Rinkēvičs: Pēc militārā dumpja Krievijā tieša apdraudējuma Latvijas drošībai nav

Latvijas drošības situācija pēc vāgneriešu dumpja Krievijā nav pasliktinājusies un tiešu draudu Latvijai nav, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” apliecināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

“Es gribu nomierināt Latvijas sabiedrību – drošības situācija ir nemainīga, Latvijas drošības situācija nav pasliktinājusies,” norādīja Kalniņš, piebilstot, ka aizvadītās nedēļas nogales notikumi Krievijā bija orientēti uz tās “iekšējo centru” un tie neiespaidoja Latvijas drošību.

Arī ārlietu ministrs akcentēja: “Tiešu draudu vai risku Latvijai nav, tieša apdraudējuma Latvijas drošībai nav.” 

Rinkēvičs arī atzina, ka vēl ir pārāk daudz neskaidrību par militāro dumpi, ietekme uz procesiem Krievijā un arī tās kaimiņvalstu drošību varētu būt redzama tuvāko nedēļu laikā.

Neatkarīgi no tā Latvijai ir jāizdara trīs mājasdarbi. Pirmkārt, jāstiprina austrumu robeža – ne vien jāuzceļ žogs, bet arī jānodrošina videonovērošana. Otrkārt, jāattīsta militārā infrastruktūra, tostarp jāizveido Sēlijas poligons. Treškārt, jāinvestē Latvijas drošībā, ar finanšu un cilvēku resursiem stiprinot iekšlietu, aizsardzības un drošības struktūras.

“Nekas uz labo pusi tuvāko gadu laikā nemainīsies. Lai kāds būtu attīstības scenārijs Krievijā, mums jārēķinās, ka situācija ir sarežģīta. Mums jābūt modriem,” uzsvēra Rinkēvičs.

Savukārt NBS komandieris uzsvēra, ka Latvijā jau sen ir izstrādāts specifisks drošības plāns, pēc kura atbildīgie dienesti jau kādu laiku strādā. Šobrīd nav nepieciešamības kaut ko mainīt, arī robežsargi nav prasījuši NBS atbalstu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Feiks
Feiks

Tad tas nozīmē ka tā sauktais jaunais prezidents nezin kas notiek kaimiņvalstī, un 6dien stāstīja feiku? Vispār visi katrs savu feiku dzina. Vismaz redzams cik ticamas ziņas jeb propaganda ir Latvijā