Ašeradens: Sarežģītā piecu partiju koalīcijā nopietnu nodokļu reformu īstenot nav iespējams

Arvils Ašeradens

Sarežģītā piecu partiju koalīcijā nopietnu nodokļu reformu īstenot nav iespējams, uzskata partiju apvienības “Jaunā vienotība” līderis Arvils Ašeradens.

Saeimas deputāts atzina, ka koalīcijā, kurā ir piecas ļoti dažādas partijas ar ļoti dažādām vērtībām un redzējumu par sabiedrisko labumu, būtiskas nodokļu reformas nav iespējamas.

“Mūsu uzdevums, sastādot nākamā gada budžetu, ir izpildīt valdības solījumus – veselības nozares darbinieku algas, pedagogu algas, garantētais minimālais ienākuma līmenis. Finanšu ministrija piedāvāja izmaiņa darbaspēka nodokļos, kas nepalielina kopējo slogu, bet atrisina jautājumu,” teica politiķis, norādot, ka tiekot strādāts pie vairākiem scenārijiem, par kuriem skaidrība varētu būt nākamo divu nedēļu laikā.

Jautāts, vai tas, ka esošajā koalīcijā nav iespējams īstenot nopietnas nodokļu reformas, nozīmē, ka līdz pat šīs valdības darba beigām nodokļu sistēma netiks mainīta, Ašeradens atbildēja, ka valdības veidošanas laikā tika solīts nodokļu sistēmu pārskatīt tikai vienreiz, līdz ar to nelielās izmaiņas, ko iecerēts veikt tagad, varētu būt arī vienīgās līdz pat 2022. gadam.

Runājot par nākamā gada budžeta veidošanu, Ašeradens skaidroja, ka patlaban ir noslēdzies sarunu pirmais raunds, kur premjers tikās ar visām koalīcijas partijām, vienojoties par iepriekšminētajiem uzdevumiem. Lai arī sākotnēji uz Saeimu plānots virzīt izmaiņas nodokļu sistēmā, politiķis uzskata, ka pašlaik nav pamata apšaubīt iekļaušanos budžeta pieņemšanai atvēlētajā laika rāmī.

Vairāki koalīcijas partneri norādījuši, ka FM nodokļu izmaiņu piedāvājums vēl būs jāpārveido, tāpēc tas netika skatīts 18. augusta valdības sēdē.

FM piedāvā ieviest nodokļu izmaiņas trijos posmos, sākotnēji iezīmējot veselības apdrošināšanas obligāto maksājumu piecu procentpunktu apmērā, nepalielinot kopējo darbaspēka nodokļu slogu, bet pārdalot valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa un solidaritātes nodokļa likmes. Veikto nodokļu pasākumu kopējo izmaiņu rezultātā fiskālā ietekme uz valsts kopbudžetu ir plus 66,2 miljoni eiro 2021. gadā.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar