Valdība mierina: Latvijas austrumu robežu kontrolē pastiprināti (tomēr robežžogs uzmocīts vien 63 no 173 km)

Latvijas austrumu robeža saistībā ar Krievijas algotņu grupējuma “Vagner” dumpi Krievijā tiek pastiprināti kontrolēta, to tviterī paziņojis Latvijas premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Ministru prezidents norādīja, ka Latvijas valdība, atbildīgās iestādes un dienesti ir ciešā koordinācijā un seko līdzi notikumiem Krievijā. “Austrumu robeža tiek pastiprināti kontrolēta. Visiem iedzīvotājiem – stingrs aicinājums šobrīd nedoties uz Krieviju vai Baltkrieviju,” paziņoja Ministru prezidents.

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (“Apvienotais saraksts”) tviterī paziņojis, ka, pārrunājot ar ārlietu ministru šobrīd notiekošo situāciju kaimiņvalstī, viņš aicinājis Valsts robežsardzes priekšnieku pastiprināt robežšķersotāju robežkontroles pasākumus uz ārējas robežas.

“Vienlaikus jānorāda, ka Valsts robežsardze, sadarbojoties ar “Frontex” un citiem Latvijas dienestiem, jau šobrīd strādā intensīvā režīmā, lai nodrošinātu nacionālās drošības interešu aizsardzību, veicot rūpīgu visu personu pārbaudes,” norādīja iekšlietu ministrs.

Viņš atzīmēja, ka nepieciešamības gadījumā atbilstoši risku novērtējumam tiks lūgts Nacionālo bruņoto spēku (NBS) atbalsts – līdzīgi, kā tas noticis līdz šim, piesaistot papildu resursus.

Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) tviterī paziņojusi: ja būs nepieciešams, NBS ir gatavi nodrošināt atbalstu. Ministre gan atzina, ka pašreizējā situācija nerada tiešu apdraudējumu Latvijai. “Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā NBS un citas par valsts drošību atbildīgās institūcijas strādā paaugstinātā režīmā.”

Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”) aicinājis nedoties uz Krieviju un tur jau esošos valstspiederīgos pamest šo valsti. Ministrs paziņojis arī, ka Krievijas notikumu dēļ Latvija neizsniegs humānās vai cita veida vīzas.

Marija Golubeva
Iekšlietu ministre Marija Golubeva (amatā no
2021. gada 3. jūnija līdz 2022. gada 16. maijam) inspicē žoga būvniecību Latvijas-Baltkrievijas robežā

Atgādinām, ka uz Latvijas austrumu robežas pirmie pastāvīgā žoga kilometri Latvijā tika uzstādīti tikai 2022. gada vasarā.

Pagaidām no nepieciešamajiem 173 kilometriem ir izbūvēti 63,7 kilometri žoga. To ir plānots pabeigt līdz 2024. gada beigām.

Taču arī tagad termiņi ir aizkavējušies, un par projektu atbildīgie Valsts nekustamie īpašumi norāda, ka šoreiz iemesls ir sliktie laikapstākļi ziemā, kas apgrūtināja būvniecību purvainajā teritorijā. 

Žogs izbūvēts 57 no plānotajiem 173 km; kaimiņvalstis uzskata Latviju par vājo posmu nelegālo migrantu plūsmas apturēšanā – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


18
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Veļasziepju birža
Veļasziepju birža

Jautājums žoga būves ķeneriem – vai Ķīnas mūris vispār eksistē?

Vongs
Vongs

Aizbrauc, paskaties.

Feini
Feini

Vai tad nevar tos atlikusos 110 km ar ka’du tautsisku lentīti novilkt? Protams, atstajot zaļos koridorus daz”adām migrācijām, bet visu pārējo jaunu stratēģiso putnu vērošanas torņu izbūbvei– ka tad vēl var aināt par putniņu labsajūtu? Un palīgi tie dabas skaitītāji un verotāji– pavisam feini

maita
maita

Jāpieņem vēl kaut kāds papildus ierobežojums iepirkuma likumos, lai vispār aizmirstu par jebkādu žogu. Ar tādiem iepirkuma noteikumiem garantēti dabū visilgākā laikā dārgāko un sliktāko ko var tirgū atrast.

Bari
Bari

Piecgadi – septiņos! Galvenais līdzekļus apgūtu katru gadu pilnībā un atkal to pašu tā gadu pēc gada. Sola , ka 2030. jau būs kaut kas sastutēts un bez jebkādām būvnieku garantikām un remoniti varēs sa;ķteis ar nebijušu sparu. Par to padome s un valdes trekni tiks barotas visu laiku atbilstoši režīmam

Veļasziepju birža
Veļasziepju birža

Pagaidām, tikai transparentu ziņojumu par visiem iesaistītajiem žoga nepabeigšanā – no paša sākuma līdz šodienai. Visiem šiem figurantiem neko valsts uzticēt nedrīkst, nekad!

Pabriks
Pabriks

Lielā Krievija Mazajai Krievijai neuzbruks. Neuztraucies. Soross tur visu sarunās.

Dagnija
Dagnija

Ko tu vēl soroso? Tev domāšana iestrēgusi 90os gados?

Vai ne
Vai ne

Dīvaini, ka visi uztrauca par žogu uz LV-B robežas, bet cik gara ir robeža ar Krieviju? Tur laikam žogs nav vajadzīgs?

Jautājums pārdomām
Jautājums pārdomām

Apsveicam. Krievijas aģentiem (Golubevai un Co) labi izdevies nobremzēt žoga būvniecību. Tikai nesaprotu, kāpēc LV spedienesti nav atmaskojuši nevienu. Varbūt tie arī zem krievijas kontroles?

Pateicīgā latvāņu tauta
Pateicīgā latvāņu tauta

Tu gribi lai Krievijas aģents pats sevi atmasko?

DMB
DMB

Tak ar rītdienu Mūrniekam bembelis

ērce
ērce

Tas ir Kariņa kauns. Viņam ir nepareizās prioritētes.

levitkucins
levitkucins

Prioritāte ir Vitebskas guberņas atjaunošana

Gada glezna
Gada glezna

Žoga būvniecība purvainā apvidū nav ātrgaitas dzelzceļa būvniecība purvainā apvidu. Taisni otrādi, purvainā apvidū žogs ir efektīvāks kaut vai tāpēc, ka pārvietoties ir sarežģītāk.

Nūpat Latvijas nejēgas sasniegušas PSRS līmeni. Kas ir PSRS ienaidnieki? Saprotams vispasaules imperiālisms un pavasaris, vasara, rudens un ziema.

Jautājums
Jautājums

Bet žogs uz robežas ar Krieviju nav vajadzīgs? Par to vispār nerunā.

Latvāņu loģika
Latvāņu loģika

Lai Krievija būvē žogu uz robežas ar Latviju

Raša Paraša
Raša Paraša

Varu tev tikai pievienoties.