Zviedrija plāno nosūtīt uz Latviju bataljona lieluma kontingentu 800 karavīru sastāvā

Zviedrija

Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons (Ulf Kristersson) paziņoja par bataljona līmeņa kontingenta izvietošanu Latvijā nacionālās aizsardzības konferencē “Sabiedrība un aizsardzība” (Folk och Försvar) Selēnā, uzsverot, ka tā ir daļa no Zviedrijas apņemšanās stiprināt NATO aizsardzības un atturēšanas spējas.

Atsaucoties uz Zviedrijas premjera Ulfa Kristersona pausto, tviterī par to paziņojis Latvijas aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

“Esam gandarīti par šo nozīmīgo lēmumu, kas līdz ar gaidāmo Zviedrijas uzņemšanu NATO kļūs par būtisku ieguldījumu reģionālās drošības un Latvijas aizsardzības stiprināšanā,” norādījis Sprūds, kurš patlaban piedalās Zviedrijas nacionālās aizsardzības konferencē “Sabiedrība un aizsardzība” Selēnā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no 11 valstīm – Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas.

Ikdienā sabiedroto karavīri piedalās kopīgās militārās mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Atbilstoši NATO samitā Madridē pieņemtajiem lēmumiem pērn 29. jūnijā Latvijas un Kanādas aizsardzības ministri parakstīja deklarāciju par NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas stiprināšanu un turpmāko attīstību, palielinot to līdz brigādes līmenim.

Zviedrija pieteikumu dalībai aliansē iesniedza kopā ar Somiju vēl pērn pēc tam, kad Krievija februārī sāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā. Somija aprīlī kļuva par alianses dalībvalsti.

Turcija aizkavēja Zviedrijas pievienošanos NATO, apsūdzot šo valsti par pārāk iecietīgu attieksmi pret personām un grupām, kuras Ankara uzskata par draudiem tās drošībai vai 2016. gadā notikušā valsts apvērsuma mēģinājuma līdzdalībniekiem.

Turcijas parlaments par Zviedrijas uzņemšanu NATO, domājams, balsos tikai janvāra vidū, pagājušā gada nogalē ziņu aģentūrai AFP apliecināja avoti parlamentā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Finks
Finks

Sveiciens zviedriem pēc vairakiem gadsimtiem. Zviedru laikus arī toreiz slavēja salīdzinot tos ar krievu laikiem. Nebrauc tak tagad zviedri uzsēsties uz galvas, bet palīdzēt krieviem apjēgt, ka viss ko grib nenotiek.

Suprintendants Svensons
Suprintendants Svensons

Sveiks arī Tu, bauri! Esam jau uzsēdušies. Swedbank, SEB, Rimi un simtiem citu, nerunājot par zemes īpašumiem… Sköl! ;-)

Warfare
Warfare

Shit! Varbūt viņiem to savu bataljonu pie SEVIS paturēt, ko? Kas lēcies? Homoseksuālo partneru trūkums? Neticas. ;-)

Finks
Finks

Padrāz sevi, ja nav ko teikt.

Warfare
Warfare

Kāpēc? Man sieviešu pietiek. Onānismu atstāšu Finkam.

As long as I can reach
As long as I can reach

Man domāt, Tu ir duraks. Ir saplēsušās savā starpā divas slāvu teritorijas, abas maksimāli korumpētas, demokrātiju ignorējošas, principā žīdu kapitālam kalpojošas. SO WHAT? Lai tak kaujas, ja patīk.

Ķencis
Ķencis

Neplāties! Latviski saka “es domāju”, krievi saka “man domāt”.

As long as I can reach
As long as I can reach

Redzi, pareizi rakstīt vienkārši garlaicīgi. Kaut gan protu. ;-)

Finks
Finks

Esi sajaucis adreses, brauc uz Staļina ielu Putinovā.

Can reach you
Can reach you

Kas vēl par Putinovu, es jau tepat no Tvaika ielas laižu…. Mums te tāds labs kolektīvs…. Jā, Staļins arī ir, bija arī Napoleons un Finks ( to gan ātri pieķēra ). Šeit ir forši ;-)

Čurbanfjūrer
Čurbanfjūrer

Viņi neatšķir Latviju no Ukrainas?
Karš notiek UKRAINĀ!
Krievijā Latvijā nav iebrukuse! Ukrainai palīdziet!