Bordāns aicina premjeru atlaist ministru Nemiro

Bordāns Nemiro

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) aicina premjeru Krišjāni Kariņu (JV) atbrīvot no amata savu koalīcijas partneri Ralfu Nemiro (“KPV LV”), publiskā paziņojumā medijiem paziņoja Bordāna biroja preses sekretārs Andris Vitenburgs.

Bordāna ieskatā, šobrīd notiekošais Ekonomikas ministrijā (EM) liecina, ka ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro tā vietā, lai īstenotu valdības deklarācijā doto uzdevumu likvidēt OIK, visus spēkus velta sev pietuvinātu, taču nepietiekami kvalificētu un ar apšaubāmu reputāciju apveltītu personu iecelšanai vienā no Latvijas attīstībai stratēģiski svarīgākajiem uzņēmumiem – “Latvenergo”.

“Ekonomikas ministra rīcība un ar to saistītie notikumi ap šo valsts vērtīgāko uzņēmumu neatbilst labas pārvaldības principiem. Turklāt ministrijas administratīvais vadītājs, kurš rīkojas tiesiski un saimnieciski, lai nepieļautu situācijas destabilizēšanu, tiek mudināts aiziet no sava amata,” paziņojumā pauž Bordāns.

Bordāns uzsver: “Kā Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs iestājos par tiesiskumu un labas pārvaldības principiem, par valsts īpašuma rūpīgu un atbildīgu apsaimniekošanu, par demokrātisku valsts pārvaldi un pret šauru personīgu interešu lobēšanu. Strādājot vienā valdībā, nevaru piekrist un piesegt šādu neētisku un prettiesisku rīcību. Vēršu uzmanību uz to, ka AS Latvenergo kā stratēģiskās nozīmes infrastruktūras uzturētājs ir kritiski svarīgs valsts drošībai.

Atgādinu, ka saskaņā ar Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Ērika Eglīša publiski pausto informāciju, pēc tam, kad viņš bija norādījis ministram par riskiem, kas var rasties, ieceļot “Latvenergo” padomē mazkvalificētus speciālistus, notika mēģinājumi Eglīti pārcelt no valsts sekretāra amata. Tikai pēc tam, kad viņš bija atteicies no pārcelšanas piedāvājuma, izskanēja informācija par atstādināšanu no amata un vēršanos prokuratūrā. Pamatojoties uz iepriekš norādītiem apstākļiem, aicinu Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu atbrīvot no amata ekonomikas ministru Ralfu Nemiro.”

Jau ziņots, ka Nemiro uz disciplinārlietas pārbaudes laiku par iespējamiem pārkāpumiem obligātā iepirkuma komponentes uzraudzībā no amata atstādināja EM valsts sekretāru Eglīti.

Savukārt no amata atstādinātais Eglītis pēc tam iesniedza atlūgumu, kā arī nosūtījis vēstuli politiskās partijas “KPV LV” Ētikas komisijai un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai ar lūgumu izvērtēt Nemiro lēmumus, ieceļot amatos sev pietuvinātas personas.

Tieslietu ministrs Bordāns norāda, ka saskaņā ar 2019. gada 23. janvārī parakstīto Ministru kabinetu veidojošo 13. Saeimas frakciju sadarbības līguma 5.1.3.apakšpunktu, Ministru prezidentam ir tiesības pieprasīt jebkura sadarbības partnera izvirzītā ministra demisiju, ja viņš ir zaudējis uzticību, kā arī gadījumā, ja konkrētās personas darbs nav atbilstošs no profesionālās kvalitātes viedokļa.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti  un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ivis
Ivis

Par visu varu Nemiro spiež savējos LE Padomē. Nez kurš ir tas cukursaldais iepirkums?

Anita
Anita

Ai, kā Bordāns lej….. Nemiro negarantē obligāto gāzes iepirkumu no plānotā Skultes termināla. Naudu paņēmis, bet izpildīt solīto pagrūti un bordān, būs pagrūti, jo tauta vairs neparakstīsies uz otro OIK.