Pretstatā daudziem saviem Rietumu kolēģiem, Latvijas armijas komandieris nepiekrīt, ka ir iespējams Krievijas uzbrukums kādai NATO valstij

NBS komandieris
NBS komandieris Leonīds Kalniņš

Pēdējā laikā publiskajā telpā nereti dzirdamie pieļāvumi par kara iespējamību starp NATO un Krieviju pamatā ir vērsti uz Rietumu sabiedrībām un to mobilizēšanu, jo tās “sāk pagurt” no Ukrainas atbalstīšanas, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Vairāki Rietumvalstu līderi un augsta ranga NATO militārpersonas izteikušas prognozes, ka ir iespējams Krievijas uzbrukums kādai NATO valstij vairāku gadu perspektīvā. Intervijā komentējot šis izteikumus, Kalniņš uzsvēra, ka viņš tādām prognozēm nepiekrīt un neuzskata par vajadzīgu šādi biedēt cilvēkus, tomēr Latvijas robežas aizsardzība ir jānodrošina “šeit un tagad”.

Latvija savā ārpolitisko risku izvērtējumā jau gana sen ir minējusi Krieviju kā draudu, līdz ar to no šī apsvēruma ir būvēta mūsu aizsardzības stratēģija, proti, lai aizsargātu Latvijas teritoriju no apdraudējuma, kas nāk no Austrumiem. Kalniņa vērtējumā, NBS veic visus nepieciešamos sagatavošanās darbus, lai uzkrātu nepieciešamās rezerves – gan materiālās, gan cilvēkresursu.

“Mans kā NATO dalībvalsts Latvijas NBS komandiera viedoklis ir, ka es šādām prognozēm nepiekrītu. Visi izteikumi un prognozes par kara iespējamību ir vērstas uz Rietumu sabiedrību mobilizēšanu, kas sāk pagurt no Ukrainas atbalstīšanas.

Es gribu Latvijas cilvēkiem pateikt – neuztraucieties, visi šie izteikumi ir domāti Rietumu sabiedrībām, lai tās pārorientētos no atslābuma pēc Aukstā kara beigām uz gatavību ieguldīt aizsardzībā,”

uzsvēra Kalniņš.

Komentējot Vladimira Putina pēdējā laikā bieži atkārtoto, ka Krievija nevēlas karot ar NATO, Kalniņš norāda, ka Latvija un tās bruņotie spēki jau sen nepaļaujas uz Kremļa teikto. “Jau sākotnēji mūsu aizsardzības sistēma ir būvēta tā, lai atvairītu Krievijas draudus. Ja mēs uzticētos krievu teiktajam, mums jau sen būtu lielas problēmas, varbūt pat konvencionālas,” piebilda Kalniņš.

Vaicāts, vai sadursme starp NATO un Krieviju var būt citāda, nekā tā redzama Ukrainā, kur notiek konvencionāls karš, Kalniņš tieši neatbildēja, bet vēlreiz uzsvēra, ka grib nomierināt Latvijas sabiedrību un skaidri pateikt, ka par kara iespējamību tiek spriests pārāk daudz.

“Patiesībā situācija nav draudīgāka kā pirms desmit gadiem. Mēs Krieviju vienmēr esam uztvēruši kā draudu. Mēs nereflektējam par potenciāliem konfliktiem, bet darām visu iespējamo, lai izslēgtu kara iespējamību,” norādīja NBS komandieris.

Kalniņš atsaucās uz NATO atturēšanas politiku. Viens no primārajiem atturēšanas aspektiem ir, lai sabiedrība jūtas droša un atbalsta valsts aizsardzības politiku. “Un tikai tad seko bruņoto spēku stiprums,” piebilda Kalniņš.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


21
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

BET!
Kur palika tie termo-vīzōri?
Ģenerālsranimo atkal nekur nau vainīx?

xStunda
xStunda

NATO piektais pants netiks iedarbinats iekeshejo konfliktu rezultaataa, tas ir skaidrs fakts ja nu kaads shaubaas. X stunda atnaaks leenaam no kaut kaadaa nesaprotamaam darbiibaam pie daugavpils, saaksies uzbrukumi pasvaldibas policijai, tad valsts policijai, lidz briidim kad latvija zaudees kontroli paar mazu robezas posmu. Caur to iepluudiis tuukstoshiem rus kazaku un vinju ierochu, ap to laiku tas viss buus tikai ieksheejs konflikts, Nato luukosies. Mees veerosim TV ekraanos vietejos ar backgroundaa “vietejiem separiem”. Muusu vieteejaa nopirktaa vara un kolaboranti leenaam paarnjems dienvidu latgali. Jebkuru dziivu vai kritushu muuli var pieskaitiit daugavpils revoucionaariem. Ko Leoniids dariis? zvaniis kanaadaim vai vr likt… lasīt vēl »

Kaprālis
Kaprālis

Vismaz viens ğenerălis nav ar kara psihozi saslimis !

Kucs bērs
Kucs bērs

Bet kā ar kleptomāniju?

Jefiņš
Jefiņš

Viņš nerunā ar igauņiem.

Rea warfare
Rea warfare

Tad nu beidzot viens praatiigs cilveeks. Vieniigaa iespeeja buutu, ja Krievija KOPAA ar Ukrainu uzbruktu, teiksim , Polijai…. Bet tas neliekas dikti ticami, vai ne?

Biedēšana
Biedēšana

Tieši tā, kāda jēga uzbrukt Baltijas valstīm? Te viss ir pērkams, visu bez kara var nopirkt. Tā biedēšana ar karu ir priekš muļķiem. Pa to laiku kamēr vieni baidās tikmēr citi zog un pārdod. Vai kāds var nosaukt vēl kādu valsti kura 30 gadu laikā būtu tā izzagta? Tieši tik pat ilgi arī biedē ar karu, lai novērstu uzmanību.

Gada glezna
Gada glezna

Izskatās šis komentētājs pēc garā vāja kremļa bota. Ukrainā arī visu varēja nopirkt, varbūt pat vienkāršāk kā Latvijā, taču Krievijas iebrukums notika.

Real warfare
Real warfare

Nē. Problēma sākās ar valsts apvērsumu un tam sekojošo pilsoņu karu.

fakts
fakts

Ko tu purkšķi? Apvērsums Krievija un pilsoņu karš vēl tikai nāks.

Real warfare
Real warfare

Tas vecs triks. Bubulis. Ne jau tikai šeit, lieta tāda, ka ar iebaidītu tautu vieglāk manipulēt. Agrāk bija citi bubuļi – PSRS, HIV, ozona caurumi, Ebolas vīruss, globālā sasilšana, teroristi, Covid…. Tik vienkārši.

Pilsētnieks
Pilsētnieks

Pat debīls neiznēsāts zaglēns izsakās pareizāk par šīs dauņu valsteles ministreļiem.
KO tas liecina par tauteli?

precizējums
precizējums

Tu, protams, runā par krievu tauteli.

ērce
ērce

Kalniņam ir taisnība. Pūķins ir gļēvulis un es neticu ka viņš būtu gatavs taisīt pašnāvību. Īpaši tagad, kad Krievijas imperiālie spēki ir novājināti no Krievijas-Ukrainas kara.

ir otrādāk
ir otrādāk

Ukrainā taču neliela daļa no Krievijas armijas. Vai tad ziņas neskaties? Pat puaro.lv bija raksts par mācībām Baltijas jūrā, par militāro bāzu būvniecību pie Somijas, un par spēku lielumu tajās. Tieši otrādāk, Ukraina ir novājināta, veselie vīrieši iet uz beigām, vairs pat nav īsti ko mobilizēt.

ērce
ērce

Ja tā būtu kā tu saki, tad Putlera režīmam nebūtu cilvēkus ar varu jārauj iekšā viņa armijā.

Krūmu ezis
Krūmu ezis

NBSu nav jēga klausīties. Tur jau gadiem valda negatīvā atlase virsniekiem. Visi kas ir izglītoti un gudrāki par pagali, tie tiek izgrūsti no armijas un viņu karjēras tiek bremzētas lai aizietu. Un to veicina savāktās šaurās pierītes, kuriem visi kam ir izglītība ir drauds karjerai un slaistu eksistencei.

Elementāri
Elementāri

Ja ar ekonomiku neveicas, demogrāfija vienkārši šausmīga, bet ko darīt nav nekādas sajēgas, tad atliek tikai baidīt ar Putinu un Krievijas uzbrukumu. Baidīšana ir daļa no propogandas ieroču klāsta. Piekrītu, pietiek baidīties un jādara kaut kas pašu valsts labā.

feldkurāts Oto Kacs
feldkurāts Oto Kacs

Diemžēl par krieviem spriest tikai loģiski nav prāta darbs. Ir veca anekdote – krievs nospēra kasti šņabja, lai to pārdotu, nopirktu šņabi un to izdzertu.

Biedēšana
Biedēšana

Pats jau uzrakstīji ka tā ir anekdote. Krievs vienkārši prot pasmieties par sevi, jo ir stiprs, diemžēl latvietis to uztver nopietni. Tāpēc arī ekonomika, demogrāfija ir tirsā.

Jefiņš
Jefiņš

Nav runa par krieva stiprumu, bet par viņa muļķību.