“Attīstībai/Par!” rosina pašvaldību vēlēšanās ļaut balsot no 16 gadu vecuma

Daniels Pavļuts

Partiju apvienība  “Attīstībai/Par!” (AP) rosina pašvaldību vēlēšanās no 2021.gada ļaut balsot no 16 gadu vecuma, un partiju apvienība tam ir sagatavojusi attiecīgus likuma grozījumus.

Grozījumus tiks rosināts veikt Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, kurā pašlaik noteikts, ka pašvaldību vēlēšanās var balsot no 18 gadiem.

“Latvijā jaunietis 16 gados ir pietiekoši nobriedis strādāšanai, nodokļu maksāšanai un kriminālatbildībai, taču brīdī, kad visi dodas pie vēlēšanu urnām, viņa spēja uzņemties atbildību nez kāpēc pazūd,” uz nekonsekvenci likumos norāda AP Saeimas frakcijas deputāts Artūrs Toms Plešs.

Valstīs, kurās jauniešiem jau ir dotas iespējas ietekmēt savas pašvaldības veiktie pētījumi liecina – viņi balso tikpat atbildīgi kā vecāki vēlētāji, uzskata deputāts.

“Esmu pārliecināts, ka arī mūsu jaunieši ir gatavi pieņemt izsvērtus, rūpīgus un kritiskus lēmumus par savu dzimto novadu nākotni,” norāda Plešs.

AP norāda, ka pētījumi atklājot – ja iespēja vēlēt tiek dota 16 un 17 gadus veciem jauniešiem, viņi to turpmāk izmanto daudz biežāk, salīdzinot ar situāciju, ja šī iespēja pirmo reizi tiek dota vēlāk. Partiju apvienības ieskatā šāda pieeja mainītu pašreizējo situāciju, ka “Latvijā trūkst augsnes, kur izaugt jaunai un aktīvai paaudzei, kas veidos mūsu nākotni”.

“Latvijā līdzīgi kā citviet Rietumos krītas vēlētāju aktivitāte. Mums ir jāmeklē veidi, kā mobilizēt vēlētājus un vairot politisko līdzdalību, īpaši jauniešu vidū. Šis ir īstais brīdis dot “zaļo gaismu” jauniešiem, veidot jaunu politisko paaudzi,” pauž AP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Pavļuts aicina ļaut jauniešiem iedziļināties, kā pašvaldības līmenī tiek pieņemti lēmumi un kur nonāk nodokļos samaksātā nauda. “Tas jauniešos veicinās kritisko domāšanu, radīs interesi, attīstīs pilsonisko sabiedrību un, iespējams, apturēs vēlētāju skaita samazināšanās tendenci,” norāda politiķis.

AP norāda arī uz Eiropas Padomes Parlamentārās Asambleja pirms vairākiem gadiem pausto atbalstu šai iecerei, kā arī aicina sekot Igaunijai, kas jau ir ieviesusi tiesības balsot pašvaldību vēlēšanās no 16 gadu vecuma.

Ja likuma grozījumus atbalstīs Saeima, tie būtu spēkā, sākot no pašvaldību vēlēšanām 2021.gada 5.jūnijā.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Republika®
Republika®

Citas izejas nav, saprot ja, jaunatne nenobalsos par TB/lnnk, tā būs viņu pēdējā reize būt opozīcijā, cilvēki ievēlēs Saskaņu, GPR vai vienalga ko tikai ne zagļus-latviešus.

Vaidelotis
Vaidelotis

Ko tad tu te pie latviešiem meklē, imperiālistiskā krievu cūka ?

Taurētājs
Taurētājs

Pieaugušie nebalsos par šiem homosorosistiem , domā apmuļķot nepilngadīgos , bet likums nepieļauj !

plikpauris
plikpauris

Mans ieteikums būtu atļaut balsot sākot ar 5 gadiem.

jojo
jojo

uzrādot AP biedra karti jau no 14 gadu vecuma