Par NATO Madrides samita rezultātiem

Edgars Rinkēvičs, Latvijas ārlietu ministrs

NATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.

Pirms 20 gadiem Prāgas samitā Latvija un vēl sešas valstis saņēma ielūgumu pievienoties NATO, 2016. gadā tika lemts par bataljona kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā.

Madrides samits ir būtisks, jo:

1) apstiprināja jauno Stratēģisko koncepciju, definējot Krieviju kā draudu mieram, drošībai un stabilitātei,

2) uzaicināja Somiju un Zviedriju pievienoties NATO, līdz ar to būtiski nostiprinot arī Latvijas drošību,

3) izveidoja NATO Inovāciju fondu, veicinot militārās industrijas un pētniecības attīstību, Latvija ir viens no dibinātājiem,

4) palielināts kopējais NATO finansējums, tas nodrošinās kopējo aizsardzības spēju attīstību, arī Latvija no tā iegūs,

5) visbūtiskākais lēmums – pastiprināt militāro klātbūtni Austrumu flangā, arī Latvijā.

Latvijā tas izpaudīsies:

A. Brigādes līmeņa komandvadības, atbalsta elementu un nepieciešamā bruņojuma un munīcijas izveidē Latvijā, lai sagatavotu priekšnoteikumus sabiedroto brigādes izvietošanai Latvijā. To paredz Valsts prezidenta un Kanādas premjera klātbūtnē abu valstu aizsardzības ministru parakstītais dokuments. Papildus tam tiks piesaistīti NATO ātrās reaģēšanas spēki, lai nevienam neienāk prātā sagādāt pārsteigumu.

B. ASV prezidents Baidens paziņoja par papildus ASV spēku izvietošanu Eiropā, gaisa, jūras un sauszemes vienību nosūtīšanu uz Baltiju rotācijas kārtībā, lai nodrošinātu reģiona aizsardzību un mācības.

Šie lēmumi ir labs pamats, lai tālāk strādātu ne tikai pie to izpildes, bet arī nepieciešamajiem plāniem. Starptautiskā situācija nemitīgi mainās – kas bija labi vakar, neder šodien, adekvātie šī brīža lēmumi ir nepietiekami jau rīt. Tādēļ šodien nekas nebeidzas, rūpes par mūsu drošību un aizsardzību turpinās. Par mājas darbiem jau rakstīju iepriekš.

Visbeidzot, ļoti būtiski ir tas, ka sabiedrotie apliecina apņēmību aizsargāt katru dalībvalsti, tās cilvēkus un teritoriju. Ne pašreizējos, ne arī jaunajos dokumentos nevienu neļauj un neļaus arī mūs okupēt un tad atbrīvot, taču atcerēsimies, ka

valsts aizsardzības sākas ar mums pašiem,

spēju sev noticēt un par sevi pastāvēt, mums ir sabiedrotie, kas mūs atbalsta un par to viņiem paldies!

Šis bija labs samits.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Māris
Māris

Slāvu karš Ukrainā drīz beigsies un tad visām mazam valstīm vajadzētu uzsākt kampaņu par cilvēku masu iznīcināšanas ieroču aizliegumu. Pasaules augstākā vērtība ir cilvēks un kāpēc visas valstis sacenšas cilvēku slepkavošanas ieroču izgudrošanā un ražošanā??? Visi ieroču ražotāji un tirgotāji ir slepkavas, arī Baidens. Piesārņot dabu, zemi, mežus, ūdeņus, gaisu, radot vislielākos draudus cilvēku veselībai un dzīvībai, kā arī paatrinot klimata pārmaiņu procesus, dabas katastrofas, tos tiešā veidā to ietekmējot.

Nuja
Nuja

Tā arī nav skaidrs vai Igaunijas premjere par to NATO plānu visu izfantazēja vai nē. neviens to nav ne apstiprinājis ne noliedzis.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Rosija ir devusi darbu 12 no 15 latvijas bankām un uzcēlusi jūrmalu. Ka tik tie labie sabiedrotie mums neatņem biznesu

Derdz
Derdz

Secinājums – Dievs varbūt pamodīsies un sodīs visus pēc katra domām, vārdiem un darbiem vai nedarbiem; to jums nepārspēts, jo esat tā radīti.