Rumānija sāk būvēt Eiropā lielāko NATO militāro bāzi

NATO Baltijas valstis

Rumānijā, paplašinot pašreizējo militāro kompleksu, tiek būvēta lielākā NATO militārā bāze Eiropā, vēsta televīzijas kanāls “Euronews”.

2,5 miljardus eiro vērtais projekts paredz kompleksu izveidot 2800 hektāru platībā. Tajā varētu izvietot līdz 10 000 NATO karavīru un viņu ģimenes locekļu. Kompleksā plānots izbūvēt skrejceļus, angārus, skolas, veikalus un slimnīcu.

Darbs pie NATO bāzes ir sākts ar pamata infrastruktūras, piemēram, pievedceļu un elektrotīklu būvniecību, un drīzumā tiks sākta jauna skrejceļa izbūve paralēli esošajam.

Tiek ziņots, ka valsts valdība ir piešķīrusi 2,5 miljardus eiro projektam, kas bāzi Konstancas apgabalā pārveidos par nozīmīgāko NATO objektu Eiropā. Gaidāms, ka jaunā bāze būs plašāka par līdzīgo Ramšteinas bāzi Vācijā.

Projekts paredz pielāgotas dzīvojamās telpas, bērnudārzus, bērnudārzus, skolas, veikalus, aptiekas, slimnīcu, un citu nepieciešamo infrastruktūru karavīriem un viņu ģimenēm. Jaunajā ģeopolitiskajā kontekstā, kad aiz Rumānijas robežas notiek karš, bāzes izveide stiprinās NATO austrumu flangu, norāda televīzijas kanāls.

Bāze kopējais perimetra garums būs 30 kilometru, un tajā varēs izvietot jebkāda veida kaujas spējas.

Mihaila Kogelničjanu gaisa spēku bāzē pašlaik atrodas aptuveni pieci tūkstoši karavīru, no kuriem lielākā daļa ir amerikāņu karavīri.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
naudas apgūšana
naudas apgūšana

Tā ir laba ziņa. Tātad karš nebūs, Rumānijā notiek parasta naudas apgūšana. Ja gatavotos karot, tad tādas milzīgas bāzes vienuviet nebūvētu, bet uztaisītu daudzas izkliedētas mazas bāzītes, kurām būtu vajadzīgas daudz raķetes un kuru atrašanās vietas būtu grūti atklāt. Tā ir lieta ko var mācīties no Ukrainas. Jau 24. februāra agrā rītā, vēl pirms tanki sāka kustēties, notika masīvs raķešu uzlidojums tieši lielajām bāzēm. Rietumu medijos par to maz runāja, bet krievu pusē bija ļoti daudz interesantas fotogrāfijas un video no Ukrainas sasūtītas. Milzum daudz munīcijas, tanku, lidmašīnu, helikopteru, radaru Ukraina zaudēja jau pirmajās stundās. Šobrīd ukraiņi nevar sakoncentrēt vienā… lasīt vēl »