Pabriks: Krievijas radītie draudi Baltijai ir visaptveroši un Krievija izmantos jebkuru vājuma pazīmi

Artis Pabriks

Patlaban Krievijas radītie draudi Baltijai ir visaptveroši un Krievija izmantos jebkuru vājuma pazīmi un iespējas, atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

NATO dalībvalstu aizsardzības ministri ceturtdien vienojušies par jaunu ģenerālplānu aizsardzībai pret jebkādu iespējamu Krievijas uzbrukumu vairākās frontēs, vēlreiz apstiprinot alianses pamatmērķi – atturēt Maskavu no agresijas.

Pabriks skaidroja, ka minētajā ministru sanāksmē pieņemtas galvenās ģenerāllīnijas, kā veidot jauno NATO alianses drošības un atturēšanas politiku, tajā skaitā militāro līdzekļu izmantošanu pret pieaugošajiem un daudzveidīgajiem Krievijas draudiem.

“Tas nav tā, ka šajās dienās bija uzlikts uz galda plāns, kurā norādīts raķešu šaušanas virziens. Tas tādā formā nenotiek. Tā bija konceptuāla lieta, ko pieņēmām un tālāk pie detaļām strādās militārais personāls,” skaidroja ministrs.

Ikvienā sanāksmē Latvija kā galveno virzienu norādījusi nepieciešamību pēc atbilstošiem spēkiem un pareizas plānošanas sākot ar konflikta pirmo minūti. Tas ietverot veselu virkni citu lietu, proti, lai konflikta gadījumā būtu pieejams sabiedroto personāls, nebūtu vilcināšanās ar lēmumu pieņemšanu plānu izpildē un būtu savlaicīgi pieejams ekipējums.

Pabriks skaidroja, ka Krievijas radītie draudi patlaban ir visaptveroši Baltijai, un Krievija izmantos jebkuru vājuma pazīmi un iespēju. Tāpat tiek diezgan daudz runāts par hibrīddraudiem. Viens no aktuāliem jautājumiem, ko uzsvēris NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, ir nepieciešamība pārvērtēt alianses spējas reaģēt uz pieaugošajiem raķešu sistēmu draudiem.

Slepenās stratēģijas mērķis ir sagatavoties jebkuram vienlaicīgam uzbrukumam Baltijas un Melnās jūras reģionos, kas varētu ietvert kodolieročus, datortīklu uzlaušanu un uzbrukumus no kosmosa.

“Mēs turpinām stiprināt mūsu aliansi ar labākiem un modernākiem plāniem,” pēc sanāksmes sacīja NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs. Sanāksmē tika panākta arī vienošanās atvēlēt miljardu dolāru sākuma finansējumam jaunu digitālo tehnoloģiju attīstībai.

Jau ziņots, ka alianses amatpersonas uzsvērušas, ka neuzskata Krievijas iespējamo uzbrukumu par nenovēršamu. Tikmēr Maskava noliedz jebkādus agresīvus nodomus un apgalvo, ka tieši NATO ar šādu gatavošanos riskē destabilizēt Eiropu.

Taču diplomāti apgalvo, ka “Koncepcija par atturēšanu un aizsardzību Eiroatlantiskajā zonā” un tās stratēģiskais īstenošanas plāns ir nepieciešami, jo Krievija izstrādā modernas ieroču sistēmas un izvieto karaspēku tuvāk NATO robežām.

Apstiprinājums ļauj izstrādāt detalizētākus reģionālos plānus līdz 2022.gada beigām, ļaujot NATO izlemt, kādi papildu ieroči ir nepieciešami un kā izvietot savus spēkus, atklāja kāda ASV amatpersona.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ojārs Spārītis
Ojārs Spārītis

Pabriks ir ļoti gudrs baltvācu karavadonis.

Andris
Andris

Redzama TAUTAS PARTIJAS un mana skola ,labs skolnieks !

Kobra
Kobra

Kaut kā neticu tiem “Krievijas draudiem” Jau no savas agras bērnības to tikai dzirdu, ka krievi nāks. Bet augot redzu, ka pa to laiku, kamēr “nāk krievi” valsts ir izzagta, iztirgota, apķīlāta un nodzīvota. Kādam ir ļoti izdevīgi novērst uzmanību. Laiku pa laikam ir dzirdami teksti – “Savelkat jostas, un neprotestējat, ja nē krievi nāks”, “tikai nevajag protestēt pret valdību, krievi nāks”, “jāskatās no kurienes tiem protestiem kājas aug un kādi austrumu vēji pūs”. Un es nerunāju par Gobzema vai Šlesera protestiem, bet, piemēram, 2015. gadā protesti pret nelegālo imgrantu uzņemšanu Valstī. Tāpat arī vērojams, ka valdība savas kļūdas publiski… lasīt vēl »

Beāte
Beāte

Tā kā , Pabriķeli , nepūt pīlītes !

Stienis
Stienis

Mūsu (valsts) ietekme uz šiem procesiem (diemžēl) ir minimāla. Tiklīdz kritīs ASV – un redzot, kas tur notiek, daudz vairs nav atlicis – kritīs arī Eiropa, un nekāds NATO neko nevarēs palīdzēt. Ķīna un krievi paņems, ko gribēs.

Elementāri
Elementāri

Bizness un tikai bizness. Bez Krievijas draudiem NATO pastāvēšanai nebūs nekāda pamatojuma. No pasaules kārtības ieviešanas ASV un Lielbritānija kopā ar saviem satelītiem tikko pastūma NATO malā. ES arvien vairāk runā par savas armijas veidošanu. NATO var palikt bez darba. Tāpēc krievu lācis arvien vairāk nāks virsū. Tieši NATO amatpersonām šobrīd ir vajadzīgs kāds kašķis ar Krieviju. Nu ne jau karš protams. Kaut kas lokāls.

kora
kora

absolūti neapstrīdami, mākslīgi kurinātā pret-vakcinēšanas kustība, šleseristu bakstīšana un un te vēl daudz citu brīnišķīgu izpausmju Tas nenotiek pašas par sevi bez īpaša atbasta un koordinācijas

circenis
circenis

Nez kam izdevīgi kurināt fobiju par cirka lāci, kura manieres īsās aukliņās regulē “stratēģiskie partneri”.