Žogs izbūvēts 57 no plānotajiem 173 km; kaimiņvalstis uzskata Latviju par vājo posmu nelegālo migrantu plūsmas apturēšanā

Augustā aizritēs jau divi gadi kopš migrantu krīzes jeb Lukašenko hibrīdkara sākuma, taču nelegālo migrantu plūsma nebeidzas. 

Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite uzskata, ka

lielākās bažas reģionā rada tieši Latvijas robeža ar Baltkrieviju, jo gan Lietuvai, gan Polijai jau ir izdevies uzbūvēt fizisku barjeru.

Lietuvas iestādes novēro satraucošu migrantu skaita pieaugumu, kas ierodas valstī no Latvijas.

Tieši mēs – nevis Baltkrievija  – tagad esam galvenā Lietuvas robežsardzes un policijas aizturēto migrantu izcelsmes valsts. 

Latvijas iekšlietu ministrs Māris Kučinskis piekrīt, ka Latvijas – Baltkrievijas robeža patiešām ir vājais posms.

“[Tas ir] objektīvi, ņemot vērā, ka mēs esam visvājāk aprīkoti, šis vairāku gadu posms mums faktiski ir nepiedodams. Kamēr Lietuva un Polija būvēja [žogu], es nezinu, ko mēs darījām.” 

Ministrs, kurš stājās amatā 2022. gada beigās, bet migrantu krīzes laikā un vairākus gadus pirms tam vadīja Saeimas Nacionālās drošības komisiju, vaino savus priekšgājējus. Proti, jau 2017. gadā tika nolemts būvēt žogu gan uz robežas ar Krieviju, gan Baltkrieviju

Pirmais no tiem tika uzbūvēts, bet tad radās aizdomas par likumpārkāpumiem, kā rezultātā tika aizturēti gan būvnieki, gan robežsardzes priekšnieks. Kriminālprocesa dēļ darbi uz robežas ar Baltkrieviju tika atlikti.

“Kad sākās karš, pēkšņi visi attapās un uz ātro centās kaut ko labot,” norāda Kučinskis. Viņš atklāj –

to, ka Latvija ir vājais posms, ir pamanījuši arī kontrabandisti, tāpēc spriedze uz robežas ir liela. 

Pirmie pastāvīgā žoga kilometri Latvijā tika uzstādīti tikai 2022. gada vasarā.

Līdz šā gada maija vidum bija izbūvēti 57 kilometri no plānotajiem 173 kilometriem vajadzīgās infrastruktūras. To ir plānots pabeigt līdz 2024. gada beigām.

Taču arī tagad termiņi ir aizkavējušies, un

par projektu atbildīgie Valsts nekustamie īpašumi norāda, ka šoreiz iemesls ir sliktie laikapstākļi ziemā, kas apgrūtināja būvniecību purvainajā teritorijā. 

Tomēr ministrs uzsver, ka migrantu grupas, ko noķer kaimiņvalstīs, lielākoties ir nevis tagad nelikumīgi šķērsojušas robežu, bet gan aizbēgušas no patvēruma meklētāju centra Muceniekos, kur viņi nogādāti humānu apsvērumu dēļ.

Attēls no 2021.gada novembra, kad valdības vadītājs inspicēja pagaidu žogu

“Viņi pārsvarā noķer un atgādā atpakaļ tos, kas Muceniekos ir apsildījušies, tēju padzēruši un tālāk kaut kādā veidā tikuši. Nenoliedzu, ka kāds varbūt arī ir no zaļās robežas, bet tie ir atsevišķi [gadījumi],” saka Kučinskis. 

Robežsardzes statistika liecina, ka no Muceniekiem šogad patvaļīgi aizbēdzis 401 patvēruma meklētājs, no kuriem apmēram puse vēlāk aizturēti Lietuvā un Polijā, un atgādāti atpakaļ uz Latviju.

