“Vagner” Baltkrievijā meklē cilvēkus, kas gatavi karot pret Poliju un Lietuvu

Krievijas militāro algotņu grupējums “Vagner” Baltkrievijā meklē cilvēkus, kas gatavi karot pret Poliju un Lietuvu, paziņojis Ukrainas Nacionālās pretošanās centrs.

Saskaņā ar centra sniegto informāciju, vervēšana “Vagner” rindās notiek Baltkrievijas Bruņoto spēku karavīru mācību laikā.

Kā kļuvis zināms centram, Baltkrievijas armijas karavīriem, kuri tiek apmācīti “Vagner” instruktoru vadībā, viens no līguma nosacījumiem ir gatavība piedalīties kaujas operācijās Baltkrievijai kaimiņos esošo valstu teritorijā, jo īpaši Polijā un Lietuvā.

Ukrainas Valsts robežsardzes dienesta aplēses liecina, ka Baltkrievijā ieradušies jau apmēram 5000 vagneriešu.

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko Krievijas kolēģim Vladimiram Putinam svētdien tikšanās laikā Sanktpēterburgā norādīja, ka “Vagner” kaujinieki no Baltkrievijas vēloties doties “ekskursijā” uz Poliju. Pēc Lukašenko vārdiem, vagnerieši “esot uzēdušies” uz Poliju, jo tā palīdz Ukrainas apbruņošanai.

“Vagner” nākotne vairākas nedēļas bija neskaidra pēc grupējuma dibinātāja Jevgeņija Prigožina sarīkotā dumpja. Dumpis tika izbeigts, kad Prigožinam un “Vagner” kaujiniekiem 24.jūnijā tika piedāvāts patvērums Baltkrievijā.

Avots: LETA

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kapēc ziņās tādas pretrunas?
kapēc ziņās tādas pretrunas?

Kaut kas smagi neiet kopā ar to ko rietumu (LV) ziņās stāsta pēdējā mēneša laikā par Vagneru. Itkā muzikanti esot Krievijas ienaidnieki, apdraudot Krievijas tā saukto “režīmu”, tāpēc esot Baltkrievijā, Prigožins vispār esot aizmucis prom no Krievijas. Šodien pat LV ziņās raksta ka Prigožins tiekas Pēterburgā samitā. Tātad nekur nav aizmucis, Krievijā viņu neviens neapdraud un viņš arī nevienu neapdraud, pretēji tam kā propagandē šeit. Es pieļauju ka, iespējams, viņš tiek gatavots par nākošo Krievijas prezidentu pēc Putina, kurš jau paliek vecs. Prigožins ir savas valsts patriots, varonis pēc Bahmutas ieņemšanas (viņa privātā armija esot skaitliskā mazākumā Bahmutā noguldīja 71k… lasīt vēl »

ely
ely

Nu kā, būs Prigožins prezidents? Jūs stipri vien pārspīlējat par vagneriešu efektivitāti. Skaidri skaitļi nav publicēti par ukraiņiem, bet par muzikantiem runājot… Muzikantu zaudējumi Bahmutā bija 1:2 (proti attiecība starp nogalinātajiem un ievainotajiem bija 1:2), kas ir ārprātīgi neefektīvas armijas rādītājs. Vagnerieši bija tieši vislielākā gaļas mašīna visā Pukina armijā. Normāli šim rādītājam ir jābūt 1:4 vai 1:5 . Tas nozīmē, ka viņiem netika nodrošināta palīdzība, cilvēki netika nogādāti med.palīdzības saņemšanai, ja paši nebija spējīgi aiziet, un vienkārši noasiņoja uz lauka. Kas attiecas uz ukraiņu “mobikiem” tur jums tas cipars no gaisa pagrābts. Ir apmācītas kopumā ap 17 brigādes, kas… lasīt vēl »

stratēģis
stratēģis

Saprotams, ka aiz visa tā stāv mazais Pimpuks Kremlī. Viņam būtu ļoti izdevīgi sagrābt Suvalku šaurumu. Pati Baltrusa ar veco Ļurbu pie stūres jau ir viņa satelīts.

Ļaunā Baltkrievija uzbrūk
Ļaunā Baltkrievija uzbrūk

Nez ukraiņiem kaut kādi pierādījumi arī ir, vai tā vienkārši tāda kārtējā muldēšana un biedēšana? Ukraiņiem taču veļasmašīnās esot mikroshēmas ar kurām var raķetes vadīt. Un to netikai ukraiņi stāstīja, bet pat vietējā faktu pārbaudītāja un melu atmaskotāja no ReCheck Inga Spriņģe arī tādu versiju publicēja.