Putina mērķis tuvākā mēneša laikā varētu būt “NATO ezers”, brīdina bijušais NATO spēku virspavēlnieks Eiropā

Jau tuvākā mēneša laikā aliansei var draudēt kiberkarš ar Krieviju, brīdinājis bijušais NATO spēku virspavēlnieks Eiropā un atvaļinātais ASV Jūras spēku admirālis Džeimss Stavridis.

Viņš uzskata, ka Krievijas un diktatora Vladimira Putina nākamais mērķis varētu būt tā dēvētais “NATO ezers”.

To Stavridis raksta savā slejā izdevumam Bloomberg.

Pateicoties Kēnigsbergai (Kaļiņingradai), Krievija turpina kontrolēt daļu Baltijas jūras piekrastes. Tajā pašā laikā, ja Baltijas jūrā sāktos konfrontācija, alianses spēki iznīcinās jebkuru Krievijas kuģi šajā reģionā, jo NATO spēki kontrolē tā lielāko daļu.

Kopš 1972. gada reģionā notiek kopīgas jūras spēku mācības “BALTOPS”. Militārās mācības “BALTOPS” ir lielākās un sarežģītākās jūras spēku un dienestu mācības Baltijas jūras reģionā, kuru mērķis ir trenēt iemaņas un uzlabot spēju savstarpēji sadarboties NATO valstīm ar partnervalstīm, apliecināt NATO kā alianses apņemšanos sniegt pienesumu drošībai un stabilitātei Baltijas jūras reģionā, veikt augsta līmeņa apmācību personālam visas jūras karadarbības spektra ietvaros. Pagājušajā gadā vien šajos manevros piedalījās 20 valstis, 50 kuģi, 45 lidmašīnas un 6000 militāro jūrnieku.

Paredzēts, ka šogad šīs mācības notiks jūnijā.

Stavridis uzskata, ka Kremlis uz šīm mācībām varētu atbildēt ar kiberuzbrukumiem, radot šķēršļus civilajai aviācijai. Šāda taktika jau ir fiksēta pēdējo nedēļu laikā.

Jau vēstīts, ka “Finnair” līdz maija beigām apturējis ikdienas reisus uz Tartu, lai meklētu risinājumu GPS signāla traucējumiem. GPS traucējumi ir palielinājušies kopš 2022.gada, un “Finnair” piloti ir ziņojuši par traucējumiem, īpaši (Karaļauču) eksklāva, Melnās jūras, Kaspijas jūras un Vidusjūras austrumu daļas reģionā.

Viņaprāt, aliansei būs jāmācās, kā pretoties šāda veida agresijai.

Īpaši svarīga būs Kēnigsbergas (Kaļiņingradas) apgabala teritorija, ko no pārējās Krievijas teritorijas atdala NATO un Baltkrievija. Tur var atrasties krievu taktiskie kodolieroči. Tas nozīmē, ka, ja sāksies konflikts starp Kremli un Rietumiem, šī teritorija būs jāneitralizē.

“Kādam šie draudi var šķist pārspīlēti – kāda ir iespēja, ka Putins izraisīs nopietnu krīzi jūrā vai iebruks kādā no Baltijas valstīm? Nu, pirms trim gadiem arī viedoklis, ka viņš šturmēs Ukrainu šķita maz ticams – nemēģiniet atmaskot cilvēku Kremlī.

Šīs mazās valstis to noteikti uztver nopietni: bijušais Igaunijas militārās izlūkošanas vienības vadītājs brīdināja, ka Krievija būs gatava uzbrukumam četru gadu laikā, ka Krievijas karaspēks varētu ieņemt Igaunijas vai Latvijas galvaspilsētas mazāk nekā trīs dienu laikā,” raksta Stavridis.

No LA.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Somijas prezidents saka, varam mācīties
Somijas prezidents saka, varam mācīties

Sagatavojieties sliktākajam, lai tas nenotiktu. Ir iemesls, kāpēc mēs pieturamies pie iesaukšanas [militārajā dienestā] un ka 900 000 vīriešu un sieviešu ir saņēmuši militāro pamatapmācību. Mēs varam ļoti ātri mobilizēt 280 000 vīriešu un sieviešu ārkārtas situācijā. Mums ir gaisa spēki ar 62 F-18 iznīcinātājiem un drīz arī 64 F-35, un mums ir tālā darbības rādiusa sauszemes, gaisa un jūras raķetes.

Ir arī iemesls, kāpēc mums – kopā ar Poliju – ir lielākā artilērija Eiropā un mēs uzskatām, ka aizsardzība ir visas sabiedrības uzdevums. Somijā ir bunkuri 4,8 miljoniem no tās 5,6 miljoniem iedzīvotāju.

tad mācies
tad mācies

Tu vari mācīties, bet tos kuri nebalso par NA, JV un citiem zagļiem tos ar savu armiju lieciet mierā. Mani neviens neapdraud! Uz fronti lai iet tie kas ievēl tādus Rinkēvičus un kariņus, kuri no diplomātijas neko nejēdz, un par ārzemju naudu rej uz blakus esošajām kaimiņvalstīm, rauj karogus.

Gregors
Gregors

Krievam neintersēs par ko tu balsoji, pāris raķetes pa rajonu kur tu dzīvo un tu sapratīsi ka tu esi vienkārša gaļa viņiem.

Gregoram
Gregoram

Vari necensties biedēt, nesanāks. Visi redz kā Ukrainā notiek. Raķetes kuras jau sen beigušās taču nemētā tāpat vien pa parastām būdām, bet tur kur ir pretinieka armijas daļas. Ja redzēšu ka manā rajonā taisa pozīcijas, laicīgi paiešu uz blakus esošu mierīgāku vietu, lai raķete netrāpa man. Vēl es zinu ka stundas laikā pēc pirmās raķetes var atlidot atkārtoti pa personālu kas ieradies savākt kritušos un apskatīties notikuma vietu. Galvenais ir zināt kas apkārtnē notiek. Tā kā viss easy, ar krievu raķetēm mani nenobiedēsi, lai baidās tie kuri kurina karu.

Viedoklis
Viedoklis

Tiešām , tā rusofobijas propoganda var dārgi maksāt !

neštimmē
neštimmē

Svarīgi jau ir arī reālas militāras spēja un armijas pilna komplektācija jeb spēku blīvums uz robežas km. Tagad beidzot sākuši reāli rakt,, liet betonu un faktiski nostiprināt austrumu robežu. Pirms gada vēl valsts Tv runāja par bēgļiem, humānismu un zvēru takām, kas jātur vaļā. Kad vēl nomīnēs, uzstādīs krasta aizsardzības iekārtas, investēs pretgaisa aizsardzībā un Tauros, uztaisīs plānu un sagatavosies ienaidnieka naftas pārstrādes rūpnīcu un kratuvju nomīnosošanai, nodrošinās apgādi, tad jau arī naidinieks nenāks, jo spēciņa šamam nepietiktu.

ērce
ērce

Šaubos ka tas tā būs, ja NATO izrādīs stingru mugurkaulu. Pūķins ir gļēvulis, kā visi varmākas.