Bordāns rosina par rupju kārtības traucēšanu ar nepatiesu ziņu izplatīšanu sodīt ar dažiem gadiem cietumā

Jānis Bordāns

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) un Tieslietu ministrija priekšlikumā Krimināllikumā rosina par rupju kārtības traucēšanu ar nepatiesu ziņu izplatīšanu piemērot maksimālo sodu līdz dažiem gadiem cietumā.

Šo priekšlikumu šodien sāka skatīt Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisija, kuras priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV) juridiskai skaidrībai norādīja, ka jau pašlaik Krimināllikumā ir paredzēts sods par šādu nodarījumu, savukārt tieslietu ministra piedāvātais jaunais pants vērtējams kā precizējums.

Judins arī norādīja, ka joprojām saglabāsies jautājums, kā risināt dezinformācijas problēmu, kad arī patiesas informācijas fragmenti tiek pasniegti tendenciozi un izmantoti maldināšanai.

Bordāna priekšlikumam konceptuālu atbalstu pauda Judins un Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs (JKP) un par šo rosinājumu turpināsies diskusijas vēl kādā no nākamajām apakškomisijas sēdēm.

Savukārt deputāte Ļubova Švecova (LPV) uzsvēra, ka kategoriski nepiekrīt piedāvātajām izmaiņām, un vaicāja, kurš noteiks, kas ir priekšlikumā minētie “izdomājumi”.

Bordāns piedāvā papildināt Krimināllikumu ar jaunu pantu par “Nepatiesu ziņu un izdomājumu izplatīšanu”. Priekšlikuma pirmā daļa paredz, ka par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas apzināti nepatiesu ziņu vai izdomājumu publiskā izplatīšanā, traucējot cilvēku mieru, iestāžu vai uzņēmumu, vai organizāciju darbu sodītu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Par šādu noziedzīgo nodarījumu, ja tas būtu izraisījis smagas sekas, varētu sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Ja nodarījums izdarīts, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums, varētu sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Erna
Erna

Vajag noteikti. Un par svilpītēpūšanukamērbordānsrunā – izsūtījumu uz Sibīriju.

Mairris
Mairris

Bordānas vēlas dibināt savu personīgo Patiesības ministriju. Grūti praktizēt demokrātijā, totalitārismā viss ir vienkārši. Lukašenko prototips, tikai garā un miesās daudz vājāks. Bordanas būtu pirmais, kas Astru pieliktu pie sienas, par nepaklausību un Likuma neievērošanu. Nekur tālāk par 90 tajiem gadiem neesam tikuši, šajā karteļu valstībā. Palīdzi DIEVS, Palīdzi Dievs…..Bet pirmiem, tiesas priekšā jāiet Saeimas deputātiem, ministreļiem, par Tautas krāpšanu, maldināšanu, melošanu, muldēšanu, kas radījis būtisku kaitējumu Latvijai un Latviešu tautai……

Mitjka
Mitjka

nu re lenam veidojas atšufrējums JKP =jauna kapu partija :) ATA

Klops
Klops

Tad jau Janka var iet tur pirmais!

kolts
kolts

Piekrītu, ka Janka var sevi jau sākt sodīt. Šorīt LTV ziņās teica, ka policija un prokuratūra uzsākusi politiski motivētas krimināllietas, bet nevienu konkrētu lietu un faktu, kas viņa apgalvojumu pierādītu, nenosauca. Visticamāk, viņš jau kārtējo reizi ir izpaudis viltus ziņu.

PILSONIS
PILSONIS

Vienkārši SMERDELIS un tas, ka viņš smird, ar savu jkp un ministriju, nav viltus ziņa.

Stienis
Stienis

Viss… beigas. Aplis ir noslēdzies. Valstī valda diktatūra. Kādas vēl viltus ziņas? Sauciet uzreiz lietas īstajos vārdos – CENZŪRA. Katrs var rakstīt, ko vien vēlas un ko domā. Nevienam nebūtu jābaidās izteikt savu viedokli, lai cik tas Bordānam nepatiktu vai šķistu nepareizs vai viltus. Viņi vienkārši grib, lai bazunē tikai un vienīgi viņu viedokli, sapratni, skaidrojumu un galvenais propagandu par visiem jautājumiem.

motorhead 1916
motorhead 1916

Bet tas tak interesanti. Ja es, teiksim, publiski uzrakstu, ka kaadam mazs kraaninjsh? Pie kam radushaas briesmiigas sekas, jo tagad nevar vairs draugjeljus nocopeet tik viegli? Tad lai pieraada, ka shim NAV mazs, vai man jaapieraada, ka IR? Lai nu kaa, JAAPARAADA buus! Tas taa vienkaarshoti, bet tomeer… ;-)

Kimi
Kimi

Diemžēl nē. Tev, godātais, “piešūs” lietu par personas datu izpaušanu. Diktatūra var psstāvēt tikai tāpēc, ka tās vara ir absolūta. :)