Avots: lsm.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


14
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Matemātika – aizturēs 30% no iebrucējiem. Ar pārējiem 45% jātiek galā zemeņsardzei.

kauns Kariņam
kauns Kariņam

Kādi vientieši par viņa veco Vienotību balsoja? Tie paši vēži citā kulītē.

Ursula
Ursula

Bezkompromisa tiesuskumā apbružāta tā pati valdība te taisa brīnumdarbus ar savu (valsts) uzņēmumu izcil menedz’metu un darba spe’jām. Par to padomes, valdes utt ar prezidenta aldziņām jau neko vairāk nevar Par to atpalicība droši garantēta visā frontē Visi turpinā vērot dabu zaļajā kursā

Killemall
Killemall

Aizmirstiet savu suuda zhogu. Un luudziet Dievu, lai Krievijaa nesaaktos pilsonju karsh. Ja taa notiks, visa taa jezga momentaani buus sheit. Robezhu NEVIENS nesargaa. Nu, seezh tu ducis peerkamu maitu, kuri gaida tiesu, tas arii viss. Suudabraaalji…

trulumam_buut
trulumam_buut

Karinja 10 gadi pashaa zeniitaa! Neaizmirsiisim – liela dalja muusu iekslietu, vid un muitas ir pilni ar pus kriminaliem un kriminaliem elementiem kuri organizee vai piesedz dazhada veida kontrabandu, cigaretes un protams migrantus, taa tomeer ir soliida pelnja. Veel vairaak – otraa robezas pusee tas viss tiek kuureets ar specdiensestu paliidziibu, liidz ar to mees droshi varam teikt ka muusu iereedni ciesi sadarbojas ar krievijas un belaru izlukoshanu.

trulumam_buut
trulumam_buut

Jaa kaads par to shaubaas tad atceresimies senaakus laikus kad gadiem nedarbojaas dazhaadi tehniskaas noveeroshanas liidzeklju visaas robezhas shkeersojshanas vietaas, birokraatiskiem lidzekljiem lika dazhadus shkeershlus lai to savestu kaartiibaa, tieshi taa pat tagad ar zhogu – vilks muuzhiigi lai neuzbuvetu.

Veļas ziepju deserts
Veļas ziepju deserts

Nabadzības apliecība valsts pārvaldei, kur perverss process svarīgāks par kaut vai pieticīgu rezultātu. Tizlošanās ar valsts drošību iegūst draudošus apmērus (žogs, armijas pārtika, “karteļu vara”, …) Vienīgais, kas glābj – NATO, EU.

Naudas zāģis
Naudas zāģis

Pārējie kilometri jau nozagti? Sanāk ka Knariņa banda sev savāc 2/3 no tāmes? Tas ir vēl vairāk kā slavenajam misteram 20%. Un pat vēl vairāk kā Polovinskim.

Gada glezna
Gada glezna

Stratēģiski viss ir pareizi. Vienīgais trūkums, ka sākotnēji nesāka būvēt ekoloģisku zaru žogu pēc senlatviešu parauga. Tad pēcāk varētu secināt, ka jābūvē stiprāks žogs. Vai saprotat, kšdus otkatus meitenītes un zēniņi ir palaiduši garām?!

Bende
Bende

Vai tik tur nesaimnieko velkomisti, kam jebkurš Somālijas pirāts vai islāma džihādists ir mīļākais bēglis, kas jāuzņem un jāapčubina.

Naudas zāģis
Naudas zāģis

Nē tas notiek kariņa vadītās valdības laikā, tāpat kā armijas 220 miljoni.

Rinka
Rinka

Ble, jūs man jau apnikuši. Nebūs ble jums robežas ar manu tēvzemi, jasna ble?

levitkucins
levitkucins

Ātrāk jāapvieno Latkrievija ar Baltkrieviju. Latvāņi neredz, ka Vitebskas guberņas atjaunošana pašiem nāks par labu

ļembis
ļembis

Ko nu pļurkšķi, kūciņ ?