Režisora Hermaņa jautājums valdībai: vai iedzīvotāju informēšana par rīcību X stundā ir kara noslēpums?

Alvis Hermanis

Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis sociālajos tīklos publicējis atklātu vēstuli Valsts prezidentam Levitam, premjerministram Kariņam un aizsardzības ministram Pabrikam, uzdodot jautājumu, kurš, visticamāk, nomoka visas sabiedrības prātus – kāpēc Latvijas iedzīvotājiem netiek sniegta nekāda informācija, kā rīkoties līdzīgā situācijā, kādā nonāca Ukraina 24.februāra agrā rītā. Jā, par nepaceļamu, kur nu vēl panesamu, 72 stundu krīzes somu mēs zinām, bet tālāk? Kurp doties? Vai tieši pretēji – nedoties?

“Šī ir atklāta vēstule Latvijas valsts prezidentam Levitam, premjerministram Kariņam un aizsardzības ministram Pabrikam.

Mani sauc Alvis Hermanis, bet man ir jautājums, kuru gribētu jums uzdot visas Latvijas sabiedrības vārdā. Jo šis ir vissvarīgākais jautājums, kurš šai vēstures brīdī interesē mūs, visus Latvijas iedzīvotājus. Kāpēc mūsu valsts vadība joprojām nav veikusi nekādu sabiedrības instruktāžu vai devusi jebkādus norādījumus, – ko konkrēti katram no mums darīt X stundas gadījumā?

Atšķirībā no Polijas, Lietuvas un Igaunijas valdībām, mēs joprojām neesam saņēmuši nekādus detalizētus un tehniskus padomus, kā rīkoties pēkšņa Krievijas uzbrukuma situācijā.

Mēs saprotam, ka militārie atbildes pasākumi varētu būt kara noslēpums, lai tā būtu. Bet, ja reiz esam jums uzticējuši valsts vadīšanas atbildību, mēs sagaidām, ka jūs instruētu arī mūs visus pārējos – kā konkrēti rīkoties un ko darīt, lai pasargātu sevi un savas ģimenes šādā iespējamas krīzes brīdī. Mēs saprotam, ka varianti var būt dažādi, – konvencionāls armijas iebrukums, pēkšņs raķešu uzbrukums, vai kodolkara pārsteigums. Pie visiem šiem variantiem cilvēku reakcija būs tikai un vienīgi panika.

Mēs pieņemam, ka panika ir tieši tas, no kā būtu iespējams izvairīties, ja katrs no mums, arī civilajiem, zinātu – kā konkrēti rīkoties un ko pasākt.

Kā zināms, 24.februāra rītā tieši panika bija tā, kas paralizēja uz vairākām dienām Ukrainas sabiedrību.

Vakar man bija saruna ar vienu Lietuvas valsts teātra direktoru, kurš pastāstīja, ka pirms divām nedēļām Lietuvas valsts aizsardzības ministrijā notika visu lielāko iestāžu vadītāju sapulce, kur viņi tika instruēti kā viņu darbiniekiem rīkoties pie dažādiem pēkšņu Krievijas uzbrukumu variantiem. Piemēram, visiem tika izstāstīts, ka vislielākā kļūda būtu sēsties savās mašīnās un censties evakuēties, jo tas paralizētu ceļus (tas tikai viens piemērs).

Es saprotu, ka varbūt grūti ir noorganizēt visas tautas kopsapulci, bet jums tomēr vajag izdomāt veidu, kā mūs visus informēt un sagatavot iespējamai situācijai, kuru ukraiņi piedzīvoja pamostoties kādā jaukā rītā.

Es ceru, ka saprotat, – šī vēstule nav nekāda panikas sēšana, bet normāls jautājums, lai pasargātu mūsu bērnus, radiniekus un mūsu vadīto iestāžu darbiniekus. Jau iepriekš pateicos par atbildi, kuru visi ceram tomēr saņemt.

Ar cieņu, Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis.”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Alvis Zemessargs
Alvis Zemessargs

Visās ziņās jau kopš janvāra tas 72h buklets! Un pietiekami skaidri tur pateikts, kas jādara. Galvenais ir netraucēt un neradīt papildu slodzi dienestu darbiniekiem. Sēdi mājās cik vari un klausies kādus rīkojums ziņo oficiālie kanāli. Šī laikam kaut kāda pirmsvēlēšanu histērija jau ir. Es gan arī būtu priecīgs, ja A/Par netiktu.

Joske
Joske

Lūgums Liepniekam nopublicēt leišu vai igauņu info variantu, būs atšķirības, taču vidējo aritmētisko varētu izlobīt. Mūsējie augstās raudzes speci kuli vēl ilgi kasīs.

Proletārietis
Proletārietis
Derdz
Derdz

Savādi psrs laikā Latvijā krievi uzbūvēja bumbu patvertnes, bet Eiropas Savienības laikā… latviešu vara ko dara..

latviec ušakov
latviec ušakov

Ko tu sauc par latviešu varu? Ukraini jurašu un baltkrievu rinkeviču, kuri atskaitās vašingtonai? Vai ungāru bordānu? Vai pusebrejus – puslietuviešus levitu un pauļutas? Ā, laikam tos anglosakšus freiberg, kazocin un karin.

Vāvere
Vāvere

Kas i ko? Atkal ar bojārošņiku blēņojamies?

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

rietumu bankas un sorosa koalīcijas plāns ir kļūt par rosijas ofšoru. Rosija nebombordēs pati sevi, tāpēc būsim pasargāti

latvijas valdība hermanim
latvijas valdība hermanim

Kāpēc mums būtu jāinformē krievijas spiegs un “maigās” varas aģents hermanis?

čulpan hamatova
čulpan hamatova

Ja ņe špionka, ņinada tut gavkatj