Deputāts Zelderis pamet Saeimas “Progresīvo” frakciju, koalīcijai viena balss mazāk

Saeimas deputāts Edgars Zelderis pametis “Progresīvo” frakciju, informē partija “Mēs – Talsiem un novadam”.

Politiķis turpmāk strādās Saeimā kā pie frakcijām nepiederošs deputāts, tādējādi valdošā koalīcija zaudējusi vienu balsi parlamenta balsojumos.

Maija beigās Zeldera pārstāvētā partija “Mēs – Talsiem un novadam” paziņoja par sadarbības pārtraukšanu ar “Progresīvajiem”.

Zelderis iepriekš pauda, ka pārstāv reģionus, bet “Progresīvie” neesot ieinteresēti problēmās ārpus Rīgas. Partijas “Mēs – Talsiem un novadam” un “Progresīvo” sadarbība faktiski esot izbeigta “jau labu laiku atpakaļ”, tas tikai neesot ticis paziņots.

Taujāts, kas Zelderi neapmierina koalīcijas darbā, deputāts pauda, ka viņu neapmierina tas, kā tiek risināti jautājumi, cik daudz tiek izdarīts un kādi ir koalīcijas panākumi.

Kā piemēru viņš minēja Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu, kur balsojumā viņš atturējās. Deputāts nesaprot, kāpēc runa ir tikai par Rēzeknes domi, jo, piemēram, arī Talsos, pēc viņa teiktā, ir milzīgas finanšu problēmas un pārkāpumi, bet neviens nevēloties to vērtēt, un līdzīgi esot arī ar citām pašvaldībām.

2022.gada vasarā reģionālā partija “Mēs – Talsiem un novadam” noslēdza ar “Progresīvajiem” līgumu par sadarbību gan 14.Saeimas vēlēšanās, gan nākotnē. Galvenie sadarbības iemesli bija “palīdzēt ar savu pieredzi risināt valstī samilzušās problēmas”, norāda reģionālā partija. Tā laika partijas pārstāvji Talsu novada domē – Zelderis, Ilva Norenberga, Lauris Pīlēģis un Kalvis Kalniņš piekrita būt “Progresīvo” Kurzemes sarakstā.

“Minētajai partijai ir atšķirīgs attīstības un sadarbības redzējums, līdz ar to partijas “Mēs – Talsiem un novadam” valde vienbalsīgi nolēma izbeigt sadarbību ar politisko partiju “Progresīvie”,”

paziņojumā lēmumu skaidro partijas priekšsēdētāja vietnieks Pīlēģis.

Saeimā “Jaunās vienotības” frakcijai ir 25 deputāti, Zaļo un zemnieku savienībai – 16, tagad, kad Zelderis pametis “Progresīvajiem” – deviņi, tātad kopā 50 deputātu balsis. Faktiski koalīciju balsojumos atbalsta arī pie frakcijām nepiederošie deputāti Oļegs Burovs (GKR) un Igors Rajevs.

Kopumā koalīcijas balsu skaits Saeimā sarucis līdz 52.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kā tas var būt?
Kā tas var būt?

Vai tad Edža vairs nav progresīvs?

Apsveicu
Apsveicu

Kur bija prāts līst Progrespediņu brandžā !

Andis
Andis

Vai tad