No valdības ministriem un Saeimas deputātiem tikai pieci dienē Zemessardzē

Saeimas sēde

No pašreizējās valdības ministriem un 13.Saeimas deputātiem vien pieci dienē Zemessardzē, informēja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Saeimā ir 100 deputāti un valdībā – 14 ministri. NBS neatklāj, kuri pieci no viņiem ir zemessargi.

Mobilizācijas likums paredz, ka valsts apdraudējuma novēršanā mobilizācijai nav pakļauti parlamenta deputāti un Ministru kabineta locekļi.

Visticamāk, šai valdībai un 13.Saeimai būs jālemj par Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavoto valsts aizsardzības dienesta (VAD) reformu. Saskaņā ar AM plānu, VAD pakāpeniski tiks ieviests piecu gadu laikā. No 2023.gada 1.janvāra dienestam varēs pieteikties brīvprātīgi.

Iesaukums tiek plānots divas reizes gadā – janvārī un jūlijā. Tāpat būs iespējams izvēlēties dienestu no četriem veidiem. Varēs iekļauties valsts aizsardzības dienestā vai arī noslēgt līgumu par piecu gadu ilgu dienestu Zemessardzē. Tāpat būs pieejams vada komandiera kurss augstskolā, kā arī alternatīvais – Iekšlietu ministrijas, Veselības, Labklājības ministrijas – dienests.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) paziņoja, ka esošais brīvprātības princips stāties Zemessardzē vai sākt dienestu profesionālajā dienestā ir sācis sasniegt griestus un tālāka skaitliskā sastāva palielināšana var būt riskanta. Sabiedrībai esot svarīgi apzināties, ka, jo lielāks būs militāri sagatavotu un apmācītu iedzīvotāju skaits, jo mazāka kļūs iespējamība, ka Krievijai būs vēlēšanās vērst savu militāro agresiju pret Latviju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
tirsējam
tirsējam

Nu, un kuri tad ir tie 5 ?

Laiva
Laiva

Nu bet viss jau loģiski, kā tad valdība X stundā aizbēgs uz ārzemēm, ja viņiem būs jāaizsargā valsts?