijas pieprasījums.

Tika pieprasīta gan detalizēta informācija un attiecīgie TM dokumenti par to, kas ir J. Bordāna minētais “TM audits” un kas tieši to veic un veiks, gan ministrijas iecerēto auditu oficiāli apstiprinātie plāni, gan skaidrojums par atteikšanos no iepriekš “visaptverošajam auditam” paredzētā pusmiljona eiro.

Taču gandrīz neko no pieprasītās informācijas J. Bordāna vadītā ministrija nevēlējās vai nevarēja sniegt, tā vietā vienīgi pavēstot, ka “plānotais tieslietu sistēmas izvērtējums” notiek “sākotnēji paredzētajā apjomā”, taču nesniedzot dokumentus, kas apliecinātu, kāds tieši ir bijis šis “apjoms”.

Tagad šo lietu izskatīs administratīvā rajona tiesa, kurai pieprasīts atzīt TM rīcību, nesniedzot prasīto informāciju, par prettiesisku, un nodrošināt šīs informācijas sniegšanu. J. Bordāna vadītajai ministrijai savi paskaidrojumi tiesai jā­sniedz līdz oktobra beigām.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā pieminēto deputātu datus – izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LA.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lidodo
Lidodo

Moikas jau parastās, tiai ar to bezkompromisu visas malās. Gājputni jau aizlidojuši- te vēl kāds aizkavejies. Ja nelidos- nāksies te pārciest visu ziemu… un kādam būs visu laiku jabaro