Bordāns atteicies no skaļi pieteiktā vērienīgā tieslietu sistēmas audita

Jānis Bordāns

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ir atteicies no solītā visaptverošā tieslietu sistēmas audita, kura izmaksas tika lēstas ap pusmiljonu eiro, raksta “Latvijas Avīze”.

Ideju veikt šādu auditu Bordāns tika pieteicis šā gada februāra sākumā – pēc tam, kad Saeima lēma par viņa partijas biedra Jura Juraša izdošanu kriminālvajāšanai. Tolaik tika teikts, ka šāds visaptverošs tieslietu sistēmas audits izmaksāšot līdz pusmiljonam eiro.

Marta sākumā Tieslietu ministrija (TM) apliecināja, ka mēneša laikā esot nonākts tiktāl, ka notiekot “precīza uzdevuma sastādīšana, kā arī analītiskais darbs” un tiekot strādāts “pie tā, lai apzinātu gan to, kā veicas ar ieteikumu analīzi un to ieviešanu, gan arī tos sektorus vai procesus, kuri nav līdz galam vēl izvērtēti”.

Savukārt 16.jūlija valdības sēdē pats tieslietu ministrs no visaptverošā tieslietu audita idejas ir oficiāli atteicies, vienlaikus paziņojot, ka vairs nepretendē arī uz šim nolūkam no budžeta piešķirto pusmiljonu eiro. “TM virzīs Ministru kabinetā izskatīšanai rīkojuma projektu par finansējuma pārdali uz valsts budžeta programmu “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” no TM budžeta (…) 2019.gadam atbalstītā prioritārā pasākuma “Justīcijas institūciju funkciju un procesu izvērtējums, t. sk. izmeklēšanas institūta reformēšanas iespēju izpēte” piešķirtā finansējuma 500 000 eiro apmērā, kuru 2019.gadā netiek plānots apgūt,” teikts TM informatīvajā ziņojumā, kas bija sagatavots uz šo valdības sēdi.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jānis
Jānis

Manuprāt ne jau tādu oficiālu auditu viņš bija domājis.Doma bija tāda, lai vistu kūti visi saprot ,kurš te ir saimnieks un kas būs ,ja to atsevišķi indivīdi nesapratīs.

Lamata
Lamata

Ampelmaņi, kuri nespēj izpildīt nevienu saviem solījumiem.