VDD rosina “TV Rain” raidījuma vadītāju iekļaut melnajā sarakstā

Valsts drošības dienests (VDD) ir izvērtējis televīzijas kanāla “TV Rain”
1. decembra raidījumā “Šeit un tagad” paustos izteikumus, secinot, ka tie ir vērtējami kā aicinājums sniegt materiālu atbalstu Krievijas okupācijas spēkos mobilizētajiem karavīriem.

Raidījuma “Šeit un tagad” vadītājs Aleksejs Korosteļevs raidījuma laikā vairākkārt norāda uz Krievijas karavīru smagajiem apstākļiem frontē, nepietiekamo nodrošinājumu ar ekipējumu un pārtiku. Tāpat A. Korosteļeva teiktais liecina, ka televīzijas kanāls “TV Rain” ir apkopojis informāciju par minētajām problēmām, lai palīdzētu tās risināt. Neskatoties uz televīzijas kanāla pārstāvju vēlāk sniegtajiem paskaidrojumiem, VDD vērtējumā nav pieļaujams, ka Latvijas informatīvajā telpā tiek izplatīta informācija, kas aicina sabiedrību sniegt atbalstu Krievijas okupācijas spēkiem. Krievijas bruņoto spēku mērķtiecīgie militārie uzbrukumi un īstenotā vardarbība pret Ukrainas civiliedzīvotājiem ir atzīti par terorismu, bet Krievijas Federācija – par terorismu atbalstošu valsti.

Ņemot vērā minētos apstākļus, VDD vērtējumā raidījumā paustie izteikumi ir vērsti pret Latvijas nacionālās drošības interesēm un rada maldīgu priekšstatu par Krievijas armiju, veicinot sabiedrības līdzcietību pret agresoriem.

5. decembrī VDD savu vērtējumu par raidījumā paustajiem izteikumiem nosūtīja Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP). Kā jau publiski izskanējis,  NEPLP ir pieņēmusi lēmumu anulēt “TV Rain” apraides atļauju.  

VDD veiktās pārbaudes gaitā noskaidrots, ka 1. decembra raidījums “Šeit un tagad” ir ticis filmēts televīzijas kanāla “TV Rain” redakcijā Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi. Izteikumu autors, raidījuma vadītājs A. Korosteļevs pastāvīgi uzturas un strādā Gruzijā. Tā kā A. Korosteļevam nav uzturēšanās atļaujas Latvijā, saskaņā ar Krimināllikuma 4. pantu persona Latvijā nevar tikt saukta pie kriminālatbildības. Vienlaikus VDD ir rekomendējis iekšlietu ministram iekļaut A. Korosteļevu tā dēvētajā melnajā sarakstā jeb ārvalstnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijas Republikā ir aizliegta.

Tāpat VDD ir brīdinājis “TV Rain” galveno redaktoru Tihonu Dzjadko par paredzēto kriminālatbildību noziedzīgu nodarījumu veikšanas gadījumā.

VDD atgādina, ka par jebkādā veidā iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas tiešu vai netiešu vākšanu vai nodošanu ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā iesaistītai pusei, kuras darbība ir vērsta pret kādas valsts teritoriālo neaizskaramību vai politisko neatkarību vai citādi ir pretrunā ar Latvijas Republikai saistošām starptautiskajām tiesībām, ir paredzēta kriminālatbildība (Krimināllikuma 77.2 pants).

Kā zināms, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēma anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas TV programmai “Doždj”, pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Lēmums pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu, kas pieļauti pēdējā laikā: valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par “mūsu armiju”, iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Tāpat vērtēta no Valsts drošības dienesta saņemtā informācija.

Lēmums stāsies spēkā naktī uz ceturtdienu, 8.decembri, kad “TV Rain” jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā. Tāpat NEPLP lūgs uzlikt ģeobloku “TV Rain” kanālam šajā platformā, lai saturs nebūtu pieejams Latvijā. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zinātāja
zinātāja

Pareizi , ka aizliedza un basta !!! Ko var vēl vāvuļot !!!

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Krievu šenderoviči dzīvojot Latvijā jūtās kā saimnieki un pavēlnieki, jo tas ir iedzimts krievu šovinižms.

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Krievu šenderoviči dzīvojot Latvijā jūtās kā saimnieki un pavēlnieki, jo tas ir iedzimts krievu šovinižms.

aa10aa
aa10aa

beidzot sabiedrība ir sapratusi, ka krievu opozicionārs vēl nenozīmē ka nav šovinists, nabaga gruzija, kas jau ir krievu vasaļvalsts

putina 5. kolonna
putina 5. kolonna

Latvijas žurnālistu savienība neko vēl nav sapratusi. A varbūt ir

Latvijas Ģīboņu televīzija
Latvijas Ģīboņu televīzija

Kas tas par melno sarakstu? Kaut kāds rasisms

Yes
Yes

TV RAIN priekšnieci arī derētu iekļaut šajā sarakstā. Jau pieņēma atpakaļ šī raidījuma vadītāju

gf
gf

Vai es esmu palicis vienīgais Latvijā, kuram nepielec ; kādā veidā NEPLP krēslā varēja nonākt ivars āboliņš. Un pats būtiskākais ; kāpēc VDD pieļāva viņa nonākšanu šajā amatā? Sanāk, ka VDD ir viens prātis ar āboliņu, kurš 2014. gadā slavināja putinu un visu kas ap Ukrainas tēmu? Es pareizi tulkoju?

linda abu meri
linda abu meri

Jā mans vīriņš šim amatiņam būtu piemērotāks

Gada glezna
Gada glezna

Šie televīzijas kanāla “TV Rain” 1. decembra raidījumā “Šeit un tagad” paustie izteikumi nepārprotami demonstrē, ka tā sauktie opozicionāri arī ir lielkrievu šovinisti. Tikai tad, ja tu esi zemapziņas līmenī lielkrievu šovinists, tu vari paust šādu viedokli. Acīm redzot lielkrievu šovinistiem kremt nevis koloniālais iebrukums Ukrainā, bet viņiem ir žēl, ka šis iebrukums ir tik neefektīvs. Viņi šos iebrucējus uztver kā savus cilvēkus, kurus viņiem ir žēl. Un tāpēc viņi vēlas uzlabot iebrucēju dzīves apstākļus. Kas attiecas uz Ukrainu – tas ir kaut kas margināls, nebūtisks.

lietus
lietus
Putins
Putins

Vai tas nav tas pats VDD, kurš no Krievijas uz Latviju aizveda Lindermanu?