EP vēlēšanās KPV LV ārzemēs milzīgs atbalsta kritums

KPV LV

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās politiskā partija KPV LV ārzemēs saņēmusi vien 18 balsis, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtā informācija. Salīdzinot partijas sniegumu 13.Saeimas vēlēšanās, atbalsta kritums politiskajam spēkam ir milzīgs.

Visvairāk balsu ārzemēs saņēma “Jaunā vienotība”, par šo politisko spēku tika atdotas 893 balsis. Otrajā vietā ierindojas “Attīstībai/Par”, par šo politisko spēku tika atdotas 496 balsis.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ārzemēs saņēma 344 balsis.

Savukārt Rīcības partija ārzemēs nesaņēma nevienu balsi.

13.Saeimas vēlēšanās  “KPV LV” veicās krietni labāk

13.Saeimas vēlēšanās piedalījās 844 925 jeb 54,6 procenti balsstiesīgo pilsoņu, no tiem ārvalstīs – 31 946 jeb 23,7 procenti no ārvalstīs reģistrēto vēlētāju skaita vēlēšanu dienā.

Iekļūšanai parlamentā nepieciešamos vismaz 5 procentus no nodoto balsu kopskaita ieguva septiņas partijas un partiju apvienības – “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija, politiskā partija “KPV LV”, Jaunā konservatīvā partija, Attīstībai/Par!, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Zaļo un Zemnieku savienībā, Jaunā Vienotība.

“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija 13.Saeimā ieguva 23 deputātu vietas, politiskā partija “KPV LV” un Jaunā konservatīvā partija katra 16 vietas, Attīstībai/Par! un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” katra 13 vietas, Zaļo un Zemnieku savienībai – 11 vietas, bet Jaunā Vienotība – 8 vietas.

EP vēlēšanās KPV LV veicas sliktāk kā “Latvijas Krievu savienībai”

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā vislielāko vēlētāju atbalstu – 26,24% – saņēmusi “Jaunā Vienotība”.

Otrajā vietā pēc balsu skaita ierindojas “Saskaņa”, par kuru balsis atdevuši 17,45% vēlētāju, bet par nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNK) – 16,4% vēlētāju.

Apvienību “Attīstībai/Par!” (AP) atbalstījuši 12,42% vēlētāju, bet partiju “Latvijas Krievu savienība” (LKS) – 6,24% balsstiesīgo.

Attiecīgi JV, “Saskaņa” un VL-TB/LNNK iegūst pa diviem mandātiem EP, bet AP un LKS – pa vienam.

Zaļo un zemnieku savienība saņēma 5,34%, tuvu 5% robežai ir arī Latvijas Reģionu apvienība un Jaunā konservatīvā partija, taču šīs partijas mandātus EP neiegūs.

“KPV LV” EP vēlēšanās saņēma 4362 balsis, kas ir 0,92% no vēlētājiem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar