Bijušajam JKP frakcijas Saeimas deputātam Znotiņam draud jauna apsūdzība par naida kurināšanu tviterī

Valsts policija (VP) rosinājusi apsūdzēt kādreizējo Saeimas deputātu un bijušo partijas “JKP” biedru Reini Znotiņu par naida kurināšanu tviterī.

Neminot personas vārdu, VP informē, ka pagājušā gada jūlijā vīrietis pēc konflikta ar krievu tautības kaimiņiem tviterī savā profilā izvietoja apmelojošu un patiesībai neatbilstošu ierakstu, paužot, ka viņu kaimiņi esot žņauguši pēc tā, kad viņš esot uzstājis, ka Latvijā jārunā latviski. Vienlaikus ierakstā bija pausts sašutums, ka policisti, kas ieradās notikuma vietā, esot teikuši, ka vīrietis pats esot izprovocējis situāciju.

Šis ieraksts strauji guva popularitāti, un tā rezultātā daudzi cilvēki pauda naidīgu attieksmi pret citu personu grupu atkarībā no nacionālās, etniskās, rases vai reliģiskās piederības, apzinoties, ka tviterī ievietotais nacionālo nesaticību un naidu provocējošais komentārs ir brīvi pieejams neierobežotam interneta lietotāju lokam.

Par notikušo tika sākts kriminālprocess par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ja tā izdarīta, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Par šādu noziegumu Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Kā zināms, šī gada sākumā prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Znotiņam par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu saistībā ar konfliktēšanu kāpņutelpā.

Apsūdzība liecina, ka 2023.gada 30.jūlija vakarā apsūdzētais, atrodoties kāda Rīgas daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā, konflikta laikā aiz dusmām, tīši, nolūkā nodarīt miesas bojājumus, satvēra cietušo aiz pleciem un ne mazāk kā trīs reizes ar dūri un elkoni iesita viņam pa galvu un visu ķermeni.

Tā rezultātā cietušajam nodarīti miesas bojājumi, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi viegliem.

Patlaban lieta ir nodota Rīgas pilsētas tiesai Pārdaugavā.

Znotiņš iepriekš sociālajos tīklos rakstīja, ka 2023.gada 30.jūlijā viņš uzstājis, ka Latvijā jārunā latviski, bet krievu izcelsmes kaimiņi sākuši viņu žņaugt kāpņutelpā. Bijušais deputāts pauda sašutumu, ka atbraukušie policisti apgalvojuši, ka vainīgs ir viņš, jo izprovocējis krievus.

Vēlāk interneta sociālajos tīklos parādījās video, kurā redzams un dzirdams, ka Znotiņš konfliktā ar kaimiņiem bijis agresīvs un rupji lamājies, kā arī lielījies ar savu bijušo amatu.

Minētajā video, kurā gan atsevišķi fragmenti varētu būt izgriezti, redzams un dzirdams, ka Znotiņš liek kaimiņam viņā klausīties, jo viņš esot ilgu laiku vadījis šo valsti. Bijušais deputāts arī pārmet kaimiņam nepietiekamu ieguldījumu, lai palīdzētu Latvijas tautai.

Video arī redzams, ka Znotiņš draudējis, ka “šitie vatņiki tiks izmesti no šitās valsts” un solījis, ka kaimiņa seja tiks izsmērēta pret bruģi.

Pēc video parādīšanās Znotiņš tviterī ierakstīja, ka vēlas atvainoties tiem, kurus aizskāra viņa uzvedība, “arī tiem, kuri tiek pieminēti, kam ar konfliktu nav saistības”. Bijušais deputāts norāda, ka rīkojies pārsteidzīgi, tomēr piebilst, ka “pilna notikumu gaita nav atspoguļota, veidojot vienpusēju un tendenciozu notikušā vēstījumu”.

Valsts policija iepriekš, pirms video parādīšanās publiskajā telpā, sociālajos tīklos norādīja, ka notikuma faktiskie apstākļi bijuši ne gluži tādi, kā publiski izskanējis.

Vēlāk Valsts policija par konfliktēšanu kāpņutelpā Znotiņam piemērojusi 100 eiro administratīvo sodu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
retoriski
retoriski

Pļēgurs vai muļķis?

...
...

Gan, gan