Bārstot asprātības, žēlīgu grimasi sejā, Bondars paziņo, ka ir nevainīgs un apsūdzība – politisks pasūtījums

Bondars

Saeimas deputāts, budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (A/PAR) preses konferencē uzsvēra, ka viņš noziegumos, kuros viņu apsūdz Ģenerālprokuratūra, ir nevainīgs.

Tomēr, lai nepaliktu zem sitiena kolēģus, viņš atkāpjas no Saeimas Budžeta komisijas priekšsēdētāja amata un nekandidēs 14.Saeimas vēlēšanās. Savukārt 13. Saeimas deputāta mandātu viņš nenoliks.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija otrdien atbalstīja lēmumprojektu pēc prokuratūras lūguma izdot kriminālvajāšanai Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāju Mārtiņu Bondaru (AP).

Par lēmumprojektu vēl būs jābalso Saeimai.

Bondaram tiek inkriminēts, ka viņš “mantkārīgā nolūkā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās izdarīja dokumenta, kas piešķir tiesības, viltošanu, kā arī izmantoja viltotu dokumentu, radot būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātām personas interesēm”. Par šādu pārkāpumu paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar probācijas uzraudzību, ar sabiedrisko darbu vai ar naudas sodu.

Bondars komisijas sēdē uzturēja nostāju, ka nav vainīgs, neko nepareizi nav izdarījis un likumu neesot pārkāpis.

Bondara ieskatā, prokuratūra īsteno “bezzaudējuma stratēģiju”,

jo politiķis nesaskatot iespēju, ka deputāti priekšvēlēšanu laikā varētu nobalsot pret viņa izdošanu.

Politiķis aicināja atbalstīt viņa izdošanu kriminālvajāšanai, lai “izgāztu prokuratūras 14.Saeimas priekšvēlēšanu kampaņu”.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka par piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai pret Saeimas locekli, viņa apcietināšanai, kratīšanas izdarīšanai pie viņa vai citādai personas brīvības ierobežošanai Saeima lemj pēc Mandātu komisijas ziņojuma.

Komisijas sēdē izskanēja, ka šī lieta saistīta ar Bondaru ģimenes īpašumiem un savstarpēji noslēgtajiem līgumiem. Bondars iepriekš bija izteicies, ka jautājums ir par “senu ar viņu saistītu lietu”.

Kā komisijā klāstīja Bondara advokāts Mārtiņš Kvēps, prokuratūra deputātu prasa izdot kriminālvajāšanai aizdomās par iespējamu viltojumu laulāto noslēgtajā līgumā par ģimenes mantas statusu.

Rīgas tiesas apgabala prokurore Madara Griķe sēdē norādīja, ka lietā figurē trīs personas – vēl vienai personai kriminālatbildība varētu tikt piemērota nedēļas laikā, bet pret trešo personu kriminālprocess varētu tikt izbeigts. Trešā persona arī var iesniegt dokumentus par tās reabilitāciju, atzīmēja prokurore.

LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka

viena no kriminālprocesā iesaistītajām personām ir arī Bondara sieva Ieva.

Komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (NA) citēja Satversmes tiesas spriedumu, ka, Saeimai, lemjot par piekrišanu kriminālvajāšanas, jāvērtē, vai tā nav saistīta ar attiecīgā deputāta politisko darbību un vai neapdraudēs Saeimas spēju darboties.

Prokuratūras iesniegtajos dokumentos norādīts uz iespējamu noziedzīgu nodarījumu.

Prokurore uzsvēra, ka iespējamā apsūdzība un kriminālvajāšana pret Bondaru nav saistīta ar viņa politisko darbību.

Viņa norādīja, ka kriminālprocess šajā lietā tika sākts jau 2018.gadā – pirms Bondars kļuva par 13.Saeimas deputātu.

Griķe norādīja, ka nav faktu, ka Bondara izdošana kaut kā veidā traucētu Saeimas darbību. Prokurore arī atzīmēja, ka lietas pierādījumu vērtēšana būs tiesas kompetence.

Izdošanas gadījumā Bondars tiktu saukts pie atbildības par pārkāpumiem laulāto vienošanās par mantas statusa noteikšanu, kas skar privāto sfēru un nav nekādā veidā saistīts ar politisko darbību, pauda Griķe. Prokurore cer, ka Saeima turpinās beidzamajos gados ievēroto praksi un neliks šķēršļus deputāta izdošanai kriminālvajāšanai.

Savukārt Bondara advokāts Kvēps apgalvoja, ka no prokurores Saeimā iesniegtajiem dokumentiem secināms, ka pēdējās aktīvās izmeklēšanas darbības veiktas 2019.gadā, bet 2020.gadā lietā saņemti vien “ļoti nenozīmīgi dokumenti”.

Kvēps pauda neizpratni, kāpēc, nerodoties jauniem pierādījumiem un neveicot jaunas darbības, prokuratūrai 24. maijā “radusies apjausma”, ka Bondars ir jāsauc pie atbildības. Tāpat kriminālvajāšana tiekot prasīta nevis pēc tam, kad policija ir beigusi pirmstiesas izmeklēšanu, bet gan pēc tam, kad lieta ir “atņemta policijai”, sacīja politiķa advokāts.

Kvēps prokurores argumentus arī nodēvēja par sadzīviskiem un atsaucās uz Eiropas Parlamenta (EP) kritērijiem, lai noteiktu, vai kriminālprocess nav aizdomīgs un, iespējams, būtu saistīts ar kādiem slēptiem politiskiem motīviem. Parasti politiskie motīvi ir aizslēpti ar citām lietām, sacīja Bondara aizstāvis.

Prokurores skatījumā, apgalvojums, ka pēdējās darbības lietā veiktas 2019.gadā, neatbilst patiesībai. Viņa uzsvēra, ka par uzraugošo prokurori šim kriminālprocesam kļuvusi pirms gada – 2021.gada 5.maijā. Uzraugošā prokurore norādīja, ka tikai pēc tam, kad lieta pirms gada nonāca viņas uzraudzībā, tika sākts izmeklēšanas darbs saistībā ar notāra darbībām.

Kvēps arī pauda neizpratni, kāpēc par tā dēvēto viltoto vienošanos jeb dokumentu nav saukta pie atbildības zvērināta notāra palīgs jeb profesionāla juriste, kura dokumenta tekstu neesot saskaņojusi ar Bondaru. Advokāts norādīja, ka EP arī vērtē, vai kriminālprocesā pret visām personām ir vienāda kriminālprocesuālā pieeja, bet pret notāres palīdzi neesot tikusi rosināta pat disciplinārlieta.

Deputāts Vitālijs Orlovs (S) vaicāja, kāpēc iepriekš netika ierosināta lieta pret notāri, kura tagad jau aizgājuši mūžībā. Griķe skaidroja, ka nevarēs komentēt izmeklēšanas darbības līdz 2021.gada maijam, bet uzsvēra, ka būtiskākie pierādījumi tika iegūti viņas veiktās izmeklēšanas laikā viena gada posmā, bet līdz tam neesot bijis zināms, ka notāri varēja saukt pie kriminālatbildības, tāpēc arī nekāds process netika sākts.

Deputāta aizstāvis skaidroja, ka parlamentārieša sievai mamma uzdāvinājusi zemi un, paņemot kredītu, Bondara dzīvesbiedre uz tās uzcēla māju. Lai Bondarei nebūtu katrā lietā jāiet līdzi Bondaram un jāstāsta, ka māja pieder viņai, ticis veikts ieraksts notāra sagatavotajā dokumentā. Savukārt prokurore norādīja, ka tika dāvināts tikai zemesgabals, bet vēlāk tas tika papildināts ar ēkām un papildus zemi. Tas, ka dokumentu noslēdz uz viena laulātā vārdu, nenozīmējot, ka tas nav uzskatāms par laulāto kopmantu, apsūdzības pozīciju skaidroja Griķe.

Kursīte-Pakule norādīja, ka, ja deputāti neatbalstītu Bondara izdošanu, tad aizdomu ēna uz politiķi kļūtu vēl smagāka. Tāpēc lietā nepieciešams paļauties uz taisnīgu tiesu, sacīja komisijas vadītāja.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka, reaģējot uz prokuratūras lūgumu izdot viņu kriminālvajāšanai, Bondars plāno atkāpties no Budžeta komisijas priekšsēdētāja amata un nekandidēt 14.Saeimas vēlēšanās.

LTV ziņoja, ka pieprasījums par Bondara izdošanu kriminālvajāšanai saistīts ar lietu par aizdomīgo līgumu ar sievu, kas garantē ģimenes mājas neatņemšanu lietā par zaudējumu nodarīšanu “Latvijas Krājbankai”.

Ja Saeima piekrīt izdot deputātu kriminālvajāšanai, viņš var pilnvērtīgi turpināt darbu Saeimā, gan piedaloties Saeimas un komisijas sēdēs, gan arī tajās balsojot un saņemot pilnu atlīdzību par deputāta pienākumu izpildi. Kriminālvajāšanas laikā prokuratūrai un tiesai ir tiesības piemērot attiecīgajam deputātam visus kriminālprocesuālos piespiedu līdzekļus, teikts parlamenta Kārtības rullī.

Saeimas deputāta Mārtiņa Bondara (A/P) preses konference

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija atbalsta ģenerālprokuratūras lūgumu izdot kriminālvajāšanai Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru (A/P). Saeimas deputāts vakar informēja, ka viņa viedoklis un sīkākas detaļas tiks sniegtas preses konferencē.

Posted by LSM on Otrdiena, 2022. gada 31. maijs

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


18
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Zuze
Zuze

Iespējams, grāmatplaukts fonā ir tikai fona tapete, bet varbūt arī, ja tas ir īsts, tas tāpat ir instalācija- “mākslinieces” garadarbs tāpat kā tās sarūsējušās stieples, jo kurš normāls cilvēks grāmatas plauktā kārto pēc krāsām???!

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Dievturu līderis un Latvju Dievu priesteris Ernests Brastiņš bija situācijas ķīlnieks un upuris, bet Mārtiņš Bondars ir lielebreju šovinists un cionists — glumjš Bībeles viltus Dieva kalps.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Mārtiņš Bondars ir krievu mafijas un krievžīdu (jevreju) mafijas aģents.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

Zvaigzne
Zvaigzne

Man ir tikai viens jautājums – vai tagad Latvijā visas personas ar notiesājošu tiesas spriedumu var atļauties zoomā par paziņot, ka ir nevainīgas? Vai šāda iespēja ir tikai Bondara kungam?
Vispār – absolūts nonsens! Deputāts, jā, tieši DEPUTĀTS atļaujās demonstrēt tādu tiesisko nihilismu!

ērce
ērce

Vai tas KNABs nevar Bondaru vienkārši sagrābt ciet tāpat kā to darīja ar Kaimiņu un Zakatistovu?

Marine
Marine

Īstenībā nav skaidrības. Vienīgo īpašumu kur dzīvo laikam nekonfiscē. Kaut arī konfiscē, ja ir kur dzīvot citur, tad jau tikai 50%. Otra puse sievai, bērniem. Kur liks konfiscētos 50%? Kas tos pirks? Ierīkos tur kopmītnes? Varbūt kādai iestādei dažus kabinetus? Kaut kāds bezsakars veidojās.

jibiorio
jibiorio

Kur tu ņēmi kaut ko par konfiskāciju? Beidz feikot!

riojibio
riojibio

Nedaudz agrāk par to šodien portālā ir publikācija. Palasi, paplašini redzesloku.

Kasiņš
Kasiņš

Pavērtējiet grāmatu saturu aizmugurē – izskatās, ka kretīns tās pircis uz svara, lai radītu inteleģentāku iespaidu…

LIEMENIS
LIEMENIS

SKAT ! PIERASŠANAI PĒC SKATA, GRĀMATU PAUKTA IZSKATĀ IESTRĀDĀTS CIETUMA MOTĪVS.

jancis
jancis

Esmu saticis Bondaru, tikko viņš kļuva par deputātu- ļoti augsprātīgs un nepatīkams tips, kurš iedomājās, ka viņš ir visgudrākais, bet visi citi ir muļķi. Par šo arī tagad varbūt samaksās. Jācer, ka varbūt beidzot vismaz vienā lietā taisnība uzvarēs. Tas, ka Bondariene, nekur nekad nestrādājot, uzcēla mājas (stc, par kādu naudu viņas mamma zemi nopirka?), ir tikpat ticami, kā tas, ka viņa ar saviem mālējumiem uzturēja ģimeni miljonāru dzīvesveidā. Un fakts, ka pēc viena procesa ierosināšanas, atradās it kā vecs laulību līgums, liecina, ka Bondaru famīlija visas tiesībsargājošās iestādes uzskatīja par pilnīgiem lošiem (ne bez pamata, protams). Bet Bondaram droši… lasīt vēl »

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Mārtiņš Bondars ir parādos līdz ausīm. Ko tāds cilvēks Saeimā ir aizmirsis? Viņu ievēlēt deputāta mandātā nozīmē iecelt āzi par dārznieku.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)

māra zālīte
māra zālīte

Ja tā bija preses konference, tad esmu Pamela Andersone

Stienis
Stienis

Ja jau nav vainīgs, tad no tiesas nav ko bīties.

veselības ministre vinkele
veselības ministre vinkele

Kāpēc cilvēki ar labu redzi nēsā brilles? Piemēram, bondars, pauļuts

Ome
Ome

Nesaproti , lai muļķīšiem būtu cienīgs izskats !

kūciņkuce
kūciņkuce

Jo bez brillēm ne .ūda neredz

divšūnu dvīnis bondars
divšūnu dvīnis bondars

Es esmu žertva. Man nāk prātā vjačeslavs dombrovskis, bet es gribu precēties ar aldi gobzemu un braukt medusmēnesī. Bet prokuratūra tagad nelaiž.