Dace Melbārde kļuvusi par Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri

Dace Melbārde

Šodien Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārās sekretāres darba pienākumus sākusi pildīt Dace Melbārde (JV),

Melbārde pievienojas ārlietu ministres Baibas Bražes komandai, noslēdzot darbu pašreizējā Eiropas Parlamenta (EP) sasaukumā, kur viņa tika ievēlēta 2019.gada vēlēšanās vēl no Nacionālās apvienības saraksta. Šogad EP vēlēšanās viņa kandidē no “Jaunās vienotības” saraksta ar piekto numuru.

Melbārde iepriekš no 2013. līdz 2019.gadam bija Latvijas kultūras ministre. Pirms tam, no 2011. līdz 2013.gadam, viņa bija Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore, bet no 2009. līdz 2011.gadam – Britu padomes pārstāvniecības vadītāja Latvijā. Melbārde arī ilgus gadus strādāja Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Latvijas Nacionālajā komisijā kā komisijas prezidente (2013-2019) un ģenerālsekretāre (1999-2004).

Melbārde Latvijas Universitātes (LU) Ekonomikas un vadības fakultātē ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā, savukārt Latvijas Kultūras akadēmijā – kultūras teorijā un vadībā. LU iegūts bakalaura grāds vēsturē. Šobrīd Melbārde izstrādā promocijas darbu Latvijas Kultūras akadēmijā.

Politiķe 2017.gadā ieguva Pasaules brīvo latviešu apvienības Kultūras fonda Goda balvu, bet 2013.gadā Melbārdei piešķirts III šķiras Triju zvaigžņu ordenis, kā arī Ministru kabineta Atzinības raksts.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
333
333

Ši muļķe dziivojot Sarkandaugavā nokrasoja koridora sienas daļu no lifta liidz savam durvim, parejais palika zaļas krasas no Padomju laikiem, visa maja saka ja viņa nedraudze ar galvu

PILNIIGA IDIOTE😂😂😂

Jana
Jana

Bet viņa ir no Vienotības bandas , tur visi tādi !

Juris
Juris

Labi , ka Vienotības banda atzīst savu sakāvi EP vēlēšanās , un vienu žurciņu jau
iepako siltā vietiņā !

kūtiņa
kūtiņa

vēl vienu profesionālu gaišmatu lai tā labāk iederētos Zeltmatīšu valdības kopējā foto. Te feminisma histērijā neder matu krāsas dēļ Ramona pat ar visiem saviem kamieļiem

pelde
pelde

klimpa jau vienmēr pa virsu vien

opa
opa

Neizskatās sevišķi gudra.

333
333

Пока работала в Европарламенте , то могла накопить на РИНОПЛАСТИКУ

drons
drons

Tad viņa vadīja kultūru, tagad ārlietas. Kādas superspējas viņai piemīt?

333
333

Тот кто спал с ней тот знает😂