Viļņa un Berlīne paraksta plānu par Vācijas armijas brigādes izvietošanu Lietuvā

militārs konflikts

Lietuvas un Vācijas aizsardzības ministri Arvīds Anušausks un Boriss Pistoriuss pirmdien Viļņā parakstīja plānu Vācijas armijas brigādes izvietošanai Lietuvā.

Plānā ir izklāstīti abu valstu nodomi par Vācijas brigādes izvietošanu Lietuvā un turpmākās rīcības plāns, lai vienība tiktu pilnībā dislocēta, iepriekš paziņoja Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Kā paredz plāns, Vācijas brigādes karavīri Lietuvā ieradīsies pakāpeniski no nākamā gada un pilnībā brigāde Lietuvā tiks dislocēta līdz 2027. gadam.

Rīcības plānu sagatavoja kopīga Vācijas un Lietuvas Aizsardzības ministriju darba grupa. Plāns paredz, ka Vācijas brigādes pamatu veidos pieci bataljoni, arī tanku un artilērijas bataljoni. Kopumā Vācija plāno Lietuvā izvietot ap 5000 karavīru un civilpersonu kopā ar ģimenes locekļiem.

Vācijas karavīri būs bāzēto Rūdninkos un Ruklā. Daļa Vācijas brigādes pārstāvju dzīvos Viļņā un Kauņā, kā arī citviet Lietuvā tiks izveidoti papildu loģistikas punkti.

Anušausks piektdien žurnālistiem teica, ka tehniskas detaļas par konkrētu infrastruktūru un karavīru izvietošanas grafiki katrā no objektiem tiks precizētas vēlāk.

Diskusijas par tādas brigādes izvietošanu Lietuvā sākās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Pagājušajā gadā Lietuvas prezidents Gitans Nausēda un Vācijas kanclers Olafs Šolcs parakstīja komunikē, kas paredz Lietuvā izvietot Vācijas brigādi vairāku tūkstošu cilvēku sastāvā. Iepriekš Vācijas pozīcija bija Lietuvā izvietot tikai daļu no brigādes, bet pārējie karavīri gatavībā būtu dislocēti Vācijā. Tikmēr Lietuva uzstāja, ka pēc infrastruktūras sagatavošanas Lietuvā ir jāatrodas Vācijas brigādei pilnā apmērā.

Tikai šogad jūnijā Vācija beidzot apliecināja gatavību izvietot visu brigādi Lietuvā, kad tur būs nepieciešamā infrastruktūra un tas netraucēs citiem NATO plāniem. Pagaidām Lietuvā ieradušies brigādes karavīri, kas atbildīgi par sagatavošanos izvietošanai un apstākļu novērtējumam.

Vācija vada kopš 2017. gada Lietuvā izvietoto NATO pastiprinātās klātbūtnes daudznacionālo kaujas grupu, un Lietuvā ir dislocēti apmēram 800 Vācijas karavīru.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lielkunigaitija
Lielkunigaitija

Kādreiz vācieši ar karu pakļāva Baltijas valstis. Tagad pašas par desu pārdodās